LPG BEYNİ DEĞİŞTİRECEĞİM ÖNERİLERİNİZ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG BEYNİ DEĞİŞTİRECEĞİM ÖNERİLERİNİZ

İleti blauzahn » 11 Mar 2014, 23:23

brc tavsyie ederim, hem kafası büyük hem performans ve yakıt olarak ideal... sadece pahalı :(

blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti İstop » 11 Mar 2014, 23:56

kürşad o dıyafram ısı aklıma yattı olmazsa bı yer daha var ordada olcum yapsınlar bakalım kurtarırsa ne ala yok orada aynını derse el mahkum degıscez. su ruhsata işletiliyomu beyın degısımınde onuda ogrenmek art oldu malum ruhsattakı tek parca moktan kagıt 200 lıralarda falan arabamı aldık ısmı aldık anlamadım arkadas
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti SKDFORMAN » 12 Mar 2014, 00:06

Ahmet abi beyin değişiminde ruhsata işletmene gerek yok. Fakat ruhsatta LPG li diye bir yazı yoksa beyin değil komple kit değiştirmen gerekir. Bu çok maliyetli bir iştir. Proje, ruhsat, muayene, sızdırmazlık vs vs. aman ha yazmıyo deme şindi bize.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti İstop » 12 Mar 2014, 00:09

ruhsatta lpg ve benzın yazıyo mustafa lakın kontrolu 2012 de sonmus ben cok sonra farkettım lpg tankıda ımal tarıhı 2010 montaj tarıhı 2013 yazıyo oda atıkerın yanlıs bılmıyosam.cogu kısı vızeye gırmeden bı sızdırmazlık raporu alıp banrolu yapıstırırsın sıkıntı cıkarmaz dedı aman bıde o cıkmasın
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 12 Mar 2014, 00:14

Tmm o halde problem yok rahat ol. Sızdırmazlık bile almana gerek olmayabilir. O konuda değişiklik vardı sanırım. Eski tüpler gidiyormuş sızdırmazlığa diye duymuştum. Seninki yeni sayılır. hatta geçen bir arkadaş sızdırmazlık almadan muayeneye gitti, hafif kusur yazmışlar. Muayenede sanıyorum tamamen kalkmış bu sızdırmazlık olayı. Senin beynin diyaframı patlak olabilir ama bu işi çok iyi anlayan bir usta yapması lazım. yoksa gaz kaçağı vs. olabilir. Zaten o işlemde 50 tl yi bulursa hiç gerek yok. Dediğim gibi al 50-60a bi beyin tak 2yılda garanti veriyorlar. Kafan dinç olsun derim ben.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti İstop » 12 Mar 2014, 00:19

saolasın mustafa sende olmasan far gormus davşan gibi kım nere cekerse oraya gıdecem :) senın ve kursat arkadasımızın tavsıyelerıyle su beynıde degıstırıyım kursat brc tak kafan rahat olsun dıyo 185 lırada cok guzel bı fıyat dedı. yaz kıs herhangı bı yakıt artısı yada bı problem cıkarmamıs ona bu bılgıler ısıgında bende brc lı oluyum barı napalım :D cok tesekkur ederım. gec oldu ben musadenızı ıstıyım sabah 5 te kakıyom malum ama sız goruslerınızı lutfen paylasın hem ben hemde aynı sıkıntıda olan arkadaslar ıcın guzel bı bılgılendırme ortamı oluyo. Allaha emanet olun gorusmek uzere
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kamyoncutanzer » 12 Mar 2014, 03:32

yeni bir ayar daha yaptım şu an fena görünmüyor...vikars diye bir marka takıdı....bir bak istersen
kamyoncutanzer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tanzer
Nereden: Edirne
Arabanız: skoda forman

İleti favorit55 » 12 Mar 2014, 08:42

İstop yazdı::DD kafası buyuk ıyı ıs gorur dıyon yanı bu markayıda arastıracam saolasın fatıh :D

KAFAYA FAZLA TAKILMA (İSTOP) önemli olan işlev yakıt eskisinden az yakıyor ayrıca çekişde çok değişti :D
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti İstop » 12 Mar 2014, 12:31

ok fatıh senın acıklama komıgıme gıttı tabı dogrudur lakın ben artık bu sıkıntılardan bezdım. brc olacak gıbı kararım arastırmam bıtsınde.
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 12 Mar 2014, 13:25

BRC'nin yedek parça olarak satılan beyinleri türkiyede üretiliyor fakat sistem takılırken takılan beyinler orjinal İtalyan malı oluyor. Fark yok deseler de iki beyin karşılaştırınca kalite farkı anlaşılıyor.

Bu arada Ahmet diyafram değişimi sadece BRC ile Tartarini'de var, internette yedek parça olarak onları görebildim ben. Diğer markaların var mı yok mu bilemiyorum ama inşallah vardır ve işin diyafram ile çözülür.

Benim için 200 liralık brc yi değişim yerine 50 liraya diyafram ve conta takımını alıp güzelce temizleyerek yenilemek büyük keyif verir :)
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 12 Mar 2014, 14:19

valla kursat benım daha cok hosuma gıder :D para pul yok zaten atıkerın dıyaframı contası varmı ben hıc duymadım atıkerle ılgılı sende bulamadım dıyon sımdı ustaya sorsam oda yok abı degısek dıyecek :DD varsa madem dedıgın gıbı 50 lıraya kapatalım ısı :D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 12 Mar 2014, 14:23

kürşat al sana dıyafram http://www.atiker.com.tr/ekipman.asp?An ... ltGrupID=6 ama fıyat mıyat yazmıyo bıde benım lpg ye hangısı olacak pofff yakacam m.. arabasını ya hergun hergun bı b.k cıkarıyo ıyıce sınırım bozuldu
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 12 Mar 2014, 16:44

Çok güzel Ahmet kardeşim, fiyat çok önemli değil, direk müşteri hizmetlerini arayıp bilgi almak daha mantıklı olur. 444 lü numara çarptı gözüme :)
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 12 Mar 2014, 16:47

Şöyle bir şey var atiker beyin 70 lira, diyafram conta takımına 40-50 lira isterlerse beyni almak daha mantıklı.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 12 Mar 2014, 16:49

kursat ustam banada o mantıklı gelıyo bıde ıscılık 100 u bulur. ama bıyandanda ıcımı gıcıklıyo yav bu brc nın en kotusu bu lpg beyınlerının en ıyısıdır 185 lıra bayılıp bı kere sıkıntısız kullansam bıkac sene dıyorum bıyandan. kararsızım. bu arada ozel msjına cvp veremedım bukadar cabuk yazamassınız dıyo haber beklıyom kursat kardesım
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ozantavsan » 12 Mar 2014, 17:15

4 yıl aracımda BRC AT90E lpg beyni kullandım.4 yılda eski sahibi kullanmış.Bir takım sıkıntılardan diyafram değiştirmek istemiştim.Daha önce bu konu ile ilgili bir başlığım vardır forumda.Balıkesir BRC servislerinden sonuç alamadım.Yurtdışı BRC'ye mail attım.Mailimden sonra Türkiye servis dönüş yaptı.Yine diyafram bulamadı.Yurt dışı buldum ama almadım.Kızdım beyni temizledim ,diyafram iyi görünüyordu.İyice kızgın bir psikolojiye sokunca BRC beni gittim Aldesa ile değiştirdim.O kadar araştırdım lpg beyinlerini ,gönül BRC diyordu ama servisleri illah ettirdi.
Araç karbüratörlü diye ne bir hoşgeldin ,ne bir senin ne derdin var ,soran olmadı.

Velhasıl Aldesadan son derece memnunum.. 90 TL para verdim. Taktırmayada 30 tl toplam 120 TL.
Bir depo lpg parası..... Bende çok irdelemiştim ne alsam diye .. Çok fazla kafa karıştırmaya gerek yok..
Hesabınıza ve gönlünüze ne yatarsa onu seçin. BRC için 280 TL fiyat çektiler hep.Hani olmazda 3 yılda bir beyin değiştirsem 9 yılda anca 270 TL para çıkar cebimden... Aldesadan memnunum..Aracım konusunda ne kadar titiz olduğumu bilenler bilir... Sıkıntısız kullanıyorum aldesa mı ??? Darısı başınıza..

Değiştirmeden önce lpg beyninden olup olmadığını iyice kontrol edin.Rolanti düzensizliği karbüratörden kaynaklanabilir.Bende öyleydi.KArbüratörü temizledim ,rolanti memesini değiştirdim.. Hiçbir sorun kalmadı... Ondan sonra diyafram yenilensin diye komple lpg beyni değiştirdim...
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti blauzahn » 12 Mar 2014, 17:27

ozantavsan yazdı:4 yıl aracımda BRC AT90E lpg beyni kullandım.4 yılda eski sahibi kullanmış.Bir takım sıkıntılardan diyafram değiştirmek istemiştim.Daha önce bu konu ile ilgili bir başlığım vardır forumda.Balıkesir BRC servislerinden sonuç alamadım.Yurtdışı BRC'ye mail attım.Mailimden sonra Türkiye servis dönüş yaptı.Yine diyafram bulamadı.Yurt dışı buldum ama almadım.Kızdım beyni temizledim ,diyafram iyi görünüyordu.İyice kızgın bir psikolojiye sokunca BRC beni gittim Aldesa ile değiştirdim.O kadar araştırdım lpg beyinlerini ,gönül BRC diyordu ama servisleri illah ettirdi.
Araç karbüratörlü diye ne bir hoşgeldin ,ne bir senin ne derdin var ,soran olmadı.

Velhasıl Aldesadan son derece memnunum.. 90 TL para verdim. Taktırmayada 30 tl toplam 120 TL.
Bir depo lpg parası..... Bende çok irdelemiştim ne alsam diye .. Çok fazla kafa karıştırmaya gerek yok..
Hesabınıza ve gönlünüze ne yatarsa onu seçin. BRC için 280 TL fiyat çektiler hep.Hani olmazda 3 yılda bir beyin değiştirsem 9 yılda anca 270 TL para çıkar cebimden... Aldesadan memnunum..Aracım konusunda ne kadar titiz olduğumu bilenler bilir... Sıkıntısız kullanıyorum aldesa mı ??? Darısı başınıza..

Değiştirmeden önce lpg beyninden olup olmadığını iyice kontrol edin.Rolanti düzensizliği karbüratörden kaynaklanabilir.Bende öyleydi.KArbüratörü temizledim ,rolanti memesini değiştirdim.. Hiçbir sorun kalmadı... Ondan sonra diyafram yenilensin diye komple lpg beyni değiştirdim...

Ozan şu anda diyafram satışı var. İnternette bulunabiliyor ama sadece BRC ve Tartarini için gördüm. Ahmet kardeşim ben arkadaşa mesaj attım yanıt bekliyorum kendisinden..
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 12 Mar 2014, 17:29

ozan usta haklısında bende ıllallah ettım artık aractan aslında araca adam gıbı ufak tefek bı ılgıyle canavar gıbı gıdıyo bızım araclar velakın kımse sallamıyo dun usta elınde bı aletle tanktan tut heryerı ınceledı beyınde zırzır otmeye basladı köpuk falanda yaptı eskı usul ıkı yerde kacak tespıt ettı temızleme ısıne gelınce aslında bı temızlık bıde contası dıyaframı degısmek yeter ama onunda malıyetı hemen hemen 100 lıra. beyın degısme zaten 100den baslıyo aslında mantıklı olanı degısmek dedıgın marka da aslında guzeldır ama aractan araca degısıyo bu ıs kımı atıkerden cok memnun kımı benım gıbı memnun degıl genelı brc den memnun ama senın dılın yanmıs ısın acıgı ben bıktım bu araba ısınden boyle askın ızdırabını dıye bı laf vardırya tam arabaya gore bu laf ama mecburen saglam halletmek zorundayım o yuzdende sık arastırıyorum. tamam kardesım saolasın ılgın ıcın
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir