HARAKET HALİNDEYKEN GELEN SES FAVORİT

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

HARAKET HALİNDEYKEN GELEN SES FAVORİT

İleti meczup » 28 Ekm 2013, 10:22

selamunaleyküm kardeşler yeni sayılacak kadar favorit kullunıcısıyım daha önce yazdığım sorunların hemen hemen hepsini hallettim şimdi ise bana göre en büyük soruna sıra geldi anlatayım araçla kalkıyorsun sanki bir yere birşey sürtüyor hııır diye ses geliyor 2 kiye atıyorsun gene aynı 3te gene aynı yani bütün viteslerde yapıyor ilk önceleri teker çamurluğu falan sürtüyor sanıyordum zaman geçtikçe ondan olmadığı anladım bilen başına gelen arkadaşlarımın yardımcı olmmasunu rica ediyorum bursadan tamircide öneren olursa baktırabilirim

meczup
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: firat karakelle
Nereden: Bursa
Arabanız: favorit glx

İleti sainz » 28 Ekm 2013, 11:45

meczup yazdı:selamunaleyküm kardeşler yeni sayılacak kadar favorit kullunıcısıyım daha önce yazdığım sorunların hemen hemen hepsini hallettim şimdi ise bana göre en büyük soruna sıra geldi anlatayım araçla kalkıyorsun sanki bir yere birşey sürtüyor hııır diye ses geliyor 2 kiye atıyorsun gene aynı 3te gene aynı yani bütün viteslerde yapıyor ilk önceleri teker çamurluğu falan sürtüyor sanıyordum zaman geçtikçe ondan olmadığı anladım bilen başına gelen arkadaşlarımın yardımcı olmmasunu rica ediyorum bursadan tamircide öneren olursa baktırabilirim

Aks bilyalarının birisinden de yapabilir, debriyaj bilyasından da yapabilir. İyi bir ustanın dinlemesi , kontrol etmesi lazım.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti meczup » 28 Ekm 2013, 11:51

kardeş buna gaz verirken oluyor sürekli bir ses değil
meczup
CLASSIC
CLASSIC

İleti 16 ONDER » 28 Ekm 2013, 22:10

karbiratorun altinda egzozun başlangic kisminda korumalik vardir sac o kopmus olabilir benim kopmustu tirrrrrt diye ses geliyordu kalkislarda bende yaptim birde radtator cikis hortumu alt tarafta demir boruya baglaniyor demir boruyu tutan kElepce kopmus olabilir yada takozlardan motor takozlari genelde bunlar ses yapar
16 ONDER
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: önder KAPUCU
Arabanız: favorit 135LX

İleti blauzahn » 28 Ekm 2013, 22:58

Araç ısınınca geçiyorsa 5. vites dişlisi de olabilir. Buna yapılabilecek bir şey yok diye biliyorum...
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti kutlay006 » 28 Ekm 2013, 23:48

blauzahn yazdı:Araç ısınınca geçiyorsa 5. vites dişlisi de olabilir. Buna yapılabilecek bir şey yok diye biliyorum...

bu sorun benim araçta var..yapılabilecek bişeyler tabiki var..200 lira karşılığında bu arıza gideriliyor..tamircinin benden talep ettiği rakam bu..her hangi bir sorun olmaz dedi bende o şekilde kullanıyorum
1992 Skoda Favorit
06 FJV 53 - BEJ
Kullanıcı avatarı
kutlay006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutlay Yıldız
Arabanız: Küheylan 135L

İleti blauzahn » 29 Ekm 2013, 07:24

kutlay006 yazdı:
blauzahn yazdı:Araç ısınınca geçiyorsa 5. vites dişlisi de olabilir. Buna yapılabilecek bir şey yok diye biliyorum...

bu sorun benim araçta var..yapılabilecek bişeyler tabiki var..200 lira karşılığında bu arıza gideriliyor..tamircinin benden talep ettiği rakam bu..her hangi bir sorun olmaz dedi bende o şekilde kullanıyorum

Benim ustam da bir şey olmaz kalsın böyle dedi, demek ki şu kadarlık masrafı bile var demeye gerek duymamış ben de yapılacak bir şey yok diye düşünmüştüm :) Yanlış yönlendirmiş olmayayım o zaman...
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti meczup » 29 Ekm 2013, 10:41

eyvallah sağolun arkadaşlar sizin söylediklerinizi dikkate alıcam aracı alırken böyle bir ses yoktu diye hatırlıyorum ben sonradan yağ filtre gaz teli falan değiştirdim usta filtreyi söküp yağı boşaltmak için alttaki korumanın önden vidalarını söktü arkaya doğruda biraz esnetti sanırım ses ondan sonra gelmeye başladı önder kardeşinde dediği gibi o korumaya bakıcam onda birşey yoksa hepiniz önerilerini tecrübelerini değerlendiricem.. (arza önemli olmasa bile ses çok gıcık be kardeş 100 lira 200 lira neyse artık halletmek lazım) birde ben eksantrik zincirinden falan şüpheleniyorum onları takım olarak en yakın zamanda değiştiricem
meczup
CLASSIC
CLASSIC

İleti favo41 » 19 Kas 2013, 11:44

tecrübeye dayanayaraktan bişey de ben söylemek isterim
benim arabamda da oluyordu sorun ne lastikte ne bilyedeydi
motor kulağı kırılmıştı ses ordan geliyordu sende bir bak istersen
favo41
CLASSIC