aracım sabahları çalışmıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

aracım sabahları çalışmıyor

İleti fatihsg » 31 Ekm 2013, 17:56

Slm arkadaşlar bende 94 model forman var sabahları gazla çalışmıyor akü bitince kadar bas çalışmıyor ama benzinde yarım marşla öalışıyor sonra gaza al çalışıyor gaz ayarlırını yeni yaptırdım gazcı dispiritör bozuk dedi yenisini taktım buji kabloları yeni ve aracım su eksiltiyor kaçıran yok her yeri kuru yardımcı olursanız sevinirim

fatihsg
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: fatih gümüş
Nereden: Bursa
Arabanız: forman

İleti blauzahn » 31 Ekm 2013, 18:22

Suyunuz ile ilgili kaçıran yer yok fakat eksiliyor ise conta ile ilgili problem olabilir.

Aracın sabahları çalışmamasına gelince, bende de böyle bir problem vardı bir ara gazımı değiştirince düzeldi. Belki aracınızın ateşlemesi aldığınız gazı yakmaya yetmiyor olabilir. Şu gaz demiyorum aracınıza ve lpg beynine göre değişir. Bu tamamen kendi aracımda ettiğim tecrübedir, başka bir arıza varsa onu diğer arkadaşlar yorumlayacaklardır.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti kurtoğlu11 » 02 Kas 2013, 20:03

kardaş lpg borusundaki gaz ayar civatasını biraz açınca çalışır su eksiltmeyegelince gazlı arabalar su eksiltir çok olmamak kaydıyla arabanın motorunun altına kuru bir karton koy düz bi yerde birde böyle bak
kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bilecik
Arabanız: favorit lx

İleti kurtoğlu11 » 02 Kas 2013, 20:10

birde yağ cubuğunu çek sanayağ gibi birşey görürsen suyla yağ birbirine karışmıştır .he birde yağ koyduğumuz yerdeki kapakta kremsilenme olabiliyor kullanılan açık yağ dan motorun içindeki sıcaklıktan, buhar yapıyor yağ en üsttte soğuyunca donuyorönemli olan yağ cubuğu onda olmayacak
kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bilecik
Arabanız: favorit lx

İleti fatihsg » 05 Kas 2013, 17:31

arakadaşlar sorunu çözdüm aracımın contası kavrulmuş 1 pistana sabaha kadar kalınca su veriyor arcım ondan çalışmıyor.önerileriniz için teşekkür ederim.
fatihsg
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: fatih gümüş
Nereden: Bursa
Arabanız: forman

İleti erginbkr » 05 Kas 2013, 22:52

orjinal conta takımı almanızı öneririm, yan sanayi conta takımları araba hararet yaparsa yine yanabilir...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir