benzin pompasından yağ akıtıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

benzin pompasından yağ akıtıyor

İleti rıza » 25 Arl 2013, 02:01

93 model favo 135 lx aracım yaklasık 1.5 aydır hemen hemen her park ettikten calısıtırılıncaki sürece kadar yağ kaçırıyor. tam olarak benzin pompasının altından damlıyor. benzın pompasını değiştirdim karterin contalarını değiştirdim o filtremi birşey varmıs o da tıkanmıs onuda temizlettim ama damlıyorda damlıyor sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? teşekkürler

birde benzin hortumlarında catlaklar var hepsini değiştirmek istiyorum tahmini ne kadar tutar ?

rıza
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: cemrıza eliaçık
Nereden: Eskişehir
Arabanız: skoda favorit

İleti favorit55 » 25 Arl 2013, 10:43

rıza yazdı:93 model favo 135 lx aracım yaklasık 1.5 aydır hemen hemen her park ettikten calısıtırılıncaki sürece kadar yağ kaçırıyor. tam olarak benzin pompasının altından damlıyor. benzın pompasını değiştirdim karterin contalarını değiştirdim o filtremi birşey varmıs o da tıkanmıs onuda temizlettim ama damlıyorda damlıyor sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? teşekkürler

birde benzin hortumlarında catlaklar var hepsini değiştirmek istiyorum tahmini ne kadar tutar ?

Benzin pompasının altında fiber var buyuk ihtimalle çatlamıştır. 5 tl civarı onu değiştir eger olmassa benzin pompası fazla sıkılmıştır o yuzden egılmiş olabilir onuda soktuğünüzde kontrol edersiniz zaten
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti rıza » 25 Arl 2013, 11:58

cok tesekkur ederim
rıza
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: cemrıza eliaçık