FAVORİT ARCIMDA İLK MARŞTA BENZİNDE ÇALIŞMIYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAVORİT ARCIMDA İLK MARŞTA BENZİNDE ÇALIŞMIYOR

İleti EFEGE » 31 Ekm 2013, 17:04

ARKADAŞLAR HERKESE SLM ARACIM İLK MARŞLA BEZİNDE ÇALIŞMIYOR FAKAT YOLDA TÜPTEN BENZİNE GEÇİNCE KOMPRESÖR YAPTIRARAK ÇALIŞIYOR ARAÇTA YAPILANLAR: BENZİN OTOMATİĞİ DEĞİŞTİ, BENZİN KAPMA VALFİ DEĞİŞTİ, FAKAT İLK HAMLEYİ BENZİNDE YAPAMIYORUM TÜPTE YARIM MARŞTA ALIYOR BİRDE BENZİN POMPASINDA YAĞ SIZINTISI VAR FİBER VE CONTALARININ DEĞİŞMESİNE RAĞMEN SIZINTI DEVAM EDİYOR NASIL BİR UYGULAMA KESER BUZ SIZINTIYI AVANS AYARI İÇİN KİMİ TAVSİYE EDERSİNİZ İZMİR İÇİN

ŞİMDİDEN TŞK.

EFEGE
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İzmir
Arabanız: SKODA BLACKLİNE

İleti blauzahn » 31 Ekm 2013, 18:26

Aracınızı benzinde stop edip benzinle marş basınca mı çalışmıyor, yoksa tüpte stop edip çalıştırmadan benzine alıp marş basınca mı çalışmıyor? 2. durumda zaten çalışmaması lazım diye biliyorum, lakin çalışması gerekiyor ise benim araçta da bir sıkıntı var demektir.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti kutlay006 » 31 Ekm 2013, 23:43

bu araçlar enjeksiyonlu olmadığı için ilk etapta benzinde marşa basarsanız çalışmaz..1 süre marşa basarak karbüratör şamandırasının benzin dolmasını sağlamalısınız..benzinde çalışırken stop edip tekrar marşa bastığınızda çalışır..lakin gazdayken stop edip benzine alırsanız 1 süre marşa basmanız gerekecek..durumunuz gayet normal..sıkıntı yok..
1992 Skoda Favorit
06 FJV 53 - BEJ
Kullanıcı avatarı
kutlay006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutlay Yıldız
Arabanız: Küheylan 135L

İleti EFEGE » 01 Kas 2013, 11:48

arkadaşlar yardımlarınız için tşk. sıkıntıyı çözdüm silindir kapağını yaptırdığımda aracı toplayan usta hortumları ters takmış dinlenme filtresinde depoya geri dönüş yanlış takılmış bu sebepten dolayı benzin araç çalısırken gelir ne kadar marş basarsanı basın benzin geri depoya gidiyor

teşekürler
EFEGE
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İzmir
Arabanız: SKODA BLACKLİNE

İleti kutlay006 » 01 Kas 2013, 22:09

üstteki yorumunda seyir esnasında benzine aldığımda benzinde çalışıyor demiştiniz..hortumlar ters takılmışsa bu durumda da aracın çalışmaması lazım..ilginç 1 durum..neyse hayırlısı olsun..kazasız sürüşler dilerim..
1992 Skoda Favorit
06 FJV 53 - BEJ
Kullanıcı avatarı
kutlay006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutlay Yıldız
Arabanız: Küheylan 135L

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir