ARABA BİRKAÇ GÜNDÜR SOĞUKLARDA SABAHLARI ÇALIŞMIYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARABA BİRKAÇ GÜNDÜR SOĞUKLARDA SABAHLARI ÇALIŞMIYOR

İleti casper67 » 12 Arl 2013, 19:12

Arkadaşlar merhaba malum havalar Türkiye genelinde soğuk benim bulunduğum bölgödede aynı favoma dün sabah çalıştırdım tık dedi aldı akşam iş dönüşü çalıştırmaya lambalar yandığı halde marş bastı fakat çalışmadı arkadaşların yardımı ile akü takviyesi yaptık çalıştı fakat 1 2 km gitmeden araba gaz yememeye ve teklemeye başladı sanayi yakındı ustaya götürdüğümde gaz beyninin donduğunu açılması için sıcak su ve antifriz takviyesi yaptı neyse açıldı sabah çalıştırmaya kalktığımda hiç marş basmadı gene takviye yaptık bu sefer atiker gaz tesisatçısına zor götürdüm istop ede ede usta gaz beyni bozulmuş dedi değşmesi gerekir neyse onuda değiştik şimdi benim araçtaki bu marşa basmama aküden kaynaklanıyor olabilirmi yada bu beyinle alakalı olabilirmi ayrıca aküyü değişeli bir yııl oldu bir kere tam olarak farlar açık olduğu için boşaldı onun dışında bir sıkıntı yaşamadım aracı rampaya bıraktım her ihtimali düşünerek olmazsa sabah vurdurarak çalıştıracağım akü başlıklarını geceden söksem fayda edermi soğuktan mı kaynaklanır yardımlarınızı bekliyorum

casper67
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: celal
Nereden: Zonguldak
Arabanız: skoda favorit

İleti casper67 » 12 Arl 2013, 21:11

yokmu arkadaşlar yardımcı olacak
casper67
CLASSIC
CLASSIC

İleti furunotr » 12 Arl 2013, 21:40

Marş basmıyor ise aküden veya elektrik tesisatındaki bir problem vardır; bilhassa aküde...

Ama basıpta çalışmıyor ise gaz ile ilgili beyin dedikleri parça soğukta problem yapabiliyor onu ısıtmak gerek bir şekilde (önce benzin ile çalıştırılmadığını varsayıyorum)...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti muhsintekin » 12 Arl 2013, 21:51

Kardeş kesinlikle akü akünü şarj ettir soğuk havalarda reaksiyona girmediği için akü zayıflıyor aküyü birde dıştan camyünü ile izole edebilirsin...
Kullanıcı avatarı
muhsintekin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: muhsin tekin
Nereden: Ankara
Arabanız: SKODA FORMAN LX 1.3

İleti ahmetim85 » 12 Arl 2013, 22:28

benim tavsiyem 20-30 liralık benzin alın araç benzinde çalışıyorsa araç soğukken ortalama 5 dakika çalıştırman yeterli olur
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet sonkur
Nereden: İzmir
Arabanız: doğan sl

İleti kutlay006 » 13 Arl 2013, 00:44

1992 Skoda Favorit
06 FJV 53 - BEJ
Kullanıcı avatarı
kutlay006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutlay Yıldız
Nereden: Ankara
Arabanız: Küheylan 135L

İleti AhmetH » 13 Arl 2013, 00:57

Akü bikere tam boşaldıysa eskisi gibi randıman alınmıyor.

Sorunların başında akünüz geliyor, Sanki LPG regülatörü ile bir sıkıntınız yok gibi olsada bu akü ile ilgili değil gibi duruyor.
sadece farklı sıkıntılar üst üste geldiğinden birbirine bağlıymış gibi görünüyor.

Antifiriz de yoksa belki aracınızın motor soğutma suyu tesisatın kimi yerlerinde donup tıkanma yapmıştır regülatörde sıcak suyu görmediğinden donmuştur çünkü LPG beyin denilen yerde sıvı halden gaz hale geçip yani buharlaşıp motora giderken sıcağı çok çeker o yüzden hep sıcak su ile ısıtılmak ister beyin. Yoksa başınıza geldiği gibi donar.

Velhasıl antifriz ekletip suyunu tamamlatmışsınız sistemde hava falanda kalmadıysa birdaha donma sorunu yaşamazsınız. Geriyede tek yeni akü derdiniz kalıyormuş gibi görünüyor.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti casper67 » 14 Arl 2013, 11:08

Arkadaşlar aküyü geçen yıl almıştım garantili olduğu için servisine getirdim gerekli ölçümleri yapıldı hiç bir sıkıntı gözükmüyor şarj alıyor (tüm teyp kalorifer ,farlar,) açılıp kontrol edildi aküden kaynaklanan bir sorun olmadığını söylediler elektrik kaçak kontrolü de yapıldı sabah çalıştırmaya kalktığımda 10 -12 saniye marşa bastığımda çalıştı sonrasında motor ısındıktan sonraki çalıştırmalarımda sorunsuz 1 -2 sanyide çalıştı belli bir süre bekledikten sonra çalışmakta sorun yaşıyorum aracın benzin otomatiği bozuk olduğundan henüz benzinle denemedim (karübüratör ve diğer parçaları temizletmem gerekiyor)
casper67
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir