Bitmeyen sıkıntılar....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bitmeyen sıkıntılar....

İleti favorit55 » 28 Şub 2014, 23:30

93 model favoritimde direksiyonu çevirince devir düşmesi oluyor ayrıca ş.içi 19 lt yakıtla 127 km yaptı. sabah 2 km gidiyorum akşam 5 km gidiyorum tekrar geri 6 km de eve geliyorum yakıt mesafeler kısa olduğundan bu kadar fazla olabirmi?

favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti SKDFORMAN » 28 Şub 2014, 23:39

Bence yakıtın normal. Kısa mesafe olduğu için gaz beynin tam ısınamıyor. Yazın biraz daha düşer. Fakat kısa mesafede fazla düşüş bekleme. Benzinde dene bide. Kısa mesafede benzin daha avantajlı olabiliyor bazen. Zaten LPG beyni sıcakken en fazla yüzde 30 tasarruf yapıyoruz. Soğukken tasarruf bile yaptığımızı sanmıyorum ben :)
Direksiyonu çevirince devir düşmesini favoritte ilk kez duydum. Acaba hidrolik direksiyon mu takmışlar sonradan. Bende merak ettim nie olduğunu.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti blauzahn » 01 Mar 2014, 07:56

favorit55 yazdı:93 model favoritimde direksiyonu çevirince devir düşmesi oluyor ayrıca ş.içi 19 lt yakıtla 127 km yaptı. sabah 2 km gidiyorum akşam 5 km gidiyorum tekrar geri 6 km de eve geliyorum yakıt mesafeler kısa olduğundan bu kadar fazla olabirmi?

Kardeşim bana biraz fazla geldi tüketimin. Hadi olsun en fazla 100 km de 13 lt ama o bile zor. Senin yazdığına göre 15 lt'ye tekabül ediyor..

Bana göre tüketim konusunda öncelikle benzinde ne tükettiğimize bakmamız lazım. Benzin tüketimindeki sıkıntıları giderdikten sonra gaz tesisatında anormal bir sıkıntı yok ise tüketim normale düşecektir diye düşünüyorum..
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti favorit55 » 01 Mar 2014, 08:36

Benzinde sıkıntı var sıkıntısı karbüratördeki rölanti hava ayar vidasıyla oynamıs bir kere salağın biri bir türlü ayar tutmuyor rölantida stop ediyor dalgalanıyor ama vitese takıp giderken sıkıntı yok bende ugrasmayı deniyecem belki ayarlayabilirim.
Ama en çok merak ettiğim hidrolik direksiyon olmayan arabada neden rölanti düşsün.
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti blauzahn » 01 Mar 2014, 11:21

favorit55 yazdı:Benzinde sıkıntı var sıkıntısı karbüratördeki rölanti hava ayar vidasıyla oynamıs bir kere salağın biri bir türlü ayar tutmuyor rölantida stop ediyor dalgalanıyor ama vitese takıp giderken sıkıntı yok bende ugrasmayı deniyecem belki ayarlayabilirim.
Ama en çok merak ettiğim hidrolik direksiyon olmayan arabada neden rölanti düşsün.

Karbüratör sıkıntınız muhtemelen iyi bir karbüratörcü tarafından giderilecektir. Diğer sıkıntı ise elektrikli hidrolik direksiyonlarda yaşanan sıkıntıya benziyor. Mutlaka bilen biri vardır cevap vereceklerdir. Arızaları buradan sorun başlığı altına da bir yazın isterseniz. Orada servis görevlisi bir üye cevap veriyor.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir