kalorifer peteği

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kalorifer peteği

İleti kurtoğlu11 » 13 Kas 2013, 00:59

arkadaşlar kalorifer peteğine iki hortum giriyor ogirdiği plastik parçanın altından damlıyor ben oradaki boruları söküp plastik parçayı söksek altına çekomastik sürsek kesermi.
araba çalışmadığı için kalorifer peteğindeki boruları söktüğümüz zaman çok antifiriz akmaz değilmi arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum
ben birde iki gün önce karbüratör alt takozunu değiştirdim. çıkan takoz parçalanmıştı ama arabada hiç değişiklik olmadı karbüratördek rölanti cıvatası sonda devir çok düşmüyor beyinden düşürüyorum bu seferde araba sürekli stop ediyor takozun altına sıvı conta sürmedim acaba ondan olabilirmi.usta gerek yok lastik ya sıkar dedi birde kısa alyanla sıktım acaba ucuna boru takıpta mı sıkayım yada karbüratör rölanti cıvatasının altındaki hava civatasınlamı oynayım yardımlarınızı bekliyorum.
hava fiitre borusunu sıkıyorum araba stop etmiyor öbür alttan gelen yer kapalı olduğu halde bakıyorum hiç hava alacak yer yok hava filitresinin önü yarım açık

kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bilecik
Arabanız: favorit lx

İleti MadloveR » 13 Kas 2013, 09:24

Kalorifer peteğini söktüğünüzde hortumlarda kalan bir miktar su akar. Fakat öyle çok fazla bir şey değil. O damlatan kısımı sıvı conta veya silikon ile kapatabilirsiniz.
Karbüratör sorununa gelince size tavsiyem hava filtresinin ön kısmını tamamen kapatın.İçindeki civalı termostatı iptal edin. Plastik kapağı ön tarafı kapatacak fakat arka tarafı kapatmayacak şekilde dikey olarak vidalayın. Hava filtresinin alt kısmında sıcak hava girişi var orda spiral bir boru olması lazım o boruyu çıkarın, orada bir de L şeklinde plastik boru var onu da çıkartarak o girişi açın ve gaz ayarı yaptırın sorun büyük ihtimalle çözülecektir. Aynı sıkıntı benim araçta da vardı ben bu şekilde çözmüştüm.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti kurtoğlu11 » 13 Kas 2013, 15:01

kaloriferden su damlayan yeri söküp sıvı conta sürerek yerine taktım bakalım yarın kaçıracakmı
benim sorum içeri hava girdi bu havayı nasıl alayım yarın yardımlarını bekler herkese teşekkür ederim
kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

İleti tarık » 13 Kas 2013, 22:48

Peteği bağla suyunu koy su kabi kapagin acik olsun calistir araci motor isinana kadar bekle suyu azaldikca takviye et. Bizim araclar kolay kolay hava yapmaz bugune kadar hic basima gelmedi suyunu koydum bastim gaza gittim.
tarık
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: koymatlı
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: favorid 135 lx

İleti kurtoğlu11 » 14 Kas 2013, 01:07

arkadaşlar araba debriyaja basınca neden stop eder distribütör yeni buji kabloları bujiler yeni karbüratörün alt takozu yeni boğaz yarım açık gaz ayarı yeni eksozdan su damlar gibi damlıyor gaz ayarı iyi, tüp sıfır atiker yarın karbüratörün yeni taktığım takozun altına üstüne sıvı conta sürücem nerden hava aılyor anlamadım daha sonra benzinde denicem
kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir