BİTMEDİ BENİM BU SKODAŞKLA SORUNUM BİR BAKIN ARKADAŞLAR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BİTMEDİ BENİM BU SKODAŞKLA SORUNUM BİR BAKIN ARKADAŞLAR

İleti meczup » 21 Şub 2014, 20:13

selamünaleyküm arkadaşlar biraz önce geldim yoğun trafik dur kalk bir ses geliyor önden sürtünme sesi gibi motor kulağı falan değil onları yeni yaptırdım.
Birde araç tekleme yapıyor sanki ama çok kısa şahin kullandım daha önce öyle yapıyordu platin meksefe değişti sorun kalmadı buda aynen öyle yürür halde çok kısa yapıyor kalkışlarda falan yapıyor lütfen bir yardım edin arkadaşlar ben bu aracı aldım alalı arızası bir türlü bitmedi yada ben çok takıntılıyım

meczup
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: firat karakelle
Nereden: Bursa
Arabanız: favorit glx

İleti BaTeRRiiSStt » 21 Şub 2014, 20:42

valla arkadaşım kusura bakmada skrm oyle askın ızdırabını.. sen soneri bul 05354330221 bursada skoda uzerıne doktora yapmıştır ara onu hüsamettının selamı var de derdını anlat o sana herturlu yardımcı olur..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti meczup » 21 Şub 2014, 20:50

eyvallah kardeşim ararım saolasın vallahi artık isyan bayraklarını çektim bi bidon benzin alıp döküp yakasım var
meczup
CLASSIC
CLASSIC

İleti judgeof_06 » 21 Şub 2014, 22:16

kardeş eger motor kulağını orijinal almadıysan kalkışlarda onu yapar motor kulağı cok hassas olur. eğer kalkışlarda horr diye ses gelıyorsa o dur aldığın motor kulağında bı sıkıntı olur. tam olarak öğrenmek istiyorsan biri arabaya otursun el frenin sağlamsa tabi aç kaputu devirdaim tarafına araç kalkış yapar gibi yaparken bak sorun büyük ihtimal ordandır.
judgeof_06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 135 kx

İleti djisis » 22 Şub 2014, 21:30

judgeof_06 yazdı:kardeş eger motor kulağını orijinal almadıysan kalkışlarda onu yapar motor kulağı cok hassas olur. eğer kalkışlarda horr diye ses gelıyorsa o dur aldığın motor kulağında bı sıkıntı olur. tam olarak öğrenmek istiyorsan biri arabaya otursun el frenin sağlamsa tabi aç kaputu devirdaim tarafına araç kalkış yapar gibi yaparken bak sorun büyük ihtimal ordandır.

Katılıyorum devirdaim kulakları yan sanayi ise zaten takarken kırılıyor,
Forumda bir arkadaş 4 kollusunu satıyordu eğer kırıksa ondan almanı tavsiye ederim,
Geçici süreliğine keseyim sesi diyorsan kulağın kaportaya vuran kısmına sert lastik sıkıştır sesi keser ama kesin çözüm değildir...
djisis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bahadır AYDOĞDU
Arabanız: Forman 135 GLX

İleti johoho » 22 Şub 2014, 22:20

BaTeRRiiSStt yazdı:valla arkadaşım kusura bakmada skrm oyle askın ızdırabını.. sen soneri bul 05354330221 bursada skoda uzerıne doktora yapmıştır ara onu hüsamettının selamı var de derdını anlat o sana herturlu yardımcı olur..

skrm öyle aşkın ızdırabını skrm
johoho
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: semih özkoca
Arabanız: VOLKSWAGEN CADDY

İleti ricman » 25 Şub 2014, 10:04

meczup yazdı:selamünaleyküm arkadaşlar biraz önce geldim yoğun trafik dur kalk bir ses geliyor önden sürtünme sesi gibi motor kulağı falan değil onları yeni yaptırdım.
Birde araç tekleme yapıyor sanki ama çok kısa şahin kullandım daha önce öyle yapıyordu platin meksefe değişti sorun kalmadı buda aynen öyle yürür halde çok kısa yapıyor kalkışlarda falan yapıyor lütfen bir yardım edin arkadaşlar ben bu aracı aldım alalı arızası bir türlü bitmedi yada ben çok takıntılıyım

kardeşim aynı ses benim feliciada da mevcut (motorlar aynı) kalkış anında sol önden geliyor ama bir daha gelmiyor baskı balatalardan geliyor ses tamircime baktırdım sorun teşkil etmiyor ama balataların sertliği toz vb olabilir dedi sorun yokmuş buna istinaden 7 aydır kullanıyorum ses halen var ama sıkıntı yok.
ricman
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Çanakkale
Arabanız: Felicia Lx 1.3

İleti blauzahn » 25 Şub 2014, 10:29

Sürtünme sesi hareket ile paralel mi yoksa araç hareket halinde değilken de geliyor mu? Eğer hareket halinde değilken de geliyor ve genelde araç soğuk iken geliyorsa ses ve ısınınca kesiliyorsa kronik 5. vites dişlisi sorunu olabilir. Bir sıkıntı teşkil etmediğini söylemişti ustam. Çok uzun vade de belki problem olabilir demişti.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti ubabubab » 02 Mar 2014, 19:56

birde araç tekleme yapıyor a cevap....... :x :x öncelikle ateşleme sistemim yeni hala yapıyor diyorsan onun ilacını yorumlarda okuyarak buldum 3 damla 20-50 motor yağı distiribör kapağını aç tevziyi çıkar önüne 4 kollu metal parça alltan dibine 3 damla yağla sonra bak olay farkediyor anında bunun yağlaması yok haricen kendin yapacan """""DİKKAT """"" FAVORİTÇİLER FORMANCILAR bu olay kronik tir her ay bu işlemi yap rahat et tecrübelerle sabittir ;) ;) ;) ;)aşk bileziğinin yağsız kalması yüzünden sorun ..böyle sıkıntısı olan bi araba masraf eder kimsenin aklına gelme taki distb değişiitirine kadar
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yılmaz
Nereden: Sakarya
Arabanız: forman

İleti meczup » 04 Mar 2014, 18:33

arkadaşlar baya bi zamndır forma giremiyordum hepinize teşekkür ederim ses birdaha gelmedi ama baktırıcam inşallah (tekleme sorununa gelirsek araç iyice ısınınca yapıyor
meczup
CLASSIC
CLASSIC

İleti ubabubab » 04 Mar 2014, 21:17

distrb milini 2-3 damla
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yılmaz
Nereden: Sakarya
Arabanız: forman

İleti meczup » 05 Mar 2014, 10:55

pazar günü yapıcam inşallah kardeş başka yağ olmazmı illa 20/50 motor yağımı olacak
meczup
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir