KONTAĞIN 1 KONUMUNDA ELEKTRİK ALACAĞIM?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

KONTAĞIN 1 KONUMUNDA ELEKTRİK ALACAĞIM?

İleti SKDFORMAN » 24 Şub 2014, 14:01

Arkadaşlar bildiğiniz gibi kontak üzerinde 1 ve 2 diye numara var. 2 de motor çalışıyor. Ben 1 konumuna teyp ve çakmaklığı bağlıycam. Bildiğiniz gibi problemli bi bölgede kontak. Kontağı sökmeden yapabilmem için 1 konumundayken elektirik alabileceğim kablo rengi veya soket söyleyebilcek arkadaş varsa önerisini bekliyorum. Yoksa zaten kontağı söküp halledecez.
Kontağın üzerindeki soketlere ulaşabiliyorum. Derdim sadece kontağı sökmeden halletmek ?

SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti blues84 » 26 Şub 2014, 19:13

Bağlantı yapmak istediğiniz çıkış zaten sigorta kutusuna gidiyor. Oradan boş bir yerden alın.. Erişimi de daha kolay..
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

İleti SKDFORMAN » 26 Şub 2014, 19:23

blues kardeşim sanırım doğru anladım. Kontağı 1 konumuna aldığımda sgorta kutusundan kolayca elektriği bulabilirim. Bunu anladım ?
Amacımı anladınız değilmi ? yani anahtarı 1 konumuna getirmeden teypbin çalışmasını istemiyorum. Anahtarı söküncede kesilsin hepsi bu. Şu an direk aküye bağladıkları için teybi açık unutmaktan korkuyorum.
syglar.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blues84 » 28 Şub 2014, 09:47

Evet anladım, benimki de direk bağlanmış. Sizin yapmak istediğiniz şekil bence de daha doğrudur.
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne

İleti SKDFORMAN » 07 Mar 2014, 13:18

Dün boş vakit buldum ve biraz kurcaladım. Öncelikle bi yanlışı düzelteyim. bizim kontak önce boş konumda, saha sonra sıfır ve daha sonra bir. 1 de gösterge paneli yanıyor. Yani araç çalışır duruma geçiyor. hafif daha çevirincede marş yapıyor zaten. O halde biz sıfıra getirdiğimizde elektrik alacağız. Ama sıfır konumunda ne kontakta nede sigorta panelinde elektirik bulamadım. 1 konumundan alsam bu sefer araç çalışmazken teyp çalışmıycak.
Benim kontakmı arızalı yoksa bütün favo-formanlerinmi böyle.
Sıfır konumunda teybi çalışan favo-forman kullanıcısı arkadaş varmı. yoksa herkez direk aüyemi bağladı.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 07 Mar 2014, 18:42

Benim felide de direk bağlanmış. Kafa çıkıyor teybin ama ya arızaya geçip açık kalırsa bir şekilde. Bir de kapalıyken açma kapama düğmesinde mavi bir ışığı var uyuz oluyorum o ışığa o yüzden hep çıkarıyorum kafasını teybin :) Elektrikçiyle işim olduğunda ben de senin düşündüğün gibi olsun istiyorum..
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti SKDFORMAN » 07 Mar 2014, 19:35

Kürşad dostum, senin kontakta bizim kontakla aynımı bilmiyorum ama, sıfır konumunda elektrik yok benim araçta. ya kontak bozuk yada yok yani.
Sorma bu konuyu açmadan önce komşum teybin açık kalmış bangır bangır çalıyo dedi. Bende kafasını söktüm benimki diildir dedim. Gittim bi baktımki son ses çalıyo. Kafasıda yok. Kendi kendine çalmaya başlamış. Hemen soketlerini söktüm. Bu dediğim teypte 300tl lik pioneer. düşün yani.
Direk bağlamak çok yanlış ama 1 konumunada bağlarsak araç sadece çalışırken açılır teyp. Olmadı ben bir düğme koyacam elektriği kesecem akşamları.
Neyse bakalım belki daha yorum gelir...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 07 Mar 2014, 21:49

Mustafa kardeşim ben de bilmiyorum aynı olup olmadığını ama ben kontağın son kısmına da razıyım. Yeter ki kontak kapalıyken çalışmasın.. Benim de elim yatkın elektrik/elektronik işlerine fakat bir kez görmem lazım nere nasıl sökülüyor :/ yoksa sıkıntı çıkartırım kesin :/
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti SKDFORMAN » 07 Mar 2014, 22:34

Kürşad kardeşim, eğerki araç çalışınca teybin devreye girmesine razıysan ölçü aleti veya 12V bi kontrol kalemine ihtiyacın var. Çok basit bulabilirsin. Yukardaki arkadaşın dediği gibi sigorta panelinde mevcut. Yada kontağın arkasındaki soketlerden, kontağı sökmeden bulabilir ve bir ek alıp teybin + girişine bağlayabilirsin. - eksi ucuna dokunmana gerek yok.
Ama önerirmiyim dersen ben önermiyorum. Çünkü ben araçta vakit geçirmeyi, çalışmaz durumda da müzik dinlemeyi seviyorum.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kurtoğlu11 » 08 Mar 2014, 01:18

kkk 945 bir anahtar koy vites konsolunun yanına dinleyeceğin zaman anahtarı çek elektrik gelsin dinle çıkkacağın zaman elinle koyduğun çek bası bastır elekrik kesilsin kapansın teyip bende böyle
kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bilecik
Arabanız: favorit lx

İleti İstop » 08 Mar 2014, 07:14

Kürsad o ısıga bende ayar oluyom kırk yılda bı takarım kapatıgımda hemen o ısık aklıma gelır sökerım kafayı :D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti SKDFORMAN » 08 Mar 2014, 16:44

Kurtoğlu dostum, dediğin gibi yapacağımda ben orj. olsun istedim Anlaşılan bu araçlarda kontak sıfır konumunda elektrik yok. tşkler yorumlarınız için.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Favocu » 01 Nis 2014, 07:01

Orjinal olsun isterseniz butonların olduğu kısımda boş far anahtarı butonu yeri vardır. Aşağıdaki parçadan kullanabilirsiniz. Ancak fiyatı biraz pahalı.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-pa ... 3218/detay
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir