arkadaşlar favoritim sanayide

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

arkadaşlar favoritim sanayide

İleti gülümse » 16 Oca 2014, 11:42

s.a arkadaşlar, yaklaşık bir hafta önce ilk göz ağrım olan favoritimi aldım, aracı alırken contasının yanık olduğunu biliyordum,ancak dün yaptırmak için ustaya götürdüğümde usta bana aracın rektefe istediğini söyledi bende yapılmışken tam yapılsın diyerek onayladım, parça olarak 1 takım piston gömlek sekman,kol burçları,conta takımı almamı soyledi tabi birde silindir kapağı taşlanacakmış, ben arabadan hiç anlamam o yüzden siz değerli arkadaşlardan yardım isteme gereksinimi duydum, arabam suan sanayide motoru açılmış bir şekilde istanbul'dan gelecek parçaları bekliyor,sizce motor açılmışken başka parcalarıda değiştireyim mi yoksa bu kadar bakım uzun süreli kullanış için yeterli olurmu ?

gülümse
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Muhammet can
Nereden: Ordu
Arabanız: SKODA FAVORİT

İleti blauzahn » 16 Oca 2014, 11:46

gülümse yazdı:s.a arkadaşlar, yaklaşık bir hafta önce ilk göz ağrım olan favoritimi aldım, aracı alırken contasının yanık olduğunu biliyordum,ancak dün yaptırmak için ustaya götürdüğümde usta bana aracın rektefe istediğini söyledi bende yapılmışken tam yapılsın diyerek onayladım, parça olarak 1 takım piston gömlek sekman,kol burçları,conta takımı almamı soyledi tabi birde silindir kapağı taşlanacakmış, ben arabadan hiç anlamam o yüzden siz değerli arkadaşlardan yardım isteme gereksinimi duydum, arabam suan sanayide motoru açılmış bir şekilde istanbul'dan gelecek parçaları bekliyor,sizce motor açılmışken başka parcalarıda değiştireyim mi yoksa bu kadar bakım uzun süreli kullanış için yeterli olurmu ?

Şurada favorit rektefiyesi ve sonrası için gerekli tüm malzemeler verilmiş. Buradan yola çıkarak neye ihtiyacın olduğunu öğrenebilirsin.. Daha tecrübeli arkadaşlar mutlaka ek bir şeyler söyleyeceklerdir. Kolay gelsin..
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti gülümse » 16 Oca 2014, 11:55

çok teşekkür ederim,
gülümse
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 16 Oca 2014, 16:11

Genelde "ses yapıyo, bişi olmaz" denilse de, eksantrik zincirinde bollaşma, ses, ...vs. varsa, mutlaka değiştirin.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti alwaysloser » 16 Oca 2014, 18:45

arabadan anlamadığınız için ustanın oyununa da gelmiş olabilirsiniz 250 liralık iş ssize 1000 tl olacak boşuboşuna eğer motorda bişe yoksa neyse olan olmuş uğur abiminde dediği gibi hepsi yapılıyorsa eksantirik zincirinide değişin gitsin
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti gülümse » 16 Oca 2014, 19:16

önerileriniz için çok teşekkür ederim, bende eksantrik zincirini değiştirelim dedim ama ayriyetten ona 100 lira işçilik parası istediler,mevlüt abi senin dediğin gibi 1000 lirayı geçiyo zaten masraf.ustadan bende şüphelenmedim değil bi idare eder dedi bi etmez dedi aklımı karıştırdı.bilmiyorum yarın ustanın yanına gidecem bi daha bakalım, zincirin işçiliği kendinden pahalı bu ne iş anlamadım gitti okulu bırakıp motorcunun yanında çalışmayamı baslasam acaba :)
gülümse
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti felicia_3437 » 16 Oca 2014, 20:36

kardeş o motor yapıcak egzantırıği sökmedenmi pistonları koyacak bu bunun icine motoru toplar ken aracının başından ayrılma bence parcalarını yıcek o herıf senın ne alka motor sökülüyorsa zaten egzantirik sincirini değiştirimek zorundasın neden dıye sorasan yenı pistona gucu dayanamaz ve 3 gun sonra şarkı söyler motor yapılırken ustanın tepesıne cök kesınlıkle
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti ahmetim85 » 16 Oca 2014, 20:57

felicia_3437 yazdı:kardeş o motor yapıcak egzantırıği sökmedenmi pistonları koyacak bu bunun icine motoru toplar ken aracının başından ayrılma bence parcalarını yıcek o herıf senın ne alka motor sökülüyorsa zaten egzantirik sincirini değiştirimek zorundasın neden dıye sorasan yenı pistona gucu dayanamaz ve 3 gun sonra şarkı söyler motor yapılırken ustanın tepesıne cök kesınlıkle
Arkadaşa harfiyen katılıyorum yamyamın birinin hilesine oyununa gelmiş olabilirsin kardeşim :(
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet sonkur
Nereden: İzmir
Arabanız: doğan sl

İleti gülümse » 16 Oca 2014, 22:56

çok haklısınız abilerim ALLAH (c.c) razı olsun sizden,harbiden anlamıyoruz diye bu adam bizi oyuna getireceğe benziyor bugün gitmedim arabaya bakmaya ama yarın gidecem inşaallah, moralim bozulmaya başladı iyiden :cry: gelişmeleri bildireceğim inşaallah yarın sizlere
gülümse
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kutlay006 » 17 Oca 2014, 00:34

vay be bunuda ilk defa duyuyorum..bende bunu şu şekilde yorumlayayım..triger zincirini sökmeden rektefiye yapan ustalarda varmış..kardeşim sen kesinlikle aracının başında durma imkanın varsa dur..hatta ustaya deki ben olmadığım zaman motoru toplama görmek istiyorum toplandıgını de..bu söz ustaya itimatsızlık gibi olacak ama bir sürü para harcayacaksın..yazık günah..
1992 Skoda Favorit
06 FJV 53 - BEJ
Kullanıcı avatarı
kutlay006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutlay Yıldız
Arabanız: Küheylan 135L

İleti ahmetim85 » 17 Oca 2014, 22:42

kutlay006 yazdı:vay be bunuda ilk defa duyuyorum..bende bunu şu şekilde yorumlayayım..triger zincirini sökmeden rektefiye yapan ustalarda varmış..kardeşim sen kesinlikle aracının başında durma imkanın varsa dur..hatta ustaya deki ben olmadığım zaman motoru toplama görmek istiyorum toplandıgını de..bu söz ustaya itimatsızlık gibi olacak ama bir sürü para harcayacaksın..yazık günah..
analar ne ustalar doğuruyormuş görüyorsun demi kutlay :)
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet sonkur
Nereden: İzmir
Arabanız: doğan sl

İleti fatih usta » 17 Oca 2014, 22:59

bence ustanın günahını almayın bu motorların rektefiyecilik işi çok olmaz çünkü gömlekler sökülüp değişiyor alt üst açıldınmı çoğu şey değişir inmesine bile gerek yok. zincire gelince değişmeden olmaz üst alt söküldünmü yarım saatte değişir 50 tl at helalleş olsun bitsin
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Arabanız: favorit 135 l

İleti gülümse » 18 Oca 2014, 07:37

merhaba abiler, dün akşam üzeri aracımın işi bitti, fatih ustanın dediği gibi motoru indirmeden değiştirdi parçaları ve zincirde sökülmeden topladı arabayı, ancak zinciride değiştireceğim mecburen çünkü gerçekten aşırı ses geliyor. önerileriniz için hepinize çok teşekkür ederim
gülümse
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir