kalorifer ısıtmıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kalorifer ısıtmıyor

İleti meczup » 07 Ekm 2013, 11:24

selamunaleyküm favorit kalorifer ısıtmıyordu ustaya baktırdım petek değicek dedi hortumlarıyla uğraştı biraz giderken farkettim ılık gelmeye basladı sonra ben baktım hortumlara içi dolu dışardın elimle sıktım sanki kireç kaplamış bununla ilgili neler yapabilirim varmı yardım edecek birileri

meczup
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: firat karakelle
Nereden: Bursa
Arabanız: favorit glx

İleti sainz » 07 Ekm 2013, 11:38

Kalorifer rayatörünü söküp güzelce temizleyebilirsiniz Ancak arka kapağı açarken tenekeden imâl edilmiş tırnakları kırmamaya dikkat etmelisiniz. Bundan başka topladıktan sonra musluğundan, arka kapaktan, ...vs. su kaçırmamasına dikkat etmelisiniz.
Kalorifer radyatörünü yerine takmadan önce de, kalorifer hortumları sökülü iken, genleşme kabından bolca su ilave ederek tamamen duru su gelene kadar motordaki kirli suyu iyice akıtıp sistemi temizleyin ki sistemdeki kireç, ...vs. tekrar kalorifer radyatörünü tıkamasın.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti meczup » 07 Ekm 2013, 11:45

eyvallah kardeş ben söylediklerini yapıp sonucunu burda paylaşırım
meczup
CLASSIC
CLASSIC

İleti sscoretr » 08 Ekm 2013, 09:55

Tesisat temizliğinden sonra mutlaka korozyon önleyici anti-freze kullanın sistem tam temizlenir ve varsa kaçaklar ortaya çıkar.
sscoretr
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Antalya
Arabanız: Favorit (1989)

İleti Ahmet BALKANCI » 08 Ekm 2013, 21:07

Yaz - kış castrol pembe antifriz kullanınız. Kural bu. Çeşme suyu kireç yapar. Küf yapar. İlk cümleye "DİKKAT"
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

İleti meczup » 28 Ekm 2013, 10:35

selamunaleyküm forumda yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim sizin anlatıığınız yöntemlerle çözdüm olayı ama peteği deiştirdim yeni petek aldım 35tl petek sonra antifriz falan hepsi bana 70 tl ye mal oldu çok teşekkür edrim
meczup
CLASSIC
CLASSIC

İleti oeb » 28 Ekm 2013, 11:25

antifreze yeni koyduğun için üst kapak contan eskiyse sıkıntı yaratabilir dikkatli ol kardeş aman
oeb
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: OMER.
Nereden: Ankara
Arabanız: FAVORİT LX-octavia 1.4 tsi dsg

İleti meczup » 28 Ekm 2013, 11:29

conta yanma ihtimalimi var bunu nasıl kontrol edrim
meczup
CLASSIC
CLASSIC

İleti oeb » 28 Ekm 2013, 11:35

şimdi şöyle antifrezeyi komple yeniletiysen veya yeni antifreze konulduğunda suyun devir daim ettiğindeki yerlerde kireçleme veya motor suyu dolaştığı yerlerde antifreze açma yapar eğerki contalarda çürüme varsa , özellikle üst kapak contasında araç motor yağı ve suyu birbirine karıştırma ihtimali yüksek petek sanırım çin malı musluğunuda beraber değiştirmişsindir umarım....?
oeb
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: OMER.
Nereden: Ankara
Arabanız: FAVORİT LX-octavia 1.4 tsi dsg

İleti meczup » 28 Ekm 2013, 12:18

eski peteğin muslugunu taktım yeniye temizledikten sonra benim demek istediğim conta yanarsa su azalır yağa su karışır hararet yapınca conta yandımı bunlar oluyor şimdi antifreze koyuncada böylemi oluyor
meczup
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir