rölanti ayar tutmaması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

rölanti ayar tutmaması

İleti favorit55 » 02 Arl 2013, 15:17

Arac lpg de ve benzinde rölantisi durduk yere düştü. hatta lpg de stop ediyordu usta benzinde otogaz cı lpg de ayarladı 900 civarıydı 1 gün sonra 400 düştü gene lpgde.sıkıntı ne olabilir.

favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti yuksel53 » 03 Arl 2013, 23:30

arkadaşım aynı problem havalar soğuyunca oldu. Ayrıca ilaveten bende sabahlarıda geç çalışma problemide oluyodu. Buji kabloları, buji değiştirdim olmadı. Aküyü değiştirdim olmadı, lpg beyni değiştim olmadı bu parçalar değişmesi gerekiyodu çunkü miadını doldurmuşlardı. Lpg beynini istanbul beşyol sanayisinde değiştirdim orda aracı bilgisayara bağladılar siboplar sıkı ibaresi cıktı. Bende ustama sibobları baktırdım oda sıkı olduğunu söyledi ve iyi bi ayar çekti. Şu an araç 10 numara yarım marşta alıyor rolanti sabit sıkıntı yok. Bence ilk sibob ayarlarına bi baktır.
yuksel53
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda favorit

İleti kutlay006 » 04 Arl 2013, 00:54

favoriti bilgisayara bağlayıp arızalarını görebiliyorsun öylemi..bu araçlarda beyin yok ki neresine bağlanıyormuş..hiç görmedim ve duymadım..nerde bilgisayara bağlama kablosu söylede bende bileyim
1992 Skoda Favorit
06 FJV 53 - BEJ
Kullanıcı avatarı
kutlay006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutlay Yıldız
Nereden: Ankara
Arabanız: Küheylan 135L

İleti favorit55 » 04 Arl 2013, 08:49

yuksel53 yazdı:arkadaşım aynı problem havalar soğuyunca oldu. Ayrıca ilaveten bende sabahlarıda geç çalışma problemide oluyodu. Buji kabloları, buji değiştirdim olmadı. Aküyü değiştirdim olmadı, lpg beyni değiştim olmadı bu parçalar değişmesi gerekiyodu çunkü miadını doldurmuşlardı. Lpg beynini istanbul beşyol sanayisinde değiştirdim orda aracı bilgisayara bağladılar siboplar sıkı ibaresi cıktı. Bende ustama sibobları baktırdım oda sıkı olduğunu söyledi ve iyi bi ayar çekti. Şu an araç 10 numara yarım marşta alıyor rolanti sabit sıkıntı yok. Bence ilk sibob ayarlarına bi baktır.
gerçekten merak ettim bilgisayara neresinden bağladınız ? Benim favoritin oyle bir girişi yok :) sibob ayarıda promlem yok sıkıntı benzin otomatiğine gelen kablonun birisi kobmuş o yüzden benzinde randımansız çalışıyormuş düzeldi arkasından gaz ayarı sıkıntı kalmadı
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: style ve 16 misafir