distribütörü dağıttım yağladım taktım fakat araba çlşmıyr!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

distribütörü dağıttım yağladım taktım fakat araba çlşmıyr!!!

İleti serhat26 » 10 Oca 2014, 13:48

Arkadaşlar merhaba distribütörü dağıttım temizledim yağladım taktım fakat araba çalışmıyor. yazılanları okudum doğru bağladığımdan eminim sanırım avans problemi var en azından sanayiye gidecek kadar çalıştırabilirsem çok iyi olacak tavsiyelerinizi bekliyorum.

serhat26
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Afyonkarahisar
Arabanız: Favorit

İleti MadloveR » 10 Oca 2014, 14:45

Distribitörü tutan sol alttaki vidayı gevşeterek, distribitörü sağa sola çevirerek aracı çalıştıracak kadar avansını ayarlamaya çalışın. Çalıştırınca sanayiye gider yaptırırsınız avans ayarını.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti wassmert1976 » 10 Oca 2014, 21:21

atesleme varmı (bunu denemek için buji kablosunun herhengi birirni sök içerden birine mars yaptır carplırsan veya dogru tutup ateslemeyi görürü sen distirbitörü sök civatasından dişarıya al motoru grank pulesinden cekir 1 silindir pistonunu yukarıya getir distirbitörü tak 1silindir buji kablosu distirbitördeki işarete yani meksefe 1 silindire bakacak tak civatayı sık kapagı tak bas mars a calısmassa o zaman avans ver bunları yapmada sabaha kadar avans versen calısmaz motor sentesi distirbitör aynı anda calısmalı :D
wassmert1976
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mert yıldırım
Nereden: İzmir
Arabanız: skoda fabia 1.4 16v comfort stysn seat leon cupra

İleti sainz » 11 Oca 2014, 21:12

İnşaallah sentesini kaçırmamışsınızdır.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti volg » 12 Oca 2014, 00:00

Sente ayarın kaçmış,geçmiş olsun.Buji kablolarının sırasını karıştırmadıysan distrübitörün boğazındaki 10luk anahtarla açılan somunu gevşetip milimetrik ayarlarla çalıştırmayı dene.Eğer kabloların sırasını karıştırdıysan ,kabloları tek tek rasgele yer değiştirerek çalıştırmayı dene.Sanayiye kadar zorlamadan 4lüleri yakıp 1.-2.vitesle gidebilirsin
volg
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 135 LX

İleti serhat26 » 13 Oca 2014, 08:58

arkadaşlar öncelikle teşekkür ederim ilginize. Haftasonu arabayla uğraştığım için yazamadım. dediğiniz gibi sente ayarı kaçmış. çekerek götürdük. pazar benim usta kapalı olduğu için bugün alacaz bakalım.
serhat26
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Afyonkarahisar
Arabanız: Favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir