LPG REGÜLATÖR TEMİZLİĞİ Bi BAKIN

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG REGÜLATÖR TEMİZLİĞİ Bi BAKIN

İleti Onur » 01 Arl 2013, 01:30

LPG REGÜLATÖR TEMİZLİĞİ arkadaşlar bu işlemi nette biraz araştırdım sökülen regülatörün diyafram kısmı harıç diğer parçaları metal gibi benim aklıma gelen bişeyde bu diğer parçaları bi kaba pisliğini aldıktan sonra evdeki bulaşık makinesinde yıkasak bi sorun olurmu diyafram hariç tabi hem uğraşmazsın hemde elde yapılan temizliğin 10 kat daha fazlası olur bu fikirde bi ara discoveriyde izlediğim programda adam arabanım motor biloğunu piston kollarını krank milini yani akla gelen bütün metal aksamı evine götürüp bulaşık makinesinde yıkamıştı ve sıfır gibi çıkıyo parça kaç senelik motor ama demezsin.. yani bi zararı olurmu elde uzun sürüyo böle işler bide temizlenmiyo metal bi parçayı elde temizlemekle makinada temizlemenin arasında çok fark oluyo ...

Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia

İleti ozantavsan » 01 Arl 2013, 09:00

Temizliği güzel ama bulaşık makinasının içine böyle yağlı , pis kokulu birşey koymak iyi olmayabilir.Sonuçta hijyen için yapılmış bir makina.Arınmayan yağ ve atık koku yapacaktır.

En iyi yöntem elektroliz ile temizlemektir.En ufak kir , pas kalmayacaktır.Tüm kirler yüzeyden ayrılmak zorunda kalacak.Zaten elektroliz sıvısı bir süre sonra çorba gibi ,foseptik çukuru gibi bir hal almaya başlayacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=8c7YAK-U8hE

En son karbüratörümü bu şekilde temizlemiştim.

kendin-yap/pierburg-2e3-jikov-karburator-bakim-ve-temizligi-t31682.html?hilit=pierburg
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti Onur » 01 Arl 2013, 15:54

Valla buna benzer farklı şeyler yıkadım o konuda sıkıntı olmuyo ve çok temiz çıkıyo elle yıkıyosun olmuyo onun gibi boşken birazda çamaşır suyu koyup boş yıkama yaptığında makinede temizleniyor kokuda kalmıyor...
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir