Favorit'im Benzine Geçmiyor.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit'im Benzine Geçmiyor.

İleti ahmetgs17 » 03 Arl 2013, 18:59

----
İlk aldığımda var olan bir sorundu. Bir çok usta baktı sonunda biri gördü; Selonid yerinden çıkmış ve yerinede takılmıyordu. Parçalanmış. Değiştirdi LPG ustası. Ancak bu seferde rölantide kalmıyordu , gaza yüklenirsem kalıyordu o zaman.
Bu arada öncesinde bir ustanın " Benzin yok herhalde " lafıyla benzin aldım. Depo yarım gösteriyordu full oldu.
Şimdide doluya yakın olduğu halde çok denedim ancak bir türlü geçmedi... Full depo benzin var yatıyor öylecene.

Neden olabilir. Bu arada karbüratörcüye götürmemi söylemişti yapan usta ama eğer sıksık benzin de kullanmayacaksan 80-100 TL verip boşa masraf etme demişti.

Benzin filtresinde de sorun yok demişti aynı usta. Ayrıca benzin otomatiğinden şüphelenmişti ilk götürdüğüm usta ama yapan usta yok oda iyi demişti. Yani geriye bir tek karbüratör kalıyor.
Karbüratör sorunluysa LPGde sorun çıkmazmı.

Siz ne diyorsunuz. Neden olabilir.

Şimdiden herkese teşekkürler.

Aracım 1991 135 L Favorit.

ahmetgs17
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet Kolkoparan
Nereden: Çanakkale
Arabanız: Skoda Favorit 136 L

İleti kutlay006 » 04 Arl 2013, 00:37

gazda kullanımda karbüratörün fonksiyonu yok..

benzine gelirsek, filitrenin içinde benzin varmı..benzin otomatiğine takılan 2 hortumun bağlantısı ters olma ihtimali var kontrol et..(kaputu açıp otomatiğe baktığın da, benzin filitresinden gelen hortum benzin otomatiğine soldan girecek, sağında kalanda otomatiğin çıkışı karbüratöre gidecek..bağlantı bu şekilde olacak bağlantı ters ise hortumları yer değiştir, doğruysa elleme ve şunu dene, benzin otomatiğinin çıkış hortumunu çıkarıp benzinde iken marşa bastıgında benzin geliyormu kontrol et..

a) benzin geliyorsa karbüratöre bakılacak
b) benzin gelmiyorsa benzin otomatiği değişecek

senin yapabileceğin başka bişi yok ..burdan sonrası karbüratörcünün işi..karbüratörü oto tamircilerine yaptırma..özellikle söylüyorum sadece karbüratörle ilgilenen ustalara götür..ortalama tutacağı 100 tl dir..daha ucuza yaptırman pazarlık kabiliyetine bağlı

kolay gelsin
1992 Skoda Favorit
06 FJV 53 - BEJ
Kullanıcı avatarı
kutlay006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutlay Yıldız
Nereden: Ankara
Arabanız: Küheylan 135L

İleti ahmetgs17 » 04 Arl 2013, 03:14

@kutlay006; Çok teşekkür ederim. Yarın ilk işim denemek olacak. Valla ne zaman sorunum olsa ilk yazanlardan biri oluyorsun. Allah razı olsun. :)
ahmetgs17
CLASSIC
CLASSIC

İleti favorit55 » 04 Arl 2013, 08:52

bu na benzer bir sıkıntıyla 1 haftadır sanayide dolanıyorum sıkıntı benzin otomatiğinin kablosu kabmuş ondanmış tesadüfen kendim buldum şimdi cok güzel benzinde calışması sende benzin otomatiğini kontrol ettir bence
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti ahmetgs17 » 04 Arl 2013, 13:25

favorit55 yazdı:bu na benzer bir sıkıntıyla 1 haftadır sanayide dolanıyorum sıkıntı benzin otomatiğinin kablosu kabmuş ondanmış tesadüfen kendim buldum şimdi cok güzel benzinde calışması sende benzin otomatiğini kontrol ettir bence

2 usta otomatikte bişey yok dedi. 1 usta otomatikte sorun olabilir dedi. ayrıca karbüratöre baktır dedi.
artık haftasonu gidip herşeye baktıracağım herhalde. teşekkür ederim hepinize
ahmetgs17
CLASSIC
CLASSIC

İleti kutlay006 » 05 Arl 2013, 00:10

ahmet benim dediklerimi öncelikle kendin uygula..tarif ettiğim fazla ustalık gerektiren bişey değil ..dediklerimi yaptıktan sonra hala çalışmıyorsa o zaman ustaya git..ustaya verecek kadar paramız çok değil..olmuyorsa o zaman başka, yapacak bişey yoktur mecbur ustanın yolunu tutarsın..
1992 Skoda Favorit
06 FJV 53 - BEJ
Kullanıcı avatarı
kutlay006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutlay Yıldız
Nereden: Ankara
Arabanız: Küheylan 135L

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir