LPG BEYNİ DEĞİŞTİRECEĞİM ÖNERİLERİNİZ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG BEYNİ DEĞİŞTİRECEĞİM ÖNERİLERİNİZ

İleti İstop » 11 Mar 2014, 15:40

Selamün aleyküm arkadaslar bugun aracı gaz ayarı ıcın götürdüm beyinde 2 yerde sızıntı tespit etti usta elindeki aletle degişmesi lazım dedi ayar tutmamasının sebebını buna bagladı zaten atıker beyınden gıcık kapıyodum bu vesıleyle degıstırıcem şakaya gelmez. ben brc marka beyın sordugumda 180 cıvarı fıyat verdı işçilik dahil aracım 94 lx forman şiddetle önereceğiniz markaları ve olması gereken fiyatları burda belirtmenızı rıca edıyorum. sımdıden tesekkurler

İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti SKDFORMAN » 11 Mar 2014, 16:07

Ahmet abi aracının çok yakma nedenini öğrenmiş bulunmana sevindim. Eski aracıma BRC kit taktırmıştım. 10 sene hiçbir arıza yapmadan kullanmıştım. Şimdiki aracımda da BRC beyin mevcut. tahminen oda 7-8 senelik. Maşallah hiç bir sıkıntı yaratmıyor.
Arkadaşlarımın arabalarında da mimgaz, atiker vb beyinler var. onlarda gayet memnun aslına bakarsan. Bu beyinler özellikle eski nesil kalbiratörlü araçlarda 3 aşağı 5 yukarı hepsi aynı diye düşünüyorum. Bu beyinlere zarar veren kalitesiz LPG ler, işini bilmez ustaların gereksiz müdahalesi, diyafram arızası olduğunda diyaframı değiştirip gaz kaçağı testi yapmayan kişiler diye düşünüyorum.
İlla BRC olsun diyorsan internettende fiyat araştır. Temiz çıkmada oluyor bazen. İşli olmadığı için söktürüyorlar.
Beyni değiştirince gaz ölçüm sonuçlarını merakla bekliyoruz.
syg ve hürmetlerimi bildiririm.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti İstop » 11 Mar 2014, 16:29

mustafa kardesım yıne hızır gıbısın cok saol kardesım. yav bencde brc sordum dırek ıscılıgı susu busu 180 kusur fıyat verdı. bende pek anlamamda brc adını cok duydum. bu regulatorun ustunde bı buyuk hortum varya onun altında bı ufak aparat var ordan bıde ustte vıdanın oldugu yerden sızıntı yapıyomus kucuk bı aletle ölcum yaptı.buyuk sıkıntı cıkarmaz bu ama degısmen lazım dedı usta yav arkadas neye kızıyom bılıyonmu mustafa susu busu derken saka maka bak hesap yapalım 200 conta 250 konya facıası 2-3kere 20 şerden gaz parası sımdı hatırımda olmayan bıkac gereksız gider hepsını toplasan 600 cıvarı bı malıyet sonuc hiç bişey yav sövmeyım dıyom ama resmen zorluyolar eger su aç gözlu gebeşlerın ınsafına dusmeyıp bıraz anlasaydım en azından sımdıkı kadar anlasaydım sımdı bu araç canavar olmustu. neyse hersey nasıp brc arastırıyım netten dedıgın gıbı mustafa burda daha uygunsa fıyatlar kredı kartı falan zorlayıp alıyım taktırıyım olmadı saol herzamankı gıbı ılk yetısen sen oldun yardıma.
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 11 Mar 2014, 16:35

yav mustafa bide şu link e bakarmısın hazır degıstırıyorken bunuda www.hepsiburada.com/liste/brc-tip-siral ... d=20030865 bu arada uygun fıyatlı bı lınk atarmısın bende bakıyorm bı yandan
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 11 Mar 2014, 16:39

Abi verdiğin link yeni nesil sıralı LPG sistemler için filtre. bizim sistemlerde yok. bize yaramaz yani.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 11 Mar 2014, 16:42

:D ozaman bi filtrede önermeni rica edicim :D kardesım kafanı cok sısırıyorum hakkını helal et. bu arada bıraz arastırdım heralde bu lpg nın omrunu motur suyu falanda etkılıyomus. son bı defa bu ıstoba cuzdanı zorlayıp bı bakım yaptırıyım dıyorum. beynı degıstırelım + onerecegın fıltresını + po dan dedıgın yagı + yag fıltresı + bıde suyunu 50-50 dahada ömrumu yedı ellemem yıne buyuk konusmayımda Allahın ıznıyle tabı :)
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 11 Mar 2014, 16:47

http://www.lpgyedekparca.com/karburator ... at113.html bu linkte bizim araçlara uygun beyinler var. BRC bayağ tuzlu ama. abi senin yerinde olsam 60-70 tl ye alırım 2 yıl garantili bi beyin taktırırım. 200-300 fazla yaw kalbiratörlü araca.
Linki inceleyince benim bile alasım geldi bi beyin :)
neyse geçmiş olsun abi.
Sitenin güvenilirliği konusunda bi bilgim yok yalnız uyarayım. ben fiyat ve uyumluluk olarak tavsiye ettim sana
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 11 Mar 2014, 16:51

saolasın mustafa aslında cok haklısın para pul sıkıntı bu aralar ama ben bu aracla seyyar dolasıyorum o yuzden tık demeden herdaım calısması lazım ve tasarruf lazım yav ımkan olsa ben arabayla sura bura gıtmeyı pek seven bırı degılım bunları taktırıp yıne zırt bırt 20-30 ustaya mıkleme yapacagım gıbı geldı bana en ıyısı son bı daha kösulmek vala bezdım mustafa kardesım ne mok yıycemı sasırttı bu arabada saolsun memleketımın kısıtlı ımkanlarıda :)
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 11 Mar 2014, 16:57

Abi filtre derken LPG filtresi diye bişi yok bizim araçlarda. Havaa fitresinden bahsediyorsan ben skoda parçacısından alıyorum. 5-6 tl bişi. fazlada incelemedim alıp taktım. hiç uymamazlık gibi bişiye rastlamadım. yağ derken ben markayı sen belirle önümüz yaz ben 20/50 iyi bizim araçlara diyorum. yağ filresi zaten standart. uyması yeterli, suyuna gelince sen contayı değiştirirken suyunu değiştirdiğini veya kontrol ettirdiğini düşünüyorum. Suyunu değiştimene gerek yok. eksikse al 1 lt antfiriz ilave yap. yazında su ilave edersin yarı yarıya ayarlarsın aşağı yukarı.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 11 Mar 2014, 17:03

mustafa konyanın o orjınal hava fıltresı dedıydımya belkı hatırlarsın onu gosterdım bu degıstırdı eskısıne bıtmıs bunu salla dedı yenıyı taktı , suyu zaten full contayı degıstıkten sonra yarı yarıya entıfırız su karısımı hallettıydım. işte 20-50 dedıgın gıbı yagını fıltresını degısecem. suyu sormamdan kasıt adam bugun kapagı acıp suyu kokladı baktı bı noluyo ne alaka dedım kıllandım ondan soruyom :) ya arkadas ben dede var mıllet afedersın mal gıbı kullanır bı mok olmaz aracında ben pımpırıklenıyom dıyemı nedır arabayı aldım 6 bucuga masrafı 1000 ı bulcak :D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 11 Mar 2014, 17:05

Abi iş sıkıntısı hepimizin ortak sorunu. Allah hayırlı kazançlar nasip etsin. İnş. bi tükkan sahibi olursun yakın zamanda. bende serbest çalışıyorum. seni anlıyorum. yetmio artık haklısın. bende eskisi kadar binemiyorum araca. yakıt ve bakım masrafları araçtan soğutuyo milleti.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 11 Mar 2014, 17:10

yav mustafa kardesım sorma. ben amasyalıyımda amasyada degıl konyadaydım orda hıc olmadı yıne bı masa bası ısım olurdu burda ımkan cok kısıtlı ne oldum demeyecen ıste yav sıkısıncada ınsan Allah yuru ya kulum dıyene kadar ımanı gevrıyo. tam o gevreme noktasındayım sımdı gecen arkadasın bırı la baslatacan 50 kurusundan kurus hesabımı yapıyon dıyo bılmıyokı olmayınca malesef yapıyosun sımdı cıkıyorum 2-3 parca satsam onuda gazA verınce ne anladık bu ısten zaten araba yedı bıtırdı benı ondan dedım yukardada lanet olsun brc mı ne taktırıyım en azından bana bı ıkı sene ufak sıkıntıların dısında boyle masraf cıkarmasın ıstıyorum. baska zaman olsa ugrasmazdım bıle
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 11 Mar 2014, 17:19

mustafa son bı sorum daha olacak bu lpg ayarı yapılan buyuk hortum varya onun gırısıde eskımıs gıbı geldı bana onu kolay temın edebılırmıyım ve fıyat aralıgı nedır onun onuda degıssınler bılgılenmeden ustaya mustaya gıtmek ıstemıyorumda
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kurtoğlu11 » 11 Mar 2014, 21:36

atikerin yeni beyni var bende 9 ay önce taktırdım şimdiye kadar bir sıkıntı çıkarmadı
kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bilecik
Arabanız: favorit lx

İleti SKDFORMAN » 11 Mar 2014, 21:44

Ahmet abi, bahsettiğin borunun fiyatı hakkında bilgi sahibi diilim. Şimdi o borunun dışı çelik tellerle sarılı olanından takıyorlar. LPG de daha güvenli olduğu söyleniyor. Fiyatı 5-10 tl max diye düşünüyorum. Ama tam bilgi sahibi olmadığımıda bildiririm.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 11 Mar 2014, 22:44

kurtoglu kardesım bendekı de atıker suankı lakın nıyeyse bı gıcıgım bu markaya aslında lpg fıyatları 2,60 lardayken 0,24 yakıyodu uzun yolda ıyı sayılır bu rakam ama ıyıce cılkını cıkardı aynı marka kullanmak ıstemıyorum acıkcası. mustafa bılgı ıcın tesekkur ederım kardesım onuda ayrıca soracam bıkac yere
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti favorit55 » 11 Mar 2014, 22:45

ben 6 ay önce aldesa taktırdım fiyat olarakta brc den uygun ayrıca lpg ci tanıdık açıklamasıda hoşuma gitti aldesa nın kafa biraz büyük bu yüzden iyi ısınır yakıt tüketimin düşük olur dedi mantıklı geldi dediği gibide oldu
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti İstop » 11 Mar 2014, 22:48

:DD kafası buyuk ıyı ıs gorur dıyon yanı bu markayıda arastıracam saolasın fatıh :D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir