motor ısınınca rölanti yüksekliği

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

motor ısınınca rölanti yüksekliği

İleti kurtoğlu11 » 23 Şub 2014, 19:03

arkadaşlar arabam hem benzinde hemde gazda motor ısınınca devir yükseliyor 1600 devirde çalışıyor ciklemi devreye giriyor anlamadımbu sıkıntı aracı benzine almamla başladı. cikle normalde çalışmıyor.aracı ilk çalıştırırken biraz gaz verip öyle yola çıkıyordum. motor ısınınca devir yükseliyor sıkıntı bu az sonra fan açıyor FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM

kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bilecik
Arabanız: favorit lx

İleti SKDFORMAN » 23 Şub 2014, 19:19

Araç ısınıp bu problemi yapınca stop edip hava kapağını açıp jigle kelebeğine bakın. Ben şahsen ısınınca jiglenin açılabileceğini düşünmüyorum. Bence ya biyerlerden fazla hava alıyor veya gaz ayarın bozuldu. Beynin üstünde sarı gaz rolanti ayar vidası var. En son aklıma gelen kalbiratöründe pislik vs vardır. Benzine alınca ondan etkilenmiş olabilir. Kalbiratörü temizlemelisin eğer böyleyse.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti kurtoğlu11 » 23 Şub 2014, 19:50

mustafa jikle kelebeği hava filtresi ve gaz mikserini çıkardıktan sonra üstte kalbüratörde iki boğaz var üstte birinde kelebek var biri boş o üstteki mi yoksa
kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 23 Şub 2014, 21:57

Evet hava filtresi kapağını çıkarın. Gaz mikserini sökmeye gerek yok. Gaz mikserinin deliklerinden bakın, jigle kelebeği tek olan evet. Gaz kelebeği açık olmalı. yani boğazın içi görünmeli. Boğazı kapamışsa jigle açık demektir. Umarım anlatabilmişimdir.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kurtoğlu11 » 24 Şub 2014, 16:40

cikle kelebeği motor soğukken elinle oynarmı benimki oynuyor
kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 24 Şub 2014, 16:48

Oynar. Motor soğukken kapanır sıcakken açılır. benimki çalışmıyor iptal etmişler. Bende ellemedim. Sorun jigledeyse, eminsen iptal et. Ama kışın işe yaradığınıda unutma.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kurtoğlu11 » 24 Şub 2014, 17:27

nasıl iptal edicez cikleyi mustafa kardeş
kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 25 Şub 2014, 00:57

KURTOĞLU kardeşim. Sorunun ondan olduğuna eminsen ve tamir ettirmeyi düşünmüyorsan, yani son çare iptal et. Benimki şahsen keşke çalışsa. Kışın çok avantajı oluyo. Uzun süre binersem kışa girerken kesin yaparım ben.
Sorun kesin jiglede diyorsan kalbiratörün üstündeki kapağı komple sökmen lazım. Daha sonra jigle kelebeğiyle oyna, kalbiratörün dışında sol tarafta bi parça görürsün. Ya telle bağla sabitle veya vidasını gevşet.
Ama dediğim gibi önermiyorum arızalı diilse. Arızalıysada yaptırma şansınız varya yaptırın derim ben şahsen.
syglar.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir