FAVORİT

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAVORİT

İleti huseyin1134 » 27 Arl 2013, 23:18

KÜÇÜKÇEKMECE DE SĞLAM BİR usta varmı skoda favorit üstüne 6 ay öncealdım araç beni cok yordu araçtan cok ustalar adam gibi ustalık tapmıyor...1-2 vitese kecişlerde takılarrak keciyor bir ustaya götürdüm senkromec değişim dedi 300 lira istedi cok geldi başka ustaya götürdüm oda sorun yok koltuğa dayayarak yap dedi hangisine güveneyim anlamadıme.....1 haftada 2 defa beni yolda bırakan bir sorun araç gazda iken stop etti caliştırmaya caliştırdığımda elektriğin yavaş yavaş azaldı ancak takviye yada benzinde vurdurark caliştırabildim gazcıya götürdüm anlayamadı

huseyin1134
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: aslan yıldırım
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda felicia 1.3 glxi

İleti Onur » 28 Arl 2013, 16:28

Kardeşim çok para istemiş senkromeç den kaynaklanan bi takılma olayı o dediğin ama sorun teşkil etmez bence kaç yaşında araç genelde 1 ve 2 de daha çok olur usta şanzımanı indirip viteş dişlisi arasındaki segmana benzer bi dişli var tanesi 15 ila orjınale doğru 25 tl ye kadar olan dişliyi değişcek değişmişken hepsini değişiriz die fiyat vermiştir mantıklı olanıda o toplam 5adet var ama fiyat gene çok bence hiç elletme bu araç biraz nazik bazı baskı balata değişiminden sonra kalkışlarda tekerlekler titriyor kabul etmiyo yada uymuyo fln sen bide dişli arasındaki parçaları hiç oynatma bence...
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia

İleti huseyin1134 » 28 Arl 2013, 22:57

aracım 94 model 135 lx ben sorun oldumu rahat edemiyorum takıntı yapıyor bende :) cok büyük sıkıntı yok gercekte sadece 3 den 2 ye almaya calıştığımda takıntı oluyor biraz daha yavaslatıp değişim yaptığımda sorun olmuyor
huseyin1134
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Onur » 29 Arl 2013, 14:53

Baskı balatayla ilgili değişim vakti geldiğinde bence o zaman hallettir bu işlemi o zaman iki işlemi 350 gibi bi rakam mantıklı belki 400 de tutar çünkü parça fiyatı 120 baskı balata 120 130 da senkromenç ler tutar 100 150 de işçilik verirsin şanjzıman incek komple bana kalsa bu takılma olayı çok rahatsız edmiyorsa sorun değil birde araç belli bi devire düşmeden 3 den 2 ye yada 4 den 2 ye alamazsın zor geçer 100 le giderken örnek sırayla vites küçült 4 den 2 vitese atmak için yavaşlaman lazım eğer bu olayı kasdediyosan bu senden kaynaklanan bi sıkıntı bide vites geçişlerinde tıkırt die bi ses gelir sanki böle tırnak takılması gibi bi anlık olan bi ses bu senkronemçle alakalı bu her araçta var emin ol azda olsa var oynatmamakta fayda var derim karar yine senin...
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia

İleti huseyin1134 » 01 Oca 2014, 12:30

baskı balatayı yeni değiştim 3 ten 2 ye alırken evet biraz daha yavaşlamak lazım yapacak bir şey yok şuan böyle kullanıcam zorunlu
huseyin1134
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muhsintekin » 04 Oca 2014, 08:42

kardeş kafana takma ama illaki çözeceem diyorsan tecrübeyle sabit debriyaj teline bak zamanlı esneklik kazanıp gerginliğini yitirir debriyaj teli ucundaki somunu biraz sık ayarla düzelecektir debriyaj baskıyı tam bırakmıyor....bak derim...
Kullanıcı avatarı
muhsintekin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: muhsin tekin
Nereden: Ankara
Arabanız: SKODA FORMAN LX 1.3

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir