Favorit direksiyondan ses geliyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit direksiyondan ses geliyor

İleti Nuh_52 » 04 Eyl 2013, 14:45

Merhaba. Favorit 94 model aracım ile özellikle köy yolunda giderken ufak tefek taşlar çukurlardan geçerken direksiyonun dibinden takır takır ses geliyor.
Mafsal somununu kontrol ettim gayet sıkılı. Olduğu yerde direksiyonu sağ sol yapıyorum herhangi bir ses gelmiyor. sorun ne olabilir ?
İlginize teşekkürler...

Skoda Favorit lx. *1994*58.000 KM *
Kullanıcı avatarı
Nuh_52
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Nuh Özcanlı
Nereden: Ordu
Arabanız: Favorit 94 lx

İleti sainz » 04 Eyl 2013, 16:20

Direksiyon kutusu içerisindeki tıkırtı burcu aşınmış.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti Nuh_52 » 04 Eyl 2013, 19:02

sainz yazdı:Direksiyon kutusu içerisindeki tıkırtı burcu aşınmış.
Bende öyle düşündüm ve internetten tıkırtı burcu alacaktım. satıcı tıkırtı burcu aşındığında sağtaraftan ses geleceğini ve alakasının olmadıgını söyledi. yani satmadı sanırım dediğiniz gibi tıkırtı burcu
Skoda Favorit lx. *1994*58.000 KM *
Kullanıcı avatarı
Nuh_52
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Nuh Özcanlı
Nereden: Ordu
Arabanız: Favorit 94 lx

İleti hakan48 » 04 Eyl 2013, 19:11

Nuh_52 yazdı:
sainz yazdı:Direksiyon kutusu içerisindeki tıkırtı burcu aşınmış.
Bende öyle düşündüm ve internetten tıkırtı burcu alacaktım. satıcı tıkırtı burcu aşındığında sağtaraftan ses geleceğini ve alakasının olmadıgını söyledi. yani satmadı sanırım dediğiniz gibi tıkırtı burcu

Tıkırtı Burcu Aracın Sağ Tarafında Kremayar Mili Üzerinde Plastik Bir Parçadır. Sol Tarafında İse Baskı Kepi Vardır. Sol Kısımdan Gelen Sesler Genelde Direksiyon Mafsalı , Amortisör Takozu ve Direksiyon Baskı Kepi Aşınmasından Kaynaklanır. En Doğrusu Sanayide Ön Takım Kontrolü Yapılmasıdır.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir