UZUN YOL SONUÇLARIM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

UZUN YOL SONUÇLARIM

İleti SKDFORMAN » 04 Şub 2014, 15:02

sainz yazdı:
kkkk945 yazdı:...frene basınca tıss sesi benim araçtada var. frenciye sordum ana merkez değişcek dedi. 50 ana merkez + 50 işçilik toplam 100tl. Parçacıyada sordum. İç takım lastiği ayrı satılmıyormuş. Senin hortum mu kaçırıyor. Nası yaptırmıs 20tl ye :)

Kontağı kapattığınızda fren ana merkezinden o fıslama sesi geliyorsa, Westinghouse denilen parçayla fren ana merkezinin birleştiği yerde bir O conta var. Değiştirince sıkıntı kalmıyor. Yok araçla hareket halinde iken frene bastığınızda o fıslama oluyorsa, fren sistemini baştan aşağıya titizlikle kontrol etmekte fayda var.

Uğur kardes araç çalışırken geliyor ses. Ve kırmızı ışıkta dururken buna bağlı rolantide sapma oluyor. Frenler hem cok sert hemde zayıf tutuyor. Normalde başka araçlarda da gelmişti bu arıza başıma. Bu konuda tecrübeliyim de diyebilirim. Ama diğer araçların Westinghouse tamir takımı denen kauçuk bir malzeme takımı vardı. Bunda komple değişiomus o. Fiyatıda parçacı 50 tl dedi. Frencide en fazla 1 saat sürer 50 ye hallederiz dedi. Anlaşılan Max. 100tl tutacak. Ama su an acelesi yok. Uzun yola gittim geldim. Çok az bi kaçak var. Artık yaza doğru yaptırırız. :) Hidrolikte kaçak olmadığı için şuan korkacak bişi yok.

Uğur kardes bide senin dediğim contayı kendim kontrol etmek istiyorum. Elim anahtar tutar. Biliyorsan nası yapabilirim. bana yol gösterirsen sevinirim.

SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti sainz » 05 Şub 2014, 16:23

kkkk945 yazdı:...Uğur kardes bide senin dediğim contayı kendim kontrol etmek istiyorum. Elim anahtar tutar. Biliyorsan nası yapabilirim. bana yol gösterirsen sevinirim.

Motor kısmında.
Ana merkezin Westinghouse denen parçaya bağlandığı yerde olması lazım. Aracı stop edip kaputu açıp dinlerseniz fısss şeklinde sesini duyarsınız. Fren işi deneme yanılmaya gelmez. İşinin ehli bir ustaya hallettirin bu işi derim ben.

Kolay gelsin.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti SKDFORMAN » 08 Şub 2014, 20:25

İstop kardes noldu senin arıza. halledebildin mi? Bidaha ses cıkmadı
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti İstop » 08 Şub 2014, 20:52

sa yenı gordum yok ustam nerde. ustamı aradım ısı cokmus pazartesı veya salı gıdecem ıns. konyada olmaz bu ıs tekrar edıyımde gecen yıne bı arkadas ustadan dert yandı forumda konyadaymıs yazık yav helal haram ıplemıyo adamlar ne dıyım hayırlılarıyla karsılastırsın Rabbım
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti İstop » 11 Şub 2014, 22:41

eveet bugun suluovadakı ustama gıttım aracın sogumasını bekledık sbob ayarı ıcın. konyadakı o skoda bayı gecınen yerın sıcak yaptıgı ayarı sogukken yaptı usta sıboblar cok sıkı cıktı gaz ayarcının yaptıgı o dandık ayarlarda adı gıbı dandık cıktı degıstırılen fıltre de yanlıs fıltreymıs eskısını gerı taktık hava gırıs cıkısı cok dengesızmıs. 250 lıra alıpta rezıl ettıklerı aracımı bugun ustam 20 lıra oda benım zorla vermemle adam ettı. sıbob ayarını yaptı gaz ayarını duzelttı hava gırıs cıkısını ayarladı rolantıde durmuyodu onu duzelttı suyunu yagını kontrol ettık eksıklerı hallettı. ve zorla 20 lıra aldı benım zorlamamla :) demekkı neymıs arkadaslar ınsan olacakmısın en basta. o konyadakı ustayım gecınen şıracılara herkurusumu haram edıyorum. istop suan saat gıbı masaallah nazar degmesın. hepınıze ılgınız ıcın tesekkur ederım konyada sakın eskı sanayıye ugramayın uzulursunuz:)
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir