forman gaz pedalı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

forman gaz pedalı

İleti Perfect » 24 Ekm 2013, 13:50

Öncelikle herkese merhabalar.bugün arabamı çalıştırmak için kontağı çevirip gaza bastığımda alttan puff diye bir ses geldi ve araba istop etti.çalıştırmayı tekrar denedim ve arabam çalıstı fakat gaz pedalına bastığımda sanki boşluğa basıyormusum gibi hiç bir şey değismedi.bi kaç defa istop ettirip tekrar denedim fakat durum değişmedi bunun nedeni ne olabilir sizce ?

Perfect
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Burak TORAMAN
Nereden: Tokat
Arabanız: forman 135lx

İleti MadloveR » 24 Ekm 2013, 16:21

Gaza bastığınızda devir yükseldi mi? Eğer bir hareket olmadı ise yüksek ihtimal gaz teliniz koptu veya bağlantılarından çıktı. Kaputu açıp bir kontrol edin. Ayrıca içerden gaz pedalının arkasındaki bağlantıları da kontrol edin.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti walkman21 » 26 Ekm 2013, 21:39

arabayı soğuk bır ortamda/ılk kez .alıstırdıysanız bu normal cunku benımde basıma gelıyor.arabayı tekrar çalıstırın ve gaz pedalına basmayın arabayı boğuyorsunuz cunku.bende favorıt 136L var sabahları basıma gelıyor.hortumdakı gaz gece bosaltığı ıcın hava bıraz fazla gıdıyor motora buda motorum boğulmasına sebep oluyor.ben kontağı açıyorum tık sesını duyduktan sonra kapatıyorum sonra tekrar acıp kontağı tık sesını duyduktan sonra marsa basıyorum.
walkman21
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MURAT
Nereden: Balıkesir
Arabanız: favorit 136l

İleti Perfect » 30 Ekm 2013, 07:53

Çok teşekkürler yorumlarınız için .sorun walkman arkadasımın dediği gibi sanırım sorunum düzeldi .
Perfect
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Burak TORAMAN
Nereden: Tokat
Arabanız: forman 135lx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir