favo da radyator hortum baglantı yeri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favo da radyator hortum baglantı yeri

İleti ozback » 01 Eyl 2013, 23:32

Merhaba arkadaslar,

Az once yoldan geldikten sonra aracı durdurunca birden sular akmaya basladı aracı kaputu açıp baktığımda radyator peteginden, motordan gelen hortumun baglı olduğu yerden sular boşalıyor, ve yedek motor su depo yeri komple boşalmış tabi, hortumda bir şey yok baglantı yerine bakınca petek ile hortumun klipsle baglı tutan 3 cm lik baglantı yeri borusu kırılmış bu durumda komple radyator mu almak gerekiyor yoksa sadece o parça olarak bulunabiliyormu.

Ayrıca birkez daha soylemek lazım harika araba susuz gelmişiz nerdeyse. ve bizi yolda bırakmadı...

Kullanıcı avatarı
ozback
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan ÖZBEK
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Favorit 135 LX

İleti tarık » 02 Eyl 2013, 07:34

Geçmişolsun o dediğin bağlantı yeri zayıf kelepçeyi çok sıkmakdan oluyor ben sıfır radyotör aldığımda kendim takdım sağlam olsun diye çok sıktım çatladı sonra sıvı çonta kullandım.Eğer tamiri edilmezse yeni radyatör alcaksın.
tarık
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: koymatlı
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: favorid 135 lx

İleti ozback » 02 Eyl 2013, 07:45

kelepce yerine sıvı contamı kullanıyorsunuz. biraz yer vardı kelepce ile sıkıp suyu doldurdum musait bir yere çektim ancak sabah baktığımda orasıda kırılmış anca az daha yer var ileri dogru sıkıştırıp yapıştırma ile yapabilirmiyim.
Kullanıcı avatarı
ozback
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozback » 02 Eyl 2013, 14:12

Arkadaşlar baglantı parçası olarak kimse satmıyor baya araştırım. İstanbul gibi bir yerde aksaray dısında bulamazsınız dedi satıcı fırmalar. Genelde komple set olarak satıyorlar 70-85 arası diyorlardı. 30 liraya hallettim işimi. Reklam olucak biraz ama satıcılarda neler var bilmekte fayda var diye dusunuyorum. ist. Aksarayda *** diye bir yer var. Resmi gösterince ordaki arkadas sağolsun yardımcı oldu. baya parça varmış aracımız 20 yasında ama ne parçalar var ...
Birde hakikaten boru kırılganmıs klipsle sıkmadan baglamak gerekiyormuş sıvı conta ile . yapabilirsek tabi :) aksam deneyimleri paylaşırım yine sizle.
Kullanıcı avatarı
ozback
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 02 Eyl 2013, 20:58

oncelıkle gecmıs olsun karddesın sıkıntı etme radyator olayını herkesın basına gelen bısey sıfır radyator 50 lıra zaten yenı alıp tak tamırle ugrasma bı daha sıkıntı cıkarmasın bence.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti tarık » 03 Eyl 2013, 00:53

Sıvı contayı çatlak üzerine kullandım kelepçesini takdım kelepçesiz olurmu : )
tarık
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: koymatlı
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: favorid 135 lx

İleti ozback » 03 Eyl 2013, 08:13

haklısın kardesim. aksam biraz ugrastım karanlıkta çok faydalı olmuyor. yedek parçayı yanlış almışız zaten. sıfır alıcam bugun takıcam. montaj şekli kolay duruo. yani o baglantı yerlerinin plastik olması çok saçma bir durum.
Kullanıcı avatarı
ozback
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozback » 03 Eyl 2013, 08:16

tarık kardesim ben sıvı conta daha onceden kullanmadım, ne işe yaradığınıda bilmem. araç tecrubem ise 4 aylık. bu forumların amacıda bu zaten,
Kullanıcı avatarı
ozback
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozback » 05 Eyl 2013, 08:21

arkdaslar radyatoru hallettik.

kısaca aku baglantısını kes, kabloları radyoterden çıkar, fan mişürünü sok , hortumları sok, ust baglantı vidaları çıkar, pervaneyi sok radyotoru çıkar, yenisine fanı monte et ve kasaya bagla. ve diğer işlemleri sondan başa doğru yap. toplam 25dk :)...
Kullanıcı avatarı
ozback
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir