92 Favorit yakıt ölçüm sonucu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

92 Favorit yakıt ölçüm sonucu

İleti blauzahn » 04 Oca 2014, 18:04

DEDİM yazdı:opet ten alınan gazı benım aracım sevmiyor mesela daha az km ile cekiş düşüklügü yasıyordum.zorunlu olmadıgım müddetce opetten su bile almak istemıyorum.ama bazende mecburen alıyorum.cok degil 10 tl lik alıyorum dogru milangaza gidiyorum depoyu fullüyorum.su an gidişinden de cekişinden de gayet memnunum.OPET sana göre degil.kutlay degiştir OPET gazı baska istasyonlardan al.birde MEVLÜT ustaya git.bilmiyorum bulamam dersen silverline yada ben sana yardımcı oluruz.

dedim kardeşim ben de milangazdan ilk defa aldım (sincanda kimliğin oradaki milangaz, istasyonu pek gözüm tutmadı). shellden alıyordum yakıtı çekiş milangaz ile shell aynı geldi bana fakat ilk çalıştırmada biraz titreşim oluyor milangazda. km. olarak nasıl olacak deponun bitmesiyle göreceğiz bakalım :) çok sağlam bir kaynaktan da milangaz, shell, pogaz ve ipragazın aynı gazlar olduğu bilgisini aldım...

bu arada yanlış hatırlamıyorsam mevlüt usta da favoritine gazı petrol ofisinden alıyor..

blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti kutlay006 » 04 Oca 2014, 22:48

bugün gittim mevlüt ustaya..sağolsun oldukça ilgili bir usta..fazla yakmasından ve teklemesinden bahsettim..gaz ayarını yeniden yaptı..tekleme sorununuda halletti..şu an için tekleme yok..çekişide güzel..eve gelirkende milangaza gidip depoyu fullettim bakalım değişiklik olacakmı..
* mevlüt usta tekleme sorununa bakarken bana gereksiz parça aldırmadı elinde olanları teker teker deneyerek sorunu bulmaya çalıştı..
* ateşleme beynini değiştirdi olmadı eskisini geri taktı
* indiksiyon bobinini değiştirdi olmadı eskisini geri taktı
* en son distiribütörü komple değiştirdi bu sefer tekleme yapmadı..sen bunu 1 kaç gün kullan sıkıntı çıkmazsa 1 tane distiribütör alınması gerekiyor dedi..
valla hiç bir usta bunu yapmıyor..git şunu getir git bunu getir diyolar..la elindekini 1 dene ne var belki dediğin parçadan değil niye bana boşuna masraf yaptırıyon ki
* bakalım şu an yakıt ve tekleme sorununda deneme aşamasındayım..ilerleyen günlerde durumları bildiririm...bu arada hasan ve mustafa kardeşlerime teşekkür ederim..bana adam gibi 1 usta önerdiniz..yaşasın mevlüt usta :)
1992 Skoda Favorit
06 FJV 53 - BEJ
Kullanıcı avatarı
kutlay006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutlay Yıldız
Arabanız: Küheylan 135L

İleti tarık » 04 Oca 2014, 23:01

2,5 sene favorit kullandim yakit konusunda benimde yapmadigim kalmadi iki sey yakiti etkiledi biri lastiklerimi 155 taban yaptim digeri sehir ici stepneyi tasimadim arabadaki fazla agirliklari attim lastikleri degismem cok fark etti aracin cekisi degisti rampalarda cikisi kuvvetlendi.Suan masza 323 f1 hb kullaniyorum 1.6 motor . favoritle hemen hemen ayni yakiyor 5 veya 10 km fark ediyor. uzun yolda favodan az yakiyor ama.
tarık
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: koymatlı
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: favorid 135 lx

İleti DEDİM » 05 Oca 2014, 12:58

demiştik sana kutlay kardes mevlüt usta bu favoritin ustasıdır.skodacı olarak yetiştigi belli oluyor hemen diger ustalardan dili yananlarda ankarada usta bulamadım diyen varsa sasmaz da mevlüt usta ERMİŞLER OTO tek gecerim.
DEDİM
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: HASAN KIRAÇ
Arabanız: favorit 135 L

İleti blauzahn » 05 Oca 2014, 15:36

DEDİM yazdı:demiştik sana kutlay kardes mevlüt usta bu favoritin ustasıdır.skodacı olarak yetiştigi belli oluyor hemen diger ustalardan dili yananlarda ankarada usta bulamadım diyen varsa sasmaz da mevlüt usta ERMİŞLER OTO tek gecerim.

+1
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti aspendos10 » 06 Oca 2014, 21:46

Yakit sonuçları ni bekliyorum kutlay
aspendos10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: volkan eren
Nereden: Balıkesir
Arabanız: forman

İleti kutlay006 » 07 Oca 2014, 01:29

sabahları 5-10 saniye tekleyerek çalışması ve seyir esnasında ara sıra teklemesinden dolayı bugün mevlüt ustaya gittim..usta ateşleme aksamından başlayarak gidelim demişti..tüm ateşleme aksamını teker teker değiştirip denedik tekleme kesilmedi..en son distiribütörü komple değiştirdik..o gün tekleme hiç yapmadı ama sabah yine teklemeye başladı..öğlen üzeri mevlüt ustaya tekrar gittim..usta bu araç yine tekliyor dedim..o zaman senin araçta ateşleme sorunu yok..tüm ateşleme elemanlarını değiştirdik..inşallah umdugum gibi değildir dedi..motor kompresörünü ölçtü..kompresor 110 dedi gayet güzel..ama 2 ve 3 buji nemli..bujilerin tamamını söktü.. marşa bas dedi..silindirlerden resmen su atıyordu..ve korktuğum başıma geldi..aracım conta yakmış..

yakıt durumunu yarın fulleyip değişiklik olup olmadığını belirtirim..en son bilgisayarda yapılan ayarda 0,50 kuruş yakıyordu..

mevlüt usta kendi bildiklerini araca uyguladı ve bilgisayarsız gaz ayarını yaptı bakalım yakıta ne derece etkisi oldu..yarın yakıt durumu gelecek bekleyiniz..
1992 Skoda Favorit
06 FJV 53 - BEJ
Kullanıcı avatarı
kutlay006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutlay Yıldız
Arabanız: Küheylan 135L

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi