Fren ve Çözülemeyen Sorunum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fren ve Çözülemeyen Sorunum

İleti ygt35 » 01 Şub 2014, 00:00

Arkadaşlar tüm forumu incelememe rağmen benim sorunuma benzer bir başlık bulamadığım için yeni bir başlık açıyorum.
Benim problemim frene basınca ortaya çıkıyor. Araç 80-90 la giderken frene basınca bir problem yok fakat hızım 40 km altına düşünce ve durana kadar ön taraftan gacur gucur sesler geliyor. Bu sesi neden yapar? Bu arada balatalar diskler rulmanlar salıncaklar yeni değişti. Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşekkürler.

ygt35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: YİĞİT MİSLİ
Nereden: İzmir
Arabanız: FAVORİT

İleti SKDFORMAN » 01 Şub 2014, 00:24

tak tak tak vurma varsa tekerin balans ayarındandır. Çok yüksek hızlarda fazla hissettirmeyebilir.
balans yapıldıysa, balans yapılırken jantlara kurşun takılır. bazen onlar balataya sürtüp ses yapabilir. zamanla kursun yendikçe ses kesilir.
salıncaklar rulmanlar diskler yeni değişti demiştiniz. Bunları bi kaza sonucumu değiştirdiniz yoksa bakım içinmi. Eğer bi kaza sonrası değiştirdiyseniz, değişmesi gereken başka parçalarda olabilir. Buna rotbalansçı ücretsiz olarak karar verir ve sizi yönlendirir. gacır gucuru pek anlamıyorum. ses çok rahatsız edici diilse zamanla geçebilir. Genelde bazen balata ve diskler değiştiğinde alışana kadar ufak tefek sesler cıkar. buda en fazla bin km civarı sürer.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti ygt35 » 01 Şub 2014, 00:28

Bu parçaları bakım amaçlı değiştirdim. Parçaları değiştirdikten sonra aracıma sıfır jant lastik taktım 2 hafta kullandıktan sonra balansa girdim. Evet dediğiniz gibi kurşun takıldı. Yarın gidip bir baktırayım onlardan mı kaynaklanıyormuş. Yardımınız için teşekkür ederim.
ygt35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: YİĞİT MİSLİ
Nereden: İzmir
Arabanız: FAVORİT

İleti skodaizm » 01 Şub 2014, 00:34

Aracın salıncaklarının şaseye bağlandığı yer deki sac çürümüş veya çatlamış olabilir. Özellikle çatlama durumunda aralanan sac hafiften sürtme yaparak ses çıkarabilir.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir