favorit tamirci

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favorit tamirci

İleti rıza » 03 Mar 2014, 21:08

eskişehirde iyi bir favorit ustası biliyorsanız yazabilirmisiniz

93 lx favorit aracımın zincirini değiştireceğim usta arıyorum.. berbat işçiliklere bi ton para vemrek istemiyorum..

rıza
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: cemrıza eliaçık
Nereden: Eskişehir
Arabanız: skoda favorit

İleti judgeof_06 » 04 Mar 2014, 12:49

valla hocam eskisehirde bilmemde ankarada skoda cok iyi bi usta var mevlüt usta... ankaraya gelme ihtimalin yada yolun düşerse burda yaptir... adresini forumdan bulabilirsin
judgeof_06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 135 kx

İleti rıza » 04 Mar 2014, 20:13

aslina bakarsaniz sanayiciler beni korkuttu zincir ses yapiyor kopar yok su kadar masraf yapar diye o yuzden bende arabayi kullanmiyorum heleki ankaraya kadar gelemem tesekkur ederim..
rıza
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti phenomx3 » 04 Mar 2014, 22:22

Zincirin kopması muhtemel ama çok zor diye biliyorum. Benim aracım da şıkır şıkır ötüyordu ama ben her yere gitmekten çekinmedim. 2013 yazında değiştirdim şimdi daha sessiz. Kendi yorumum şudur ki; Trigeri eskimiş bir aracın eğer kayışlı ise kopma ihtimali atıyorum %20 ise zincirin %1 dir. Ben böyle düşünüyorum. Bazı ustalar da para kazanmak uğruna müşteriye değişmelisin yoksa şöyle böyle diyorlar maalesef. Gerçi her parçayı önerilen zamanı geldiğinde değiştirmek en doğrusu. doğru usta ve orjinali ile tabii ki.... değiştirin içiniz rahat etsin.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti rıza » 04 Mar 2014, 23:12

evet kesinlikle katiliyorum hocam siz kaca malettiniz peki zincir degisimini isciliktir contadir yagdir ne kadara geldi?
rıza
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti MadloveR » 05 Mar 2014, 14:09

Hocam zincir seti orijinali 50-60 TL arasında birşey. 100-150 arasında da usta işçilik alıyor burada. Yani taş çatlasa 250 lira olur.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti rıza » 05 Mar 2014, 15:10

tamamdir hocam bende oyle tahmin ediyorum tesekkur ederim
rıza
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SKDFORMAN » 05 Mar 2014, 15:26

rıza yazdı:aslina bakarsaniz sanayiciler beni korkuttu zincir ses yapiyor kopar yok su kadar masraf yapar diye o yuzden bende arabayi kullanmiyorum heleki ankaraya kadar gelemem tesekkur ederim..

Korkmanıza gerek yok. Zincir kopmaz diyemeyiz. Ama ben şahsen hiç zinciri kopan favorit görmedim. Bi çok favorit kullanıcısınında zinciri ötüyor. Seneler önce bir kez değiştirmiştim 40bin km sora tekrar ötmeye başlamıştı. Daha sora 200bin km yaptım öterek. Değiştirilirken zinciri gördüm. İkili bir zincir, bayağ sağlam ve kalın. Bisiklet zinciri gibi düşünmeyin. Zaten gerilmiyor, boşalarak ses yapmaya başlıyor. Yani kopma ihtimali yok diyemeyiz ama bayağ düşük ihtimal. İmkanınız varsa ve aracınıza uzun süre binmeyi planlıyorsanız değiştirmenizi tavsiye ederim. Araba daha sessiz ve düzgün çalışır.
Ustaların size kopar demesi birazda işlerinin olmaması, para kazanmaya çalışmalarındandır diye düşünüyorum. Ve onlarada saygı duyuyorum.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti blauzahn » 05 Mar 2014, 16:04

Geçenlerde zinciri kopan bir arkadaş vardı, forumda yazmıştı.. Bulabilirsem eklerim kısayolunu.. Ama zincirin kopma ihtimali yok denecek kadar azdır..
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti judgeof_06 » 05 Mar 2014, 16:08

zincirin kopması cook çok zor bir ihtimal ayrıca bilmeyen bi usta yaparsa sente attirabilirki buda tekrar tekrar masraf demek. ben iki yil once değiştirdim bunların yanında yağındadegisirse cok iyi olur ki benim söylediğim usta şart olduğunu söylemişti
judgeof_06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan
Arabanız: skoda favorit 135 kx

İleti berkanttfk » 05 Mar 2014, 17:24

rıza merhaba bende eskişehirliyim hatta aracımı yeni rektefiye ettirdim. conta yanıktı ve bir sürü sorunlar vardı benım usta hakıkaten usta ve paracıda değildir. senı ona yönlendirebilirim
berkanttfk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: BERKANT TÜFEKÇİOĞLU
Arabanız: SKODA FORMAN

İleti rıza » 05 Mar 2014, 23:12

evet kesinlikle yorumlariniza katiliyorum peki bu zincir koparsa okudugum kadariyla motor stop edioyormus ve birdaha calistirmayi deneyince hasar veriyormus bu dogrumudur yoksa direk koptugu gibi subab baslarinimi yamultuyor?
rıza
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SKDFORMAN » 06 Mar 2014, 12:27

Rıza dostum, galiba anlatamadık. Zincirin kopma ihtimali çok çok düşük bi ihtimal. aracın alev alması, lastiğin patlaması, şarj dinamonun şarjı kesmesi, hararet yapması, hatta motorun inmesi gibi durumlar çok daha fazla ihtimal. Boşa ehvam yapma.
Kopma ihtimali milyarda 1 desek, koptuğunda senin dediğin olaylar olur. Araba çalışmaz evet. Ama milyarda 1 ihtimal. Fazla endişelenme.
Bu zincir kopma ihtimalinden diil genelde ses yaptığı için değiştirilir. Bilgin olsun...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti rıza » 06 Mar 2014, 13:09

örneklerden sonra simdi daha iyi anladim yorum icin tesekkurler
rıza
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti eskişehirskodaustası » 24 Eyl 2014, 23:31

merhaba.ben Cenk Usta.skoda yetkili servisinden ayrıldıktan sonra kurucusu olduğum ve 10 yıldır skoda ve volkswagen grubu araçlara hizmet ettiğim eskişehirdeki was özel servisten ayrıldım..skoda araçların zincir sorunu vardır.ama neden vardır.yetkili serviste yetişmiş tecrübeli bir volkswagen ve skoda ustası olarak yukarıda yazdıklarınızı okudum .evet bazı araçlarda triger zinciri dediğimiz ve bazı araçlarda diğer araçlarda triger kayışı diye tabir ettiğimiz bu olayda aslında zincirli araçlar kopma ve sıyırma yönünden daha az kopma ve yolda bırakma şansına sahiptirler bu doğrudur.ancak dediğim gibi şans faktörüde işin içine giriyor.normalde skoda favorit-forman ve felicia tipi olan 1.3 motorlarda triger zinciri üretici firmanın tavsiyesi üzerine her 60 bin kmde değiştirilmesi öneriliyor.zaten 35 yada 40 bin kmden sonra ses yapmaya başlıyor.ben zincir kopmaz yolda bırakmaz diyen arkadaşlara şunu diyorum.her sene bana değişim zamanı geldiği halde zincir değişimi yapmayan ve kopan yolda kalan ortalama 5-6 tane skoda çekici ile geliyor..geçtiğimiz yıl 3 tane gelmişti.fakat koparıp geldiğinde motor bloğunada zarar veriyor ve eksantrik milini kafadan kesiyor.ve motor iniyor.ondan sonra motor yenilemeci.rektefiyeci kapakçı parçacı çekici ücreti falan derken harcanan rakam normal zincir değişim ücretinin 10 katına mal oluyor.yetkili servisten ayrılmış ve skodanın tüm teknik bilgi ve donanımına sahip tecrübemle ve son model arıza tespit cihazımla yeni yerimde siz değerli skodasını seven eskişehirlilere yeni yerimde hizmet etmeye devam ediyorum.randevu ve teknik bilgi almak için 0 535 512 65 20..sıfır beş yüz otuz beş beş yüz on iki altmış beş yirmi .
eskişehirskodaustası
CLASSIC
CLASSIC

İleti İstop » 25 Eyl 2014, 00:15

eskişehirskodaustası yazdı:merhaba.ben Cenk Usta.skoda yetkili servisinden ayrıldıktan sonra kurucusu olduğum ve 10 yıldır skoda ve volkswagen grubu araçlara hizmet ettiğim eskişehirdeki was özel servisten ayrıldım...............yetkili servisten ayrılmış ve skodanın tüm teknik bilgi ve donanımına sahip tecrübemle ve son model arıza tespit cihazımla yeni yerimde siz değerli skodasını seven eskişehirlilere yeni yerimde hizmet etmeye devam ediyorum.randevu ve teknik bilgi almak için 0 535 512 65 20..sıfır beş yüz otuz beş beş yüz on iki altmış beş yirmi .
:) ustam ustune basa basa yazmıssınız anladım cok tecrubelısınızde reklamınızda benı en cok etkıleyen numaranızı ayrıca yazı olarak belırtmenız basarılar.
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti eskişehirskodaustası » 25 Eyl 2014, 00:18

İstop yazdı:
eskişehirskodaustası yazdı:merhaba.ben Cenk Usta.skoda yetkili servisinden ayrıldıktan sonra kurucusu olduğum ve 10 yıldır skoda ve volkswagen grubu araçlara hizmet ettiğim eskişehirdeki was özel servisten ayrıldım...............yetkili servisten ayrılmış ve skodanın tüm teknik bilgi ve donanımına sahip tecrübemle ve son model arıza tespit cihazımla yeni yerimde siz değerli skodasını seven eskişehirlilere yeni yerimde hizmet etmeye devam ediyorum.randevu ve teknik bilgi almak için 0 535 512 65 20..sıfır beş yüz otuz beş beş yüz on iki altmış beş yirmi .
:) ustam ustune basa basa yazmıssınız anladım cok tecrubelısınızde reklamınızda benı en cok etkıleyen numaranızı ayrıca yazı olarak belırtmenız basarılar.
söz uçar ama yazı kalır :)
eskişehirskodaustası
CLASSIC
CLASSIC

İleti İstop » 25 Eyl 2014, 00:19

tuttum seni cenk usta başarılar ;)
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx