Skoda Forman Egzoz Beyaz Duman Sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Forman Egzoz Beyaz Duman Sorunu

İleti skacir » 02 Arl 2013, 13:18

Değerli arkadaşlar forma yeni kaltıldım. Uzun süreden beri 92 model skoda forman kullanıyorum. 4 ay önce araçta conta yaktım ve değiştirdim. Daha sonra araç sürekli hararet yapmaya başladı. Haraket sorununu radyatörü dik hale getirmek süretiyle özdük. Ancak bu defada motorun üst kısmında manifolt çontası sürekli su sızdırmaya başladı. Araç çalışırken su kaçırmıyor ancak araç durunca su sürekli akmaya başlıyor. Manifolt çontasını yeni değiştirdim yine çözülmedi. Araç çalışıyor ancak egozdan da acaip derecede beyaz duman çıkıyor. Ayrıca su boruları hava yapıyor ve sertleşiyor. Hararet çok fazla kalkmıyor. Benim için önerileriniz büyük önem taşıyor. Bana bu konudaa yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

skacir
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: sinan kacır
Nereden: Kastamonu
Arabanız: skoda forman

İleti ahmetim85 » 12 Arl 2013, 22:32

merhaba contayı üst kapak taşlanmaya veriliptemi değişti yoksa taşlanmadanmı değişti ??? şayet taşlanmadan değişti ise sorun olarak üst kapağın conta yakmada aldığı ufak yaralanmadan olacağını düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet sonkur
Nereden: İzmir
Arabanız: doğan sl

İleti AhmetH » 13 Arl 2013, 00:47

sizin üst kapakta bir sıkıntı var belli ki.
silindirlere su sızdığıda egzoz dumanından belli.
conta tekrardan yanık değilse kapakta çatlak vardır muhtemelen ama o kapağın yeniden sökülmesi en başta lazım. Boruların şişmesi, beyaz duman bunlar hep belirtisi.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir