Lpg anahtarı arızası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Lpg anahtarı arızası

İleti favorit55 » 21 Eyl 2013, 08:52

Merhaba
Lpg anahtarı sürekli aynı arızayı veriyor arızası elektrikği kesiliyor sebebi bulamıyor çünkü herzaman yapmıyor yanlız anahtarın yenisi alıp taktıgımda belli bir süre sonrunsuz gidiyor o arada eski cıkanları taktıgımda aynı sorun yine oluyor arabada nasıl bir sıkıntı olabilir ki bu anahtarlar sürekli aynı arızayı veriyor 8 ayda 4. anahtar markası Aldesa.
Giderken elektriği kesiliyor geliyor kısa kısa kapama acma yapıyor arkadan soketi cıkarıyorum düz baglıyorum anahtarsız tık yok. Böyle giderse anahtar almıyacam anahtarsız kabloları bağlayarak gidicem :)

favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti kutlay006 » 22 Eyl 2013, 19:50

arkadaşımın tipo aracında bahsettiğin sorunun aynısı vardı..elektrikci arkadaş kontak rölesinden kaynaklanır dedi..yenisi ile değiştirdik hiç bir sorun kalmadı..kesme tekleme ne varsa hepsi röleyi değiştirdikten sonra kayboldu..şu an sorunsuz
1992 Skoda Favorit
06 FJV 53 - BEJ
Kullanıcı avatarı
kutlay006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutlay Yıldız
Nereden: Ankara
Arabanız: Küheylan 135L

İleti favorit55 » 23 Eyl 2013, 08:07

Nedenini anlamadığım bir şekilde hep yağmurlu havalara denk geliyor sabah işe arabayla geldim tamir ettirmedim ama sorunsuz geldi :) Bu arada kontak rölesi lpg ye bağlı olan siyah rölemi
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir