Favorit Merkezi Kilit

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit Merkezi Kilit

İleti Onur » 04 Arl 2013, 00:53

Merhaba arkadaşlar sitede incelememe rağmen tam anlamıyla bu konuyu resimli anlatım bulamadım ve aracıma aldığım http://www.hepsiburada.com/liste/carub-sustali-anahtar-uzaktan-kumandali-merkezi-kilit-br4600411-/productDetails.aspx?productId=otmbrkbr4600411&categoryId=20024963 merkezi kilit sistemini kendim monte etmek istiyorum fakat takıldığım bi kaç yer var aslında resim olsa sorun kalmicak arka kapı için buldum ön kapı için bulamadım motorun tam olarak ve en verimli nereye takıldığı konusunda yardımlarınızı ve varsa bi resim koyabilecek babayiğit hani belki kapıları kilitleri yağlamak için söküp resim çekme ihtimali olan ve birde ürün elime ulaşmadı yarın gelecek motor bağlantıları vs sorun değilde bu ürünün arabayla olan bağlantısı kimisi teyipten almış kimisi tavan lambasından almış bunun doğrusu nedir çünkü ürün açıklamalarını okuduğumda kilit tuşuna bastığında sinyaller bir kere yanıcak fln dio bu arada sadece merkezi kilit alarm yok bu sinyallerin yanması için ya 4 lü tuşu kablosundan bi bağlantı olması lazım yada direksiyon kutusundaki kablolara bi bağlantı yapılması lazım bu konu hakkındada bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

Bu arda Araştımalarım ve carub sustalı da karar kılmamdaki sebep biraz anahtarındaki gösterişten dolayı oldu aslında CYCLONE ürünü daha sağlam uzuktan kumandalı olan ürününde sonradan cam kaldırma motoru için yeride var yani ekstradan modüle gerek kalmıyor tek beyinle aynı işlemi yapabiliyorsun iki adet cam kaldırma motoruyla camlarda otomatik olabiliyor CARUB marka ürün elime geçince onu yazarım varmı yokmu diye cyclone motorları su geçirmez CARUB bilmiyorum kalitesini gelince yazarım bi kaç resimde eklicem bulduklarımı belki faydası olur kendi montajımıda eklicem herkez taksın sadece yazımla olmuyor bilgilerinizi ve desteklerinizi eksik etmeyin

Eklentiler
merkezi kilit fovorit motor montaj yerleri.jpg
Çizim olarak gösterilen yerler buda alıntıdır
merkezi kilit fovorit motor montaj yerleri.jpg (18.92 KiB) 19523 defa görüntülendi
arka kapı2.jpg
arka kapı motor montajı yapılmış bulduğum resim
arka kapı.jpg
arka kapı motor montajı yapılmış bulduğum resim
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia

İleti kutlay006 » 04 Arl 2013, 01:31

Aracın direksiyon altını sök ve marş anahtarına giren kablolara ulaş.Ayrıca sinyal kolu anahtarınada ulaş. Şimdi gelelim alarm montajına. İlk önce marş anahtarından çıkan kalın kırmızı bir kablo olması lazım bu kabloya kontrol lambasıyla bak.Kontrol lambasının kıskacını arac şasesine tuttur ucunuda bu kalın kabloya sıyırarak temas ettir,eğer lamba yanarsa bu kabloya alarmın sigorta yuvası takılı kırmızı bir kablosu vardır onu buraya bağla.Sonra alarmın kontak beslemesini bağlamak için kontak anahtarını bir tur çevir ama araba çalışmasın.Sonra kontrol lambasıyla yine marş anahtarından çıkan kalın kabloları sıyırarak kontak + (artı) nı bul.Lamba yanınca kontak anahtarını kapat lamba sönerse anlaki bu kontak beslemesi.bu kabloyuda bağla.Sıra geldi sinyallere ,sağ sinyalini yak ve kontrol lambasıyla sinyal kolu anahtarından çıkan kablolara sıyırarak değdir.Lamba hangi kabloya değdirdiğinde kesik kesik yanarsa o sağ sinyaldir.Sinyali kapattığında kontrol lambası mutlaka sönmelidir.Aynı şekilde sol sinyalide bulabilirsin.Alarmda genelde sinyal kabloları sarı veya turuncu renklidir ve 2 adettir.Sıra kapı sviçlerini bulmaya geldi ,bunuda tavan lambasından bulabilirsin.Kontrol lambasının kıskaçlı ucunu bu sefer ARTI bir uca değdir ve tavan lambası kablolarını bul.Kontrol lambasının ucunuda bu kablolara sıyırarak değdir.Kontrol lambası yanarsa kapıyı aç ve kapa,her seferinde kontrol lambası yanar ve sönerse buda kapı svic ucudur. Alarmda bu kablo ya beyaz yada mavidir bu kabloyuda svic kablsuna bağla.Gelelim merkezi kilit kablolarını bulmaya;aracın sol kapısına giren kabloları bul kontrol lambasının kıskaclı ucunu yine şaseye değdir.Aracın kapısının dilini düşür yani kapı acıkken merkezi kilidi kapattığında kapı mandalları aşağı inmez.bunu inecek konuma dili bir tornavia yardımıyla iterek getir.Sonra kontrol lambasını sol kapıya giren kablolara sırayla değdir tabi izoleyi sıyırarak.Kapı mandalı iniyorsa bu kilitleme ucudur.Kapı mandalı inikken diğer bir kabloya değdir bu sefer mandal yukarı çıkıyorsa buda açma ucudur.Alarmda bu kablolar genelde yeşil veya kahve renkli 2 adettir. Biri açma diğeri kapama ucudur,eğer alarm kumandasına montaj bittikten sonra kapamaya basarsan açarsa veya açmaya basarsan kaparsa bu uçların yerini değiştir düzelir.Eğer merkezi kilit uçlarını kontrol lambasının kıskaçlı ucunu şaseye değdirerek bulamazsan ARTI ya değdirerek aynı işlemleri sol kapıya giden kablolarda dene.Çünkü bazı araç merkezi kilitleri (+) tetikle bazıları(-) tetikle çalışır.Buna göre alarmın şemasında merkezi kilit bağlantı şeması mutlaka verilir.Merkezi kilit uçları alarm modülüne ayrı bi soketle takılır. Buradaki 2 adet kablo ya ARTI ya yada EKSİYE yani şaseye bağlanır,diğer uçlarıda açma ve kapama uçlarıdır.Son olarak alarmın siyah kablosu şaseye bağlanır.Siren ucunuda unutmayalım buda genelde pembe renklidir ve sirenin artısına bağlanır sirenin eksisi şaseye bağlanır.Bu şekilde alarm sistemi çalışır hale getirilmiş olur.Alarm kutusu içerisinde darbe dedektörü var ise ara kablosuyla modüle takılır.dedektörde aracın metal aksamına yapıştırılır.ayrıca alarm ikaz ledi de ara kablosuyla cam kenarına takılır. Arkadaşım mutlaka ve mutlaka alarm sisteminin montaj şemasını iyice incele ve benim yazdıklarımada dikkat ederek montajı gerçekleştir.Montaj şemasındaki kablo renklerine çok dikkat et ve ona göre doğru kabloları bağla.Özellikle kontak beslemesine dikkatet;şemadada o kablo rengini iyice anla ACC+ diye yazabilir.Umarım yardımcı olabilmişimdir hadi sana kolay gelsin. ( ALINTIDIR )

emek hırsızlığını hiç sevmem..bir gün lazım olabilir diye kopyalayıp almıştım. konu anlatımı bana ait değildir. anlatan arkadaşın isminide, hangi forumdan aldığımı da hatırlamıyorum. belkide bu forumdadır bilemiyorum. anlatan arkadaşa teşekkürler.
1992 Skoda Favorit
06 FJV 53 - BEJ
Kullanıcı avatarı
kutlay006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutlay Yıldız
Nereden: Ankara
Arabanız: Küheylan 135L

İleti Onur » 04 Arl 2013, 12:51

Hocam bu Yukarıdaki anlatım alarm bağlamak için sağolasın benim istediğim aslında merkezi kilit bence yanlış takılıyo çünkü kilit tuşuna bastığında arabanın 4 lüleri yanması lazım açıp kaparken bu alarm bağladığında oluyo ama benim aldığım carub marka merkezi kilitde bu şekilde bakalım montajını kendim yapıcam olmazsa elektrik bağlantısını sanayide ustaya yaptırırım çünkü ya sigortadan almak gerekiyor yada direksiyonun altından kollardan almak lazım bu bağlantıyı yapmak için teyp yada tepe lambası bence sağlıklı bi yol değil elektrik konusu şakaya gelmez bi yerden faz bulup şaseyide arabadan alıp bağlantı yapmak ne kadar doğru olur bilemem bu şekide bağlantı yapabilirim ....
Onur
CLASSIC
CLASSIC

İleti Onur » 05 Arl 2013, 23:58

Arkadaşlar internetten aldığım ürün yanlış geldi o yüzden daha montaja başlayamadım biraz aksilikler oldu ben sustalı carub marka ürün almıştım adamlar ınwells marka göndermişler bende boş durmadım geri göndermeden resimleri çektim bilgi olsun die genelde çoğunda montaj klavuzu çıkmıyor bunda vardı bende bi resim aldım eklicem ve birazda açıklama yapıcam geri gönderme sebebime gelince aslında gelen üründe anahtarlar kaliteliydi başta istemedim golf marka aracın sustalı anahtarlarıyla neredeyse aynı ama motorlar inwells marka olduğu için gönderdim montaja gelince kabloları araca çektikten sonra motordaki kablo renkleri fln herşey çok açıktı yani evde inceledim montaj yapmak için hata payı bırakmamışlar bi kaç ayrıntıı sölim benimde kafama takılan olay sinyallerdi oda ztn açıkca gösterilmiş sonda kalan turuncu kablolar sinyall lambaları birini sağ sinyal lambasına diğerini de sol sinyal lambasına bağlicaz yada dörtlü tuşunu sökerseniz ordanda bağlantı alabilirsiniz pek bişe farketmiyor yani olay bastığında sinyaller yansın basit bir iş birde manuel olayına değineyim belki yüzde 80 kimse bunu kullanmıyor sonda kalan kahverengi ve beyaz kabloya konsolda bir buton alarak yada kapıya bir buton monte ederek tetikleme butonu araç içindeyken bastığımızda komple kapıların kitlenmesini yada açılmasını sağlayabiliriz ve aynı zamanda bu iki kablodan alarm beynine çıkış yapılıyor ztn montaj klavuzunda açıklamış olay gerçekleştirmekte benim gördüğüm eski model araçlarda bu özellikleri kullanmıyorlar isterseniz servise taktırın arkadaşlarımda var adamlar sadece kumandayı kullanıyorlar araç içi butonu yok ama neden olmasın ben yapıcam olucak ürünümü bekliyorum resimleri paylaşıcam birde araç içine monte edilecek butonu elektrikçilerden alabilirsiniz ben 1,5 tl aldım yazıcıoğlu iş hanından ...
Eklentiler
IMG_0736 (1077 x 807).jpg
Bu da araç içinden açıp kapama yapıcağımız genelde çocuklar için takılan tetikleme düğmemiz bu düğme hiç bir sistemde yok ben takıcam
IMG_0733 (1077 x 807).jpg
IMG_0730 (1077 x 807).jpg
IMG_0728 (1077 x 807).jpg
merkez beyin
IMG_0727 (1077 x 807).jpg
IMG_0724 (1632 x 1224) (538 x 403).jpg
IMG_0724 (1632 x 1224) (538 x 403).jpg (37.28 KiB) 19440 defa görüntülendi
IMG_0723 (1077 x 807).jpg
buda sistemde bulunan sigorta bu direk 12 v bağlanıcak
IMG_0721 (1077 x 807).jpg
IMG_0720 (1077 x 807).jpg
IMG_0718 (1077 x 807).jpg
montaj şeması
Onur
CLASSIC
CLASSIC

İleti Onur » 15 Arl 2013, 21:30

Evet arkadaşlar montajım bitti gelen ürün ınwells marka sustalı resimleri ekliyorum hava şart larından dolayı pek resim çekemedim ama bu konuyu tamamen inceleyen birisi kesinlikle montajı kendi yapabilir
Eklentiler
IMG_0809 (1077 x 807).jpg
IMG_0808 (1077 x 807).jpg
BUDA MANUEL SİVİÇ İÇİN KENDİM YAPTIĞIM BİLGİSAYAR GİRİŞLERİNDEN TETİKLEME DÜĞMESİ İÇİN KABLO ARAÇ İÇİNDEYKEN BASINCA AÇSIN BASINCA KAPASIN HENİ BAZEN DIŞARIDAN GELEBİLECEK TEHLİKELERE KARŞI KAPILARI KİTLEMEK GEREKİR YA ONUN İÇİN KAHVERENGİ VE BEYAZ KABLOLAR ŞEMADA VAR
IMG_0807 (1077 x 807).jpg
ÖN SOL KAPI ÇİF VİDA ATTIMAMA GEREK YOK YANİ TEKİ İDARE EDİYO
IMG_0806 (1077 x 807).jpg
BU SÜNGERLERİDE KENDİM ÇEKTİM KAPI DÖŞEMELERİ ZANGIR ZANGIR TİTRİYODU ŞİMDİ TOK Bİ SESİ VAR KAPILARA ÇEKİLEN SÜNGERLER 1 L,RA AL ÇEK GÜZELOLUYO HAVAYIDA KESİYO :D
IMG_0805 (1077 x 807).jpg
IMG_0804 (1077 x 807) (605 x 807).jpg
IMG_0803 (1077 x 807).jpg
ÖN KAPI TEK VİDA İLE OLUYOR ASLINDA BEN Bİ KAPIYA İKİNCİ VİDAYI ATANA KADAR CNM ÇIKTI BAYA UĞRAŞIYOSUN AAMA GEREK YOK KİLİT TELİNE PARALEL OLUCAK
IMG_0802 (1077 x 807).jpg
ÖNKAPI KABLOLARIN GEÇECCEĞİ YERE DİKKAT EDİN YOKSA BENİM GİBİ İKİ SAFER ÇEKMEK ZORUNDA KALIRSINIZ CAMI AÇIP KAPATIN :) ENGEL OLMASIN BEN SALAK GİBİ CAMI HESABA KATMADIM AÇIYORUM CAM AÇILMIYO::::)
IMG_0801 (1077 x 807).jpg
KAPI LARDAN GEÇEN KABLOLARA ÇOK TAKILDIM BENİM ARAÇTA KAPI KABLO KÖRÜĞÜ YOKTU Kİ GENEL OLARAK YOK BULAMADIMDA BANTLA SARIP BENİM YAPTIĞIM GİBİ YAPABİLİRSİNİZ KAPI İÇERİSİNDEDE PLASTİK KELEPÇELERLE TUTTURUNKİ KABLO OYNUYO FAZLA ÇIKIP GİRMESİN AYAR VERİN İŞTE ..BUNUDA KİMSE EKLEMEMİŞ NETTE YOKTU NAPICAĞIMI ŞAŞIRDIM FALA TIKILMAYIN BENİM GİBİ BİŞE OLMYO..
IMG_0788 (1077 x 807).jpg
ARKA KAPI TEK RESİM ALDIM ZTN KIRMIZI KAPIDADA NET GÖZÜKÜYO MOTORUN UCUNU ÖN KAPILARA DOĞRU TAKICAKSINIZ BEN BAŞKA YÖNTEM BULAMADIM VE KABLOLARINI TERS BAĞLICAKSINIZ YOKSA ÖNLER AÇILIRKEN ARKALAR KAPANIR YANİ TERS İŞLEM OLMASI GEREKİYOR KAPI KİLİTLEME YÖNLERİNDEN DOLAYI MAVİYİ YEŞİLE YEŞİLİ MAVİYE YANİ
Onur
CLASSIC
CLASSIC

İleti Onur » 15 Arl 2013, 21:46

GERİYE KALAN 2 ADET TURUNCU KABLOYU SİNYALLERE VERMEMİZ GEREKİYOR VALLA BEN ONU BULAMADIM KONSOLDAKİ 4 LERDEN YAPİM DEDİM SADECE SOLDAKİLER YANIYOR KABLONUN BİRİNİ SOL SİNYALLERE BİRİNİ SAĞ SİNYALLERE BAĞLİCAZ ODA DİREKSİYONUN ALTINDAKİ KUTUYU AÇARAK YAPILACAK ORDAN SİNYAL KOLLUNDAN SİNYALLA KABLOLARINA ULAŞARAK YAPILCAK BU İŞLEMLERİ HEP DENEME YANILMA YÖNTEMİYLE YAPRIM 4 ADET 15A SİGORTA HARCADIM YEDEK OLARAK BU İŞE BAŞLAMADAN EN AZ 5 ADET 15A SİGORTA ALIN GENDELDE 9 SİGORTAYI YAKACAKSINIZ BİLGİNİZ OLSUN NETTEN ALIRSANIZ MERKEZİ KİLİDİ AYNI SİTEDE 50 Lİ Lİ PAKETLER HALİNDE SİGORTA SATILIYOR 6 TL ONUDA ALIN ... KOLAY GELSİN TUZLA CİVARI OTURAN OLURSA BİREBİR YARDIMCI OLURUM GERİSİ SİTEDEN ARKADAŞLAR HER TÜRLÜ SORUYA CVP YAZILIR...
Eklentiler
IMG_0813 (1077 x 807).jpg
IMG_0812 (1077 x 807).jpg
IMG_0811 (1077 x 807).jpg
MERKEZ BEYİN ELEKTRİĞİ TEYDDEN ALDIM TEYBİN ARKASINA MONTE ETTİM DAHA İYİ ÇEKİYOR GEÇİCİ OLARAK DİREK BAĞLAMAK DAHA MANTIKLI BEYİNDE SİGORTA VAR ZTN ÖTEKİNE AĞIR GELİYO TEYP BAĞLI 4 LER BAĞLI AYDINLATMA BAĞLI O YÜZDEN TERCİH MESELESİ
Onur
CLASSIC
CLASSIC

İleti old » 16 Arl 2013, 02:45

hayırlı olsun anahtara göre kilitmi bulacagız.birde sigorta tavsiye etmişsin onlar 96feliye uyarmı cevabını bekliyorum
old
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasankılınç
Nereden: İzmir
Arabanız: skoda felıcaLX 96

İleti Onur » 17 Arl 2013, 00:31

Hocam valla anahtar kafamı kurcalıyodu onuda hallettim araştırdım orjinal olarak favorit için üretilmiyor hani açtırim vidayı sökim takm die bi olay yok kendi anahtarını kesip uyduruyorlar tek yönlü oldumu sorun oluyor ilk sorduğum yer 40 tl istedi dedim immobilizer yok usta bunlarda ne yaptın merkezi kilidi 75 hallettim dedim nese uzatmim sonuçta bizim gariban mahallesinde bulduğum bi anahtarcı 10 tl ye tekini hallederiz dedi onunda resmini ekliyorum istde tuzlaya içmeler köprüsünün üstünde hemen yolu düşen aramasın direk buraya gelip yaptırsın derim kadiköye doğru gittinmi fiyat 100 kadar çıkıyor şaşırmış bu anahtarcılar

Sigorta olayıda kafana takma kaç amperlik lazım sa paket içinde 7,5 dan 50 ampere (10 15 20 30 ) kadar çeşitli var her araca uygun yani senin feliciada başka bi sigorta yoksa kutudan bir tane sök bak bunun çeşidi yok her araçta aynıdır abimde golf var onun sigortada aynı amperine dikkat et diyelim 15 yazıyor elinde sadece 7,5 var almazmı olur ne olur ısınırsa daha çabuk atar sigortayı at çöpe 15A yazıyor elinde 20 A var olmazmı olur ne olur şase yaptırdın daha erken atması gereken sigortan saniyenin bilmem kaçı kadar daha geç atar şöle bir olayda var diyelim bir sigortaya farklı bir tesisat bağladın örneğin teyden 12 v alıp başka bişe bağladın ve sigortası kaldırmıyo atıyo 15 A sen onu 20A yapıp kullanmaya devam edebilirsin sonucunda ne olur sigortanı attıracak kadar olan yük tesisat kablolarına bindirmiş olursun

Çenem düşük Biraz çok uzun yazıyorum insanlar sıkılıyordur farkındayım ama ne yapim bişeler paylaştıkça tadı artıyor ....
link ekledim burdan bakabilirsin http://www.hepsiburada.com/liste/modacar-bicak-sigorta-50-li-paket-841403/productDetails.aspx?productId=otm841403&categoryId=274250
Eklentiler
merkezi kilit montaj (1280 x 720).jpg
kart vizit reklam olucaksa kaldırırım
Onur
CLASSIC
CLASSIC

İleti old » 17 Arl 2013, 20:29

SAGOL YARDIMCI OLDUN :D
old
CLASSIC
CLASSIC

İleti old » 17 Arl 2013, 20:38

SAGOL YARDIMCI OLDUN :D BİR SORUM OLACAKTI ALARM SİTEMİ YAGMUR SUYUNDAN DOLAYI SIGORTA YANMIŞ VE YUVASI KARARMIŞ SİGORTA TAKINCA İSTEM DIŞI KAPI KİLİTLERİ AÇILIYOR VE DORTLÜLER NORMALDEN HIZLI YANIP SÖNÜYOR NE YAPMAM LAZIM ŞUAN İPTAL ETTİM :|
old
CLASSIC
CLASSIC

İleti mksar77 » 17 Arl 2013, 23:18

Onur kardeşim... ellerine sağlık güzel paylaşımlarr.. hepsi dahil tüm harcamaların ne tuttu... Yani şöyle .. ben şipariş versem nerde taktırabilirimm.. elektirikciler bu işte çok nazlanıp fahiş paralaraldıklarını duydumm... bi ara ankara da sordum çok uğraştırıyorr tek kapı 60 -70 olur gibi yuvarladı ağzında hayallerim karıştıı... heyecanım söndüüüü... senin paylaşımlarını görünce offffbee e.. yanii müthişş ... tanıdık bi yer... halledebileceğimizz tüm masraflar dahill kaba taslakk neye patlarr.. yardımcı olabilirmisinn.. malümmm durumlarr.. buu sisteme birde içerdenn arka kapıyı açan bişey eklene bilirmi kumandadan açan yada içerden hani açma kapama demşsin ya arka kapıyada aynı butona la açann .. Ben gebxe de ikamet etmekteyiimm. selam ve saygıularımla tüm favo kardeşlerime ... Yeni üyeyimm yeni favocuyumm heyecanlıyıımm.. çenem de düşük kusura bakmayınn...
Kullanıcı avatarı
mksar77
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yeşil şimşek
Nereden: Kocaeli
Arabanız: skoda favorit 135 L

İleti Onur » 18 Arl 2013, 01:25

old yazdı:SAGOL YARDIMCI OLDUN :D BİR SORUM OLACAKTI ALARM SİTEMİ YAGMUR SUYUNDAN DOLAYI SIGORTA YANMIŞ VE YUVASI KARARMIŞ SİGORTA TAKINCA İSTEM DIŞI KAPI KİLİTLERİ AÇILIYOR VE DORTLÜLER NORMALDEN HIZLI YANIP SÖNÜYOR NE YAPMAM LAZIM ŞUAN İPTAL ETTİM :|

Olayın sadece sigortadan kaynaklandığını düşünmüyorum sigortayı bir daha takma bir yerde kısa devre var muhtemelen bu beyin dir öncelikle beyne giren kabloları ztn soketlidir bir çıkar beynin içine giren kablo yerlerinde su olabilir sen sigortayı takıp akım verince kapılar açılıyodur açabilirsen içinide aç derim ufak bir kutu bendeki çok basit açılıyordu küçük bir kart var içinde bi incele yanık kararık yeri varmı kartın içinde su varmı her hangi bir oksitlenme sudan kaynaklanan varsa kartı selilozik tiner alkol vs yardımıyla diş fırçası işini görür temizle kururt sorun halledemezsen kabloları kontrol etmen gerekebilir sıyrılmış birbirine deyen biyer olabilir en kötü olayda beyin hasar görmüşse seninde elektronik bilgin yoksa tamir edemezsin yenisini almak zorunda kalırsın oda 45 tl ikide sustalı anahtar veriyorlar yoksa oda güzel olur hem uzaktan açıp kaparsın hemde sustalı anahtarların olmuş olur tabi inş. dediğim gibi sadece kısa devreden kaynaklanan bişeydir beyin değişip masraf açmaz çözemezsen tekrar yaz yardımcı olmaya çalışırım..http://www.hepsiburada.com/liste/modacar-m-cover-uzaktan-acma-kapama-34b007/productDetails.aspx?productId=otm34b007&categoryId=20029356&navq=categoryid%3d20029356%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3dotm34b007%26fh_lister_pos%3d0%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705_2147483631%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705_2147483631_253574%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705_2147483631_253574_20024950%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705_2147483631_253574_20024950_20029356%257d%26fh_refview%3dlister
Onur
CLASSIC
CLASSIC

İleti Onur » 18 Arl 2013, 02:01

mksar77 yazdı:Onur kardeşim... ellerine sağlık güzel paylaşımlarr.. hepsi dahil tüm harcamaların ne tuttu... Yani şöyle .. ben şipariş versem nerde taktırabilirimm.. elektirikciler bu işte çok nazlanıp fahiş paralaraldıklarını duydumm... bi ara ankara da sordum çok uğraştırıyorr tek kapı 60 -70 olur gibi yuvarladı ağzında hayallerim karıştıı... heyecanım söndüüüü... senin paylaşımlarını görünce offffbee e.. yanii müthişş ... tanıdık bi yer... halledebileceğimizz tüm masraflar dahill kaba taslakk neye patlarr.. yardımcı olabilirmisinn.. malümmm durumlarr.. buu sisteme birde içerdenn arka kapıyı açan bişey eklene bilirmi kumandadan açan yada içerden hani açma kapama demşsin ya arka kapıyada aynı butona la açann .. Ben gebxe de ikamet etmekteyiimm. selam ve saygıularımla tüm favo kardeşlerime ... Yeni üyeyimm yeni favocuyumm heyecanlıyıımm.. çenem de düşük kusura bakmayınn...

Hocam şöle sölim ben herşey dahil 75.64 TL + kargo : 80 TL merkezi kilitlere verdim 20 TL sustalı anahtarların kesilip takılması için verdim toplam 100 TL Tuttu Montajı kendim yaptım zamanın olursa bir pazar günü kendin takabilirsin hiç zor bişey değil resimlerde herşey açık anlamadığın yer olursa bana sorarsın he maliyeti daha düşürim dersen 30 tl ye uzaktan kumandası olmayan sistemde mevcut tek anahtarla kapıları açtığında hepsi açılır ben tavsiye etmem çünkü daha sonradan kumanda sıkıntısı yaşarsın neden bende yok diye oda sonradan takılabilir ama merkez beyni değişip yukarıdaki mesajda yazdığım sistemi alıp o beyni takman gerekir elin tornavida pense tutuyorsa gözünü karart gir işe kesinlikle çıkarsın bi işe başlamak bitirmenin yarısıdır yapamazsan yolun bu tarafa düşerse ben tuzladayım gelirsin bi pazar günü beraber takarız karar verirsen yaz buraya... kapılar 2013 model aracın içerden açılıp kapatıldığı gibi kapanıyor süper konfor oldu benim için tek tuş aç kapa 4 kapı aynı anda açılıp kapanıyor malüm çocukta var onunda resmini unutmuşum kapı kolunda eklerim bagaj kapağı olayına hiç girmedim çünkü aldığım sistemde şemaya bakıyorum öle bir olaya izin vermiyor araştırdığım merkezi kilitlerde böle bişey yok he ne olur sen 5 tl ye bi motor daha alırsın taktığın kapı motorlarından onu bagaja takarsın bi düğmede onun için eklersin ama o bağımsız olması lazım o motorun elektiriğini merkez beyinden alamazsın o şekil olur sitede yapan var ama uydurma gibi oluyor gerenk yok bence birde alıcağın sistemede alarm olmasın bu arabaları çalıcak adamlara alarm sökmüyor direksiyon kilidi sahte alarm ışığı bence daha mantıklı sadece ilerleyen zamanlarda taktığın alarm senin başını ağrıtmaya başlar kedi köpek geçer öter kamyon geçer öter kaliteli değil yani o yüzden bide bazen sapıtıyor bi akşam gezmeye çıkalım dedin arabayı kumandadan kaparsın başlar alarm ötmeye deli olursun bas susmaz vur susmaz aküyü söktürene kadar uğraştırır :))) çok denk geldi adamın suratındaki çaresizlikten arabayı çalsalar daha iyi dediğini duyar gibiydim....
Onur
CLASSIC
CLASSIC

İleti mksar77 » 18 Arl 2013, 23:13

Onur kardeşim.. samimiyetin için teşekkür ederimm.. Senin yazdıklarından ve ayrıntılardan notumu aldım siparişini inşallah vermeyi düşünüyorum.. fakat oldum olası aletirik işi tırrtt..Göstergeleri tarife göre yapayım dedimm komple yakıyordumm.. duman duman çok söylemesi ayıp 3 buçuk attımm. :? Takınca vidalar üstünden şase yapıyormuş, öyleymiş birini eksik takmışım benzin gösterge yok onu takıyorım bu seferde hararet yok kafayı yiyecektim derke nn :cry: cosstttt ... sorma gitsinn Elekrikcide aldım soluğu oda dediki anakartları mı ne vidalar sağlıyorr eski olduğu için bişeyler felan olmuşş bi lehim yaptı bypasss felan yaptım dedi..benim yaptığım lehimi led taktım hiç bişey demedim baktım yanıyorrr ohhhhh dedimm.. kurtardık kardeşimm ogün bu günn korktum :? tırt.. Bide bobin ordaki fiş gevşiyor lpg valf atıyor ben bobine vurunca tık diye valf sesi geliyor araba çalışıyorr ,biraz gidiyorumm araba stop ne dir değildir deken sen bobinin fişini kontrol ediyim diye bir hamle artık beni düşünün halay horon felan çekmeye başladım saçım az çok olsa farkedilirrdii o günden beri elektikle :x dost değilim.... Tırsdım abii..Kardeşlerimden de özür diliyorum iş uzadı konuyu dağıttım.. onur kardeşim bugün akü almak zorunda kaldım birde ,konjektör değişecekmiş onuda değiştişreceğim oda fazla şarz yapıp aküyü bitiriyormş Alt hazırlık ve güçlendirmeleri halledeyim. siparişi bu akşamveriyorum inşallah..Nasip olursa ilerleyen zamanlarda sana da uyarsa zahmet vermezsemm...seni rahatsız edicek gibiyimm.. Ayrıca Ellerine sağlık, emeğine paylaşımlarına dostane kardeşliğine :) ..İyiy ki varsınız... Tüm favo ailesine selam ve saygılarr..
Kullanıcı avatarı
mksar77
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yeşil şimşek
Nereden: Kocaeli
Arabanız: skoda favorit 135 L

İleti Onur » 19 Arl 2013, 01:12

Hocam her zaman beklerim kapım herkese açık elimden geldiği kadar yardımcı olurum...
Onur
CLASSIC
CLASSIC

İleti blues84 » 19 Arl 2013, 18:52

Manuel kilit aç/kapayı nereye monte ettin Onur?
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

İleti Onur » 19 Arl 2013, 19:23

önce daha ufak bir delik açıp 12 lik matkap ucu ile deldim lak die oturdu biraz zor girdi yerine ama daha iyi zor oturması daha iyi daha sonradan alta kaçmaz imkansız yani altdanda somunu var sıkıyorsun iş bitti..
Eklentiler
IMG_0830 (1077 x 807).jpg
manuel aç kapa çok işe yarıyor valla
IMG_0829 (1077 x 807).jpg
Onur
CLASSIC
CLASSIC

İleti blues84 » 20 Arl 2013, 10:53

Güzel olmuş, eline sağlık..