LPG regülatörü sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG regülatörü sorunu

İleti kutlay006 » 10 Arl 2013, 23:35

aracımda karbüratörlü tip atiker marka lpg regülatörü var..bazen sabahları ve uzun süreli parktan sonra araç gazda ve benzinde biraz uğraştırdıktan sonra çalışıyor.gazda çalıştıktan sonrada yogun bir şekilde gaz kokusu oluyor

YAŞADIĞIM SIKINTILAR:
* direk olarak benzinde çalışmıyor..akşam benzine alıp bırakıyorum sabah marşa bastığımda çalışmıyor
* lpg de çalıştığı zaman düğmeden aç kapa yaparak benzinde çalışıyor ama direk benzinde çalışmıyor
* özellikle sabahları geçte olsa lpg de çalıştıktan sonra lpg regülatörüne alttan giren su hortumunun o civarından belirgin vaziyette oldukca fazla gaz kaçağı oluşuyor, ısındıktan sonra kaçak falan olmuyor..(tüm rekorlar sıkılı kaçak kontrolü yapıldı herhangi bir kaçak bulunamadı)
* ilk etapta aklınıza antifiriz olmadığından donma oluyor su geçmediği için gaz kaçırıyor olabilir. ama araçta antifiriz var ölçümde -35 derece çıkıyor
* buji, buji kabloları, tevzi makarası değiştirildi..distribütör sökülerek yağlandı ve bakımı yapıldı..ateşleme bobini sıfır takıldı
* bu sorun özellikle sabah yaptığı için gün içinde tamirciye gitsemde herhangi bir sorun bulamıyor. araç çalıştıktan sonra bu sorunlar oluşmuyor. her şey normal olarak çalışıyor ve gaz kaçağı olmuyor.
* işi nasıl çözeceğimi bir türlü bulamadım..akşamdan tamirciye bırakayım baksın diye düşündüm ama her zaman yapmıyor bazen normal olarak çalışıyor.

KENDİMCE ÇÖZÜM YOLU:
* üstte belirttiğim sorunları aşmam için lpg regülatörünü değiştirmem çözüm olurmu.
* evet olabilir derseniz ATİKER HARİÇ lovato veya brc hangisini önerirsiniz

1992 Skoda Favorit
06 FJV 53 - BEJ
Kullanıcı avatarı
kutlay006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutlay Yıldız
Nereden: Ankara
Arabanız: Küheylan 135L

İleti murat öner » 11 Arl 2013, 15:01

tartarini...en iyisil lavato sonra gelir....aldesa yerlıde olabilir.....lpg yedekparça goglede tarat uygun fiyata buradabulabilirsin...
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat0644
Nereden: Zonguldak
Arabanız: felicia lx 96

İleti kutlay006 » 19 Arl 2013, 01:09

aşırı yakıtından dolayı ATİKER marka çalışır vaziyetteki beyini söküp çöpe attım..yerine lovato marka lpg regülatörü (beyin) takıldı sorun kalmadı..çalışmasıda düzeldi..yakıt sarfiyatıda ciddi oranda değişti..demekki neymiş, ATİKER BAŞLI BAŞINA SORUN muş..

atiker marka beyin varken yakıt tüketimim... (depo fullendikten sonra)
kullanım: şehiriçi
lpg fiyatı: 2,74.. milangaz
yapılan km: 82
aldığı gaz: 18,2 lt
ödenen ücret: 50 tl

Lovato marka beyin takıldıktan sonra yakıt tüketimim... (depo fullendikten sonra)
yer: ankara
kullanım: şehiriçi
lpg fiyatı: 2,74...milangaz
yapılan km: 86
aldıgı gaz: 7,6 lt
ödenen ücret: 21 tl
1992 Skoda Favorit
06 FJV 53 - BEJ
Kullanıcı avatarı
kutlay006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutlay Yıldız
Nereden: Ankara
Arabanız: Küheylan 135L

İleti old » 19 Arl 2013, 02:56

SÜPERya düştügüne sevindim bizim içinde şart oldu beyin değişimi aldesa alayım diyorum kendisi montajı 100lr
old
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasankılınç
Nereden: İzmir
Arabanız: skoda felıcaLX 96

İleti old » 19 Arl 2013, 18:53

Kardeş lavato beyini nekadara mal oldu izmirde montaj dahil 200lr
old
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasankılınç