Favorit karbüratör

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit karbüratör

İleti eks3ntirik » 01 Oca 2014, 18:02

İyi forumlar.

Bugün sanayide devirdaim pompasını değiştirtmiştim.usta motoru incelerken hava filtresinin bulnduğu yeri yukarı kastırdı araba stop etti. hava alıyor dedi. karbüratörün altında flaş varmış daha önce hiç duymadım o değişecek dedi. nasıl birşey oldğunu blmıyorum arkadaşlar bilen varsa resmini velan koyabilir mi acaba.

eks3ntirik
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yavuz-
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Skoda Favorit GLX 94

İleti MadloveR » 02 Oca 2014, 09:17

Ona flanş değil karbüratör alt takozu denir. Lastikten bir parçadır. 5-10 lira civarında birşey olması lazım. Ayrıca aracın hava alıp almadığını kontrol etmek için hava filtresinin öndeki hortumunu elinizle sıkın araç stop edecek gibi oluyor veya stop ediyorsa hava almıyor hava girişi filtreden oluyor demektir, stop etmiyor veya teklemeden normal çalışıyorsa bir yerden hava alıyor demektir.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti aspendos10 » 02 Oca 2014, 14:42

Alt takozun fiyatları 20-25 lira yeni degistirdim.ayrica takozun bozuk olmasini hava filtresini oynatarak anlayamazsin.arkadasin dedigi gibi emis önünu kapatarak anlayabilirsin.flans denilen olay karburator ile hava filtresinin arasinda olan lastiklerdir.hava filitresi ni kipirdatinca o flansin oradan hava aliyordur sebebi ise mikserin karbüratör e iyi sikilmamasindan kaynaklanir
aspendos10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: volkan eren
Nereden: Balıkesir
Arabanız: forman

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: style ve 19 misafir