lpg kokusu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lpg kokusu

İleti favorit55 » 05 Mar 2014, 10:39

Merhaba
Araç rölantide çalışırken egzosdan cok fazla gaz kokusu geliyor. Araçın içindeysen koku hissedilmiyor ama inince çok fazla kokuyor. Daha önce yoktu bu durum neden olabilir bilsi olan var mı ? bu arada dün gaz ayarına gittim herşey normaldi hatta hiç ayara bile dokunmadı ordan cıktıkdan sonra farkettim

favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti meczup » 05 Mar 2014, 10:53

selamünaleyküm kardeş bir ara bendede oldu tarif ettiğin olay ben kendiliğinden düzeldi sanırken o arda petrol değiştim ondan sonra olmadı ama tam yakıta dönüştürmeden çiğ atıyor başka bir şeyde olabilir bakalım bilgisi olan arkadaşlar bizi aydınlatsınlar
meczup
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: firat karakelle
Nereden: Bursa
Arabanız: favorit glx

İleti İstop » 05 Mar 2014, 11:21

sa arkadaslar o koku suan bendede mevcut ozellıkle kısa mesafelerde yapıyodur sızınde gaz ayarıyla alakalı oldugunu bılıyorum. yakıtı tam yakmadan atıyor egzozdan arac buda kokuya neden oluyo ısının ehlı ben bulamadım tam sız bulursanız guzel bı gaz ayarından sonra atesleme sıstemınıde kontrol eder zaten ehılse bu sorununuz ortadan kalkacaktır. sızıntı kontrolude yaptırmayı unutmayın ıyı gunleri ( lutfen sonuclarınızı bıldırın bızde faydalanalım)
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti SKDFORMAN » 05 Mar 2014, 15:16

favorit55 yazdı:Merhaba
Araç rölantide çalışırken egzosdan cok fazla gaz kokusu geliyor. Araçın içindeysen koku hissedilmiyor ama inince çok fazla kokuyor. Daha önce yoktu bu durum neden olabilir bilsi olan var mı ? bu arada dün gaz ayarına gittim herşey normaldi hatta hiç ayara bile dokunmadı ordan cıktıkdan sonra farkettim

Ahmet abinin dediği gibi gazı çiğ atmasından oluyor. aracınız fazlada yakıyordur. Gaz ayarını bilgisayarlı, ekzost emisyon değerlerinin tümünü görerek yaptırmanız gerek. Manuel ayarda gaz ve hava karışımını tam olarak ayarlamak mümkün olmuyor. Muhtemelen zengin karışım oluyor. Hava girişi yetersiz geliyor. Siz hava girişini biraz açsanız o zamanda çekiş düşer tekleme yapar. Eğerki ekzosttan çok fazla gaz kokusu geliyorsa kesinlikle gaz ayarından diye düşünüyorum.
Öte yandan ekzosttan az bişi gaz kokusuda gelebilir bence. Çünkü benzinde çalışırkende az bişi benzin kokusu geliyor diye düşünüyorum. fakat bu konuda tam bilgi sahibi diilim.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir