Tepe lambası + 4 lüler + Teyp Çalışmıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Tepe lambası + 4 lüler + Teyp Çalışmıyor

İleti Onur » 12 Arl 2013, 18:35

Arkadaşlar merkezi kilit montajım sırasında deneme yapmak için tepe lambasından elektrik alım dedim bu sırada
+ ile - birbirine deydi şase yaptı ve tepe lambası çalışmıyor 4 lüler çalışmıyor teyp elektriği yok hepsi birbirine bağlı sigortaları değiştirdim denedim yok tık yok sizce neden olabilir

Eklentiler
IMG_0771 (1077 x 807).jpg
Sigorta kutusu
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia

İleti ercanduzce » 12 Arl 2013, 20:47

bence sigortaları kontrol ederken ya yerine tam oturtamadın ya da şansına (olmaz deme lütfen, uygulamada neler başımıza gelmiyor şaşarsın) patlak sigorta denk gelmiştir. Benden sana tavsiyem elektrik bilgini bilmiyorum ama kısa devre ve kopukları test ettiğimiz seri lamba veya ohm metre ile sigortaları TEK TEK kontrol et. muhakkak bir yada birkaçında problemin vardır. Çünkü basit bir kısa devre tesisatını yakmaz. için rahat olsun.
ercanduzce
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ercan düzce
Nereden: Erzincan
Arabanız: forman 135L

İleti Onur » 12 Arl 2013, 21:12

Hocam cevabın için teşekkür ederim yarın ilk işim kontrol olucak elektrik bilgim var ama arabadakini analayamıyorum sigortaları tektek söktüm hepsini elimde 15 ve 7,5 vardı denedim tektek acaba bi kaçımı bozuk sigortaları aldığım eletrikçi ortadaki tel kopuksa atmış demektir dedi sigortalara bakıyorum hiç biri kopuk değil o aradaki tel hangisini değişcez onuda tam bilmiyorum birde bu sigorta kutusundan merkezi kilide nası elektrik alcaz bu iş gözümde baya büyümeye başladı araba elektridiği denince kafam duruyo
Onur
CLASSIC
CLASSIC

İleti ercanduzce » 12 Arl 2013, 21:23

ELİNİZDEKİ SİGORTA ATSA BİLE BAZEN GÖZLE FARK EDEMEYEBİLİRSİN EN KESİN ÇÖZÜM OHM METRENİN BUZER KADEMESİNDE KONTROL ETMEK OLACAKTIR. BAZENDE SİGORTANIN BİR AYAĞI OTURSA BİLE İKİNCİ AYAK SOKETE OTURMAYABİLİYOR. BENİM BAŞIMA GELDİ. GÖZLE GÜNDÜZ VAKTİ BU SOKETLERE KONTOLLÜ BİR ŞEKİLDE SİGORTALARI TAKARSAN İYİ OLUR.
ercanduzce
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ercan düzce
Nereden: Erzincan
Arabanız: forman 135L

İleti Onur » 12 Arl 2013, 21:57

aslında hangi sigorta olduğunu öğrenebilsem direk onda çalışcam ama hangisi olduğunu bilmediğim için yani tek bir sigortamı yoksa 3 tane mi 2 tanemi bilmiyorum hangisi elektiriği veriyo yani sizin dediğinize göre olay sigortadandır orda roleler var onlarla ilgili bi sıkıntı yoktur sanırım dimi... birde 12 v bi ampulle kontrol edicem kontrol kalemi gibi yani elimden tek gelen bu ölçü ağletim yok

Birde resimdeki gibi direk köprü atıp denersek birşey olurmu bilgin varmı yani evdeki sigortayla karıştırmim evde yapsan bunu bişey olmaz sigortayı çıkarsanda ampuller yanar ama arabada dediğm gibi olay nası işliyor bilmiyorum (bu arada sürekli öle kalmicak tabi kontrol için)
Eklentiler
IMG_0771 %281077 x 807%29.jpg
IMG_0771 %281077 x 807%29.jpg (100.91 KiB) 2614 defa görüntülendi
Onur
CLASSIC
CLASSIC

İleti Onur » 13 Arl 2013, 16:55

Evet Arkadaşlar olayı çözdüm sorun sigortadanmış akşam görememişim sol baştan 9 sigorta ekteki dosyayıda bu siteden buldum çok işime yaradı aslında diğer arkadaşlarında işine yaricaktır çok faydalı bence bu sigorta kutusuna sahip olan arkadaşlar bi çıktısını alıp arabada taşısınlar çok yardımcı olucaktır ben dün akşam bütün sigortalara baktım zannetmiştim aslında benzer oldukları için 9 .cu sigortaya bakmamışım direk kopmuş simsiyahtı sabah bu ekten baktım 4 lü korna teyp tepe lambası diye yazıyodu sanki elimle koymuş gibi o sigortayı çektim baktım gidik o yüzden bu eklicem sayfanın çıktısı elinizde olsun araba sigorta kutusunun içine koyun benden bi tavsiye aracım 1994 model favarit şunuda sölim iki tip sigorta kutusu var 94 ler ve sonrası için bu kutuyu kullanmışlar felicia vs benzer kasalarda 94 öncesinde farklı bi sigosta kutusu kullanılmış oda elimde olan kullanım klavuzundan bi sayfa eklicem muhtemelen odur bende bu yüzden yanıldım bunda farklı gösteriyor yerleri iki tip özetle zaten kutuya bakınca anlaşılıyor hangisi sizinki .... birde kontrol kalemim yoktu tepe lambasından + - yi bulmak için evde bilgisayar kasasında kullanılan fanlar var onları kllandım fanın kırmızı kablosuna + gelmedii sürece çalışmaz artıyı bu şekilde bulabilirsiniz en azından bir daha sigorta attırmadım:)
Eklentiler
93 favo (1024 x 576).jpg
1993 ve öncesi favo
Skoda Favorit Yeni Sigorta Kutusu.jpg
1994 ve sonrası
Onur
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 13 Arl 2013, 17:26

Calisan parcayi ellemek lazim derler ama o sigorta kutusu baya pis yillarin tozu var gibi gorunuyor,
Bir musaitlikte Her seyi sokup tablayi temizlemek fena fikir degil gibi
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti Onur » 13 Arl 2013, 18:00

AhmetH yazdı:Calisan parcayi ellemek lazim derler ama o sigorta kutusu baya pis yillarin tozu var gibi gorunuyor,
Bir musaitlikte Her seyi sokup tablayi temizlemek fena fikir degil gibi

Valla Tablanın sökümü zor değil soketler var onları çıkarınca aküden gelen ana hat var birde vidalı onu çıkarınca tamam dediğin gibi aslında komple söküp bi bakım yapmak lazım bazen toz toprak da iidir onuda sölim nemden rutubetten oluşacak korozyonu oksidi engeller yani sağlıklı çalışan bir parçayı söküp temiz daha güzel gözüksün derken daha çabuk deforme olmasına sebep verebilirsin eğer sökersen arka tarafının bi resmini eklersen ii olur yapıcağın işlem alkol yada kontak temizleme spreyleriyle yıkamak üzerinde plastik parça kalmıyorsa en iyisi selülozik tinerdir (sentetik değil) dikkat teneke yada cam şişelerde satılır plastiği eritir alkol gibi ucucu kendiliğinden kuruyan oksidi pası kiri herşeyi söker .. Suya düşen bi telefonu genelde bu şekilde temizlerim bordu söküp direk selülozik tinere yatırırım ilk günkü gibi olur eskisinden daha iyi çalışır ...
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir