AVANS AYARI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

AVANS AYARI

İleti asii » 29 Ekm 2013, 20:19

Selamın aleyküm arkadaşlar.çok çekiyorum şu avans ayarından çok arabamın avans ayarı fana deiildi.sadece 120 ve üstü hıza çıktıgımda hafif şıkırtı yapıyordu.bu ayarı istanbulda iyi bi ustaya avans tabancası ile yaptırmıstım.lakin eskişehire döndügümde arabanın biraz fazla yaktıgını farkettim.(yaklaşık 2 ay sonra.)sonra eskişehirde bi ustaya gittim ve sözde avans ve gaz ayarı yaptı.ama nafile araba özellikle benzinde gaza yüklenince felaket şıkırdama yapıyordu özellikle rampa yukarı.sonra skoda ustasına gidip bi ayar daha yaptırdım.gene benzinde felaket şıkırdama.arabayı benziden gaza alıyordum dün gece lpg beyni diyafram patlattı. off diyorum bunların hepsi 2 gün içinde oldu offffffffff diyorum.bugün 100 liraya bide beyin tamiri yapıdı.ama beenim favo halen benzinde şıkır şıkır.gazdada var ama çok diil.avans şıkırdıyo durmuyo.özellkle eskişehirli arkadaşlar varmı adam gibi tabancayla avans ayarı yapan saglam bi usta acil ihtiyacım var...bu ses bana kafayı yedirecek yoksa.biraz uzun oldu kusuruma bakmayın..valla en sonunda gidip istanbulda yaptıracam şunun ayarını yaw.

asii
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: isp bb
Nereden: Eskişehir
Arabanız: skodası yok

İleti Favocu » 02 Kas 2013, 07:49

Şakırtı sesi subap ayarından kaynaklanıyor olabilir. Triger zincirinde de belki bollaşma olmuştur o ses yapıyordur. Avans ayarı bozulduğunda genellikle tekleme veya çekiş düşüklüğü görülür.
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit 135 L

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir