vites geçişlerinde sıkıntı var

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

vites geçişlerinde sıkıntı var

İleti serkan1488 » 23 Kas 2013, 23:54

arkadailar 3 gün önce 92 model favorit aldım. araç orjinal ve çok temiz. fakat ilk defa bu arabadan kullandığım için bir kaç sorum olacak. . .

*öncelikle vites geçişleri süper . sadece 2. vitese geçerken kırttt diye ses çıkıyor ve sert geçiyor... sizce neden olabilir. 2. vites dışında diğer viteslere çok yumuşak bir şekilde geçiyor.

*ilk kalkış esnasında çooook ağır kalkıyor . 1.3 cc olmasından mı kaynaklanıyor yoksa motorda sıkıntımı var sizce .

*kalorifer peteği yeni olmasına rağmen kaloriferi 10 kilometre gittiğim halde çok ılık üflüyor. içeriyi ısıtmıyor. aracın suyuna baktım . suyu var . sizce neden olabilir ve kaloriferi çalıştırdığımda gıcık edici bir ses geliyor. sanırım pervaneyi yağlamak lazım . o pervaneye nasıl ulaşabilirim ?

bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim .

serkan1488
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: serkan kandır
Nereden: Konya
Arabanız: felicia

İleti ahmetim85 » 24 Kas 2013, 00:08

merhaba öncelikle aracınız hayırlı olsun allah kaza bela vermesin2. vites geçisiniz senkromeçten olabilir kalor,fer ,se petekte su dolaşımı tam almuyordur kalorifer hortumlarındanda olabilir benim söylediklerim tabiki tahmin bi ustaya göstermenizde fayda var
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet sonkur
Nereden: İzmir
Arabanız: doğan sl

İleti serkan1488 » 24 Kas 2013, 00:09

eyvallah hocam . bu senkromenç denilen parça kaça mâl olur . bilginiz varmı
serkan1488
CLASSIC
CLASSIC

İleti ahmetim85 » 24 Kas 2013, 00:11

hiç bilgim yok valla bende skoda grubuna yeni geçenlerdenim :)
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet sonkur
Nereden: İzmir
Arabanız: doğan sl

İleti erginbkr » 24 Kas 2013, 05:10

kalorifer petekleri tıkanmış, ya makineyle açılacak, ya tazyikli suyla açılacak, bunlar olmazsa yenisi alınıp takılacak... vites senkromeçtende olabilir baskı balata değişiminde ustanın işi bilmemesi sonucu parçaların doğru şekilde yerleştirilmemesinden de olabilir, 2 türlüde biraz tuzluya mal olabilir...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti sainz » 24 Kas 2013, 20:20

Kazasız belasız İnşaallah.
serkan1488 yazdı:...2. vitese geçerken kırttt diye ses çıkıyor ve sert geçiyor... sizce neden olabilir. 2. vites dışında diğer viteslere çok yumuşak bir şekilde geçiyor...

Kuvvetle muhtemel senkromeç. Yerlisi 15 orijinali 25 lira. Hazır açılmışken diğerlerini de değiştireyim beri denileceğinden siz onu 5×15(veya 25)+işçilik olarak düşünün.
serkan1488 yazdı:...*ilk kalkış esnasında çooook ağır kalkıyor . 1.3 cc olmasından mı kaynaklanıyor yoksa motorda sıkıntımı var sizce...

Bence baskı-bakata yenileme zamanı gelmiş.
serkan1488 yazdı:...*kalorifer peteği yeni olmasına rağmen kaloriferi 10 kilometre gittiğim halde çok ılık üflüyor. içeriyi ısıtmıyor. aracın suyuna baktım . suyu var...

Arkadaşların da dediği gibi ya petek temizlenecek ya de değiştirilecek. Her iki durumda da tüm sistemde kalan suyu iyice boşaltıp yerine antifrizli su koymak en sağlıklısı olacaktır.
serkan1488 yazdı:...kaloriferi çalıştırdığımda gıcık edici bir ses geliyor. sanırım pervaneyi yağlamak lazım . o pervaneye nasıl ulaşabilirim ?...

Kaputu açtığınızda ön camın altında kalan siyah ve üzeri ızgara şekilli parça kalorifer tertibatıdır. Üst kısmını çıkarttığınızda pervanelere ulaşabilirsiniz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti serkan1488 » 25 Kas 2013, 00:28

çok teşekkür ederim arkadaşlar. önümüzdeki haftasonu aracıma vakit ayıracağım . eksiklerini gidermem lazım . malum önümüz kış
serkan1488
CLASSIC
CLASSIC

İleti serkan1488 » 25 Kas 2013, 00:28

çok teşekkür ederim arkadaşlar. önümüzdeki haftasonu aracıma vakit ayıracağım . eksiklerini gidermem lazım . malum önümüz kış
serkan1488
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir