favoritim gazda otomatik cikle sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favoritim gazda otomatik cikle sorunu

İleti kurtoğlu11 » 24 Eyl 2013, 20:29

arkadaşlar 1993 lx favoritim var gazda ilk çalıştırdığımda yüksek devirde çalışıp daha sonra 800 devire düşmesi gerekiyor benzinde problem yok cikle ilk baş açıyor daha sonra düşüyor.ama gazda açmıyor araç ısınıncaya kadar istop ediyor

kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bilecik
Arabanız: favorit lx

İleti kurtoğlu11 » 26 Eyl 2013, 21:18

arkadaşlar karbüratörü sökmaden cikleyi söküp kontrol edebilirmiyiz
kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 27 Eyl 2013, 13:18

Bana kalırsa benzinde sıkıntı olmadığına göre jiklede de sıkıntı yok. Bence LPG ayarı biraz fazla açık ve motor boğulduğu için stop ediyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti kurtoğlu11 » 27 Eyl 2013, 21:13

lpg taktırdıktan sonra başıma geldi acaba yanlış bağlantı falan mı yaptılar yada otomatik ciklenin bir kablosu varda onumu kestiler
kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 28 Eyl 2013, 21:17

kurtoğlu11 yazdı:lpg taktırdıktan sonra başıma geldi acaba yanlış bağlantı falan mı yaptılar yada otomatik ciklenin bir kablosu varda onumu kestiler

Öyle olsa benzinde de sıkıntı yaşatırdı bence. ;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti sscoretr » 08 Ekm 2013, 09:47

Genel lpg ayarlarında rölanti gaz ayarı yapılır.Ama favorit ve forman araçlarda vacumlu otomatik ateşleme ayarı vardır.Bazen lpg ve ısıtma jiklesi uyum sağlamaz.Lpg regülatörü üzerindeki rölanti ayarını tamamen kapatıp , emiş tepki ayarı ve boru üzerindeki hava ayarı düzenlenmeli.Araç rölanti gaz ihtiyacınıda emiş tepki ayarıyla sağlayabilir.Ayrıca hava filtresi girişine daraltma yapmaya gerek kalmaz.Benim 89 favorit hava filtresi sökülmüş halde ve mikser açıkta rölantide çalışıyor.Hatta radyatöre röle ile bağlı tofaş fanı devreye girince ,vacum ayarı yapıp devrini tekrar ayarlıyor.Bu ayarı yapmamın sebebi,benzindeki 3 kademe meme sistemi lpg de yok.Ben tek girişli 32mm mikser kullanıyorum.Araç hem ekonomik hemde emiş tepki ayarıyla depar atıyor.Kısaca fazla yüküm yoksa şehir içi 1,3,5.
sscoretr
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Antalya
Arabanız: Favorit (1989)

İleti ramazanünlü » 08 Ekm 2013, 19:18

kurtoğlu11 yazdı:arkadaşlar 1993 lx favoritim var gazda ilk çalıştırdığımda yüksek devirde çalışıp daha sonra 800 devire düşmesi gerekiyor benzinde problem yok cikle ilk baş açıyor daha sonra düşüyor.ama gazda açmıyor araç ısınıncaya kadar istop ediyor

o cikle denen karbüratörün üstünde bir kapak 2 vida tutuyor sorun yapıyorsa söküver sorun bitsin ne ugraşıyon gazda onun hic bir şeye faydası yok bildigim kadarıyla gazda biniyon
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti kurtoğlu11 » 08 Ekm 2013, 21:51

arkadaşlar benim cikle çalışmıyor demiştim benzindede çalışmaz olunca bakmaya karar verdim.karbüratörde cikle dediğiniz şey iki hortum giren yer ise üstten ve alttan ,, birisinin lastik hortumun girdiği plastik ucu kırılmış lastik borunun içinde kalmış bunu bulduk bizim buralarda kış çok sert geçiyor cikle yok bulamadım bayram sonu eskişehir yolu gözüktü.
kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir