ARACIM HAVA YAPIYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARACIM HAVA YAPIYOR

İleti meczup » 02 Şub 2014, 08:39

SELAMUNALEYKÜM ARKADAŞLAR DAHA ÖNCE FORMDA AÇTIĞIM KONULARLA İLGİLİ YARDIMCI OLAN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİM İKİ GÜN ÖNCE BİRAZ SUYU EKSİKTİ ARACIN SU İLAVE ETTİKTEN SONRA YOLA ÇIKTIM YOLDA BİR ANDA HARARET HIZLI BİR ŞEKİLDE YÜKSELMEYE BAŞLADI VE ARAÇ STOP ETTİ KENARI ÇEKİP BAKTIĞIMDA FOKUR FOKUR SU SESİ GELİYORDU DEPODAN SU SOĞUKTU SONRA KAPAĞI AÇTIM VE BÜTÜN SU DIŞARIYA BOŞALDI YANIMDAKİ SUDAN İLAVE EDEREK ZORDA OLSA ARACI ÇALIŞTIRDIM ŞİMDİ GENE AYNI SORUN DEVAM EDİYOR LPG BEYNİDE BUZ GİBİ TAHMİNİMCE HAVA FALANMI VAR SİSTEMDE BY SORUNLA ÖNERİLERİNİZ NEDİR FORMDA BİRAZ ARAŞTIRDIM DAHA ÖNCE DE BAŞINA BÖYLE ŞEYLER GELENLER VAR BEN GENEDE SİZLERE BİRDAHA DANIŞAYIM DEDİM BURSADAN USTA ÖNERECEK VARSA GİDEBİLİRİM

meczup
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: firat karakelle
Nereden: Bursa
Arabanız: favorit glx

İleti ahmetim85 » 02 Şub 2014, 11:17

favorit-forman/sogutma-suyunun-havasi-nasil-alinir-t5350.html sorununu burada sainz arkadaşımız anlatmış uygulayarak sorununu halledersiniz
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet sonkur
Nereden: İzmir
Arabanız: doğan sl

İleti SKDFORMAN » 02 Şub 2014, 15:02

Durup dururken böyle birşey yaptıysa, devirdaim mekanizmasından veya radyatör delinmiş vb boru kaçaklarıda olabilir. Araç durup dururken hava yapmaz. Ayrıca cok hızlıda su eksilmez.
Yapılacak şey, aracı biraz bekletip suyun soğuması sağlanır. Daha sonra yedek su deposunun kapağı açılır ve max. a kadar su ilavesi yapılır. Daha sonra kapak açıkken araç çalıştırılır, fan açılana kadar beklenir. ( bu arada radyatör ve hortumlarda bir kaçak varmı diye bakınız) Suda bir düşüş olursa tekrar max. kadar su ilevesi yapılır. Araç bu sırada su kaynatır haralet yükselirse devirdaim görevini yapmıyor demektir.
Syglar.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti meczup » 02 Şub 2014, 19:03

(kkkk945) kardeş durup dururken yaptı yani söylediğin şeyleri kısmen yaptım ama değişen bir şey yok daha şimdi 2 km yol yaptım hemen araçta hararet yükselmeye başladı beyin karlandı ve stop etti benzinde baya uğrsştım çalıştı genleşme depo kapağını her açtığımda fos diye baya uzun bir hava sesi delircem ya
meczup
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 02 Şub 2014, 19:24

Kardes ustaya götür, büyük ihtimal devirdaim bozuk senin. araç suyu devirdaim etmiyor. O şekilde zaten binemessin. Allah korusun motor kitler.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti meczup » 02 Şub 2014, 19:29

eyvallah kardeş saolasın
meczup
CLASSIC
CLASSIC

İleti Ömer Fatin » 02 Şub 2014, 23:11

Aracınızın ya termostatı arızalı yada devirdaimi. Vakit kaybetmeden çözmeniz gerekir yoksa conta, motor vs. daha büyük sıkıntılar çıkartır mazallah.
1998 Skoda Felicia 1.3 GLX Combi
Benzin/LPG Tüketimi
Kullanıcı avatarı
Ömer Fatin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer Fatin
Nereden: Bolu
Arabanız: 98 Felicia GLX Combi

İleti meczup » 04 Şub 2014, 10:40

arkadaşlar conta yanmış ama aracım su kaynatmadı en baştada söylediğim gibi hareret yükseldi ama kapağı açtığımda su soğuktu daha sistem deki havadan dolayı hararet yükselmiş bu iş kaça patlar bana bilgisi olan varmı
meczup
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 04 Şub 2014, 13:41

Conta yandığına eminseniz. Max 150-200 tl. Kapak hasar gördüyse ve taşlanacaksa +100tl. max 300 tl.
Eğer eliniz anahtar tutuyorsa ve yeriniz müsaitse sizde yapabilirsiniz. O zaman 30tl max. kapak taşlamayada 100tl :) halledersiniz. Forumda nası yapılacağı ramazan kardeşimiz yazmıstı galiba. bi bakın.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti meczup » 07 Şub 2014, 11:12

evet arkadaşlar conta yanmış ama benim vaktim olmuyor yapmaya. dün yaptırdım
malzemeler(yağ. yağ filtresi. conta. manifold conta. antifriz. termostat. sıvı conta. orijinal depo kapağı.(130tl)
ustaya 150tl
taşlama 30 tl kendim yaptırdım
motoru yıkamak için 10 tl benzin
gaz ayarı bozuldu 10 tl gaz ayarı
toplam 330 mal oldu
birde arkadaşlar tamirciden aynı gün aldım motor soğusaydı falan diyenler var benim bildiğim dizel araçlarda o muhabbet var bilgisi olan varmı
meczup
CLASSIC
CLASSIC

İleti lostar58 » 07 Şub 2014, 11:37

devirdaim ile termostatı kontrol ettirip havasını alın birde su radyatörünü kontrol ettirin devam ediyorsa kapakta sıkıntı olabilir
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti meczup » 07 Şub 2014, 11:41

kardeş hava yapmıyor bindim biraz ama devirdaim ve termostatı nasıl kontrol ettirecem ve radyatörü
meczup
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir