Jant Kapağımı Yürütmüşler.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Jant Kapağımı Yürütmüşler.

İleti ozantavsan » 31 Ağu 2013, 22:27

Bir sabah işe gideken aracımı gayri ihtiyari kontrol ettim.Sol arka jant kapağının yerinde olmadığını gördüm.
Yolda düştümü acaba diyerek kullandığım güzergahı yayan geçtim.Kapaktan eser yoktu.O akşam eşimi işten alıp dönmüştüm ve hatırlıyorum kapak yerindeydi.3 yıldır en zorlu , taşlı ,engebeli yollarda bile bırakın düşmeyi yerinden bile çıkmamıştı.Akşam gelince elimle diğerlerini kontrol ettim.Taş gibi oturuyorlar yerlerine.Düşmemiş biri yürütmüş.

Şimdi 1 tane değil 4lü set almak lazım.Takım bozulmasın diyeceğim ama zaten bozulmuş.
30 TL civarı internette var.Ama almışken sizinin önerilerinizide dikkate almak isterim.
Nasıl , ne şekilde almalı ?

Eskileri 7 delikliydi.Fotoğrafta görülüyor.

Eklentiler
kapak.jpg
kapak.jpg (56.07 KiB) 713 defa görüntülendi
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti tarık » 01 Eyl 2013, 10:33

Çocuk işide olabilir tek jant kapağına muhtaç insan olcağını sanmıyorum umarım düşmüştür alan olsa dördünü alır eğer yürütmüşlerse diyecek bişeyim yok.

skodanın klasik jant kapakları güzel amlemli olanlar sizinkide güzel bulabilirseniz eskisinden alın hem üç tane yedek jant kapağınız olur :)
tarık
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: koymatlı
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: favorid 135 lx

İleti SercanYKT » 01 Eyl 2013, 16:10

Bence diğer 3ünü de siz sökün, iyice temizleyin ve öyle kullanın
SercanYKT
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sercan YAKUT
Nereden: İzmir
Arabanız: Favorit

İleti serhat_a89 » 01 Eyl 2013, 21:07

tarık yazdı:Çocuk işide olabilir tek jant kapağına muhtaç insan olcağını sanmıyorum umarım düşmüştür alan olsa dördünü alır eğer yürütmüşlerse diyecek bişeyim yok.

skodanın klasik jant kapakları güzel amlemli olanlar sizinkide güzel bulabilirseniz eskisinden alın hem üç tane yedek jant kapağınız olur :)

Walla hiç öyle sanma hocam ben çok gördüm çalındığını, bizim Fabia'nınkinide çaldılar 1 tanesini, bi abimin Focus'unukileri,başka bi abimdeki Corolla'nın bir tarafındaki ikisini birden
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti Favocu » 03 Eyl 2013, 14:44

4 küsür yıl önce otomobili aldığımda üzerinde şahin jant kapağı vardı hala üzerinde duruyor. Bijonla beraber sıkıldığı için fırlama, çalınma gibi bir problem de olmadı. Kibar ve sade durduğu için değiştirmeyi düşünmedim. Tavsiye edebilirim.
Temsili resim:

Bu da bizim favonun üzerinde, ağaç ne alaka diyebilirsiniz, bilgisayarda başka fotograf bulamadım ne yazık ki:

Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit 135 L

İleti serhat_a89 » 03 Eyl 2013, 20:52

En iyisi zaten bijonla birlikte sıkılan :) 10 sene Kartal kullandık hiçbir kopma çalınma olmadı.
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti phenomx3 » 13 Eyl 2013, 22:28

ben de kırılan jant kapaklarından sonra 1 sene kapaksız gezdim. geçenlerde kliksa dan aldım 27 tlye. http://www.kliksa.com/urun/transformacion-13-inc-4-lu-jant-kapagi-set-26a51415/901792675 ben bundan sipariş verdim ama bundan geldi http://www.kliksa.com/urun/transformacion-13-inc-beyaz-siyah-4-lu-jant-kapagi-set-26ab30113/901792677 çelik jant mı taktırdın diyenler var. gayet güzel durdu.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir