otogaz seçimi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

otogaz seçimi

İleti favorit55 » 12 Ekm 2013, 15:58

Merhaba
Karbüratörlü araçlarda katkılı mı katkısız mı otogaz kullanmak iyi olur veya hangisini kullanıpta memnunsunuz.

favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti blauzahn » 12 Ekm 2013, 17:33

sizinle aynı motora sahip felicia kullanıcısıyım. shell'den çok memnunum. ismini telaffuz etmeyim biraz başka bir otogaz kullandım. çok duyulmuş bir marka değil ama km olarak sıkıntısı yoktu ama sabahları araç çalışmamakta direniyordu. tekrar shell e geçince hiç sorunum kalmadı.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti erginbkr » 12 Ekm 2013, 22:14

91 model corolla aracımızda katkılı kullanıyoruz, gayet memnunuz, katkısız özellikle kış mevsiminde pek tat vermiyor, ama bu kişisel fikirlerim... ;)
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti Favocu » 13 Ekm 2013, 09:49

Bulunduğum yerde milangaz uygun fiyatlı olduğu için milangaz kullanıyorum. Bence favoritler için katkılı vs. gereksiz. Onun yerine yağını suyunu düzenli değiştirin bence daha iyi.
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Favorit 135 L

İleti favorit55 » 14 Ekm 2013, 08:19

aygaz kullandığım zaman aracım 100 km'de diğer gazlara oranlara yaklaşık 3 litre fazla yakıyor nedeni nedir anlamadım
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti phenomx3 » 24 Ekm 2013, 23:28

Ben bu konuda da şunu söyleyeyim.. aracımı aldığım kişi Opet ten alıyordum sen de istersen devam edersin demişti ve devam ettim. 1 sene sonra gaz ayarı yaptırırken usta; beyin hiç temizlendimi dedi, hayır deyince beynin altındaki tapayı açtı ve 1 bardak dolusu yağ gibi bir sıvı aktı. aygaz mı kullanıyosun dedi hemen. katkılı gaz kışın bastınmı daha çabuk alır, performansı daha iyidir ama az km yaparsın bir de beyinde böyle birikim oluyor çok karşılaştım, Firmaya numune bile gönderdim inceleyip dönüş yapacağız dediler ama ses yok demişti. 2010 Haziran ayıydı ve o gün bu gün katkılı gaz mecbur kalmadıkça almıyorum. İpragaz gördüğüm yerlerden, Shell, Total, ve Milangaz dan alıyorum. tam 1 sene sonra yine aynı ustaya beyine bi bak bakalım yine birikmişmi dedim katkılı almadıysan yoktur dedi ama beni kırmamak için açtı. 1 damla bile gelmedi. Kışın bastım mı da alıyor belki beyinin farkıdır. BRC
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti portative » 25 Ekm 2013, 08:28

2004 fabiam var. Aracı bir ay önce aldım ve fiyatı 2.38 diye milangaz'da fullemiştim. Rölantide ışıklarda beklerken devir saati yukarı doğru çıkıp çıkıp iniyordu. Ben de katkılı diye tabir edilen gaz olan Aygaz'dan aldım ikidir. 2.55 fiyatı. Gazdan mı yoksa başka bir nedenden dolayı mı bilmem ama artık devir saati gereksiz yere oynamıyor.
Yolum üzerinde ikisi de yan yana olan bu iki benzinlikten pahalı olanından almak koyuyor ama araç katkılı otogaz ile daha iyi çalışıyor sanki.
portative
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Seat Ibiza 2005 1.4 16V. 75HB

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir