Ön Düzen bağımsızlığını ilan etti...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ön Düzen bağımsızlığını ilan etti...

İleti blues84 » 01 Şub 2014, 09:05

Geçen yıl soğuk havalarda, hafif rampa yukarı ve sola dönüşlerde ön taraftan seri olarak tak-tak-tak diye vurma sesi geldiydi.. Çok nadiren yapıyordu, boşver idare et dediler.

Yazın araba yattı, tüp takılması falan arkasından akü ve şarj dinamosu vs derken bu kış 1 ay olmadı kullanmaya başlayalı.
Bu sefer yolda giderken direksiyon hafif ve seri bir şekilde yalpa yaptı, gene huylandım ama bir daha olmadı. Gene bir zaman geçti herhangi bir sıkıntı olmadan..

En sonunda geçen gece gene aynı kavşakta sola dönerken tak-tak-tak ve arkasından rampayı çıktım, inerken direksiyon kendinden geçti, sola asılmaya başladı. Çok hafif sola çekme vardı ama bu sefer baya asılıyor ve sağ tekerden trak trak diye ses çıkmaya başladı.
Dönüşte zar zor geldim, araba kendi hızıyla giderken gazı azaltınca daha çok yalpa yapıyor ve sağdan daha fazla ses geliyor..
Bu gün kaputu açıp bir daha bakıcam bu şekilde 4-5 km gidebilecek gibiyse bir usta arayacağız..

Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

İleti mustklc » 01 Şub 2014, 10:21

aks kafası gitmiş sanırım. yolda bırakır
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti KorsanKedi » 01 Şub 2014, 11:16

Aynı sorun bende de vardı. Tam tur sola dönüşte takır takır ses geliyordu. Rot balanscı aks kafalarından olduğunu ve değişmesi gerektiğini söyledi. Tamirciye gittim, şanzıman indirdim, baskı balata değişti, bunun yanından aks kafalarınıda söyledim, değiştirdiğini söylemişti. Bir süre sorun yoktu. Sonra yine sola dönüşte bu sefer tekerlek yalpalamaya başladı. Başka bir tamirci viraj lastiklerinin değişmesi gerektiğini söyledi. Tekrar aynı rot balanscıya gittim. Usta aracımı aldı tura çıktı, döndüğünde kanala aldı ve sorunu halletti, ne yaptığını bilmiyorum açıkçası, 25TL almıştı. Sonra bir kasise hızlı girdim, şimdi o kadar çok olmasa da, sola dönüşte yine yalpalama var gibime geliyor. Direksiyonda çekme vs gibi bir durum yok.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir