LPG BEYNİ DEĞİŞTİRECEĞİM ÖNERİLERİNİZ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG BEYNİ DEĞİŞTİRECEĞİM ÖNERİLERİNİZ

İleti SKDFORMAN » 12 Mar 2014, 22:35

Ahmet abi beyinde kaçak varsa hiç vakit kaybetmeden beyini değiştir. Ozan arkadaşın dediği gibi illa brc diye düşünme. bizim araçlar eski. al kafana yatan ekonomik bir beyin. Zaten hepsi aynı bu kalbüratörlü beyinlerin diyebilirim. 2 yılda garantili. BRC en iyisi evet ama öbür beyinlerde kötü diil. Fazla araştırma kafan karışır. ehvam yaparsın.

SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti İstop » 13 Mar 2014, 05:59

haklısın mustafa kardesım ne dıyım sımdı gordum kursat kardes de atıker dıyo memnun olanda var olmayanda dedıgın gıbı evham yaptım :D aslında ben ılk aldıgımda bu conta monta olayları olmadan once 0,24 kurus yakıyodu uzun yolda denemıstık beyınde atıker ne bılıyım yav karıstı kafam ıyıce bakalım hayırlısı :)
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti MadloveR » 13 Mar 2014, 09:48

aynen arkadaşların dediği gibi karbüratörlü regülatörlerin hemen hemen hepsi aynı. Kafanıza yatan ucuz bir tane alın takın. Markaya çok fazla takılmayın bence. atkerin yeni model regülatörleri var onlardan takarsanız rahat edersiniz. Fiyat olarakta uygun.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti İstop » 13 Mar 2014, 16:32

alı kardes sasırdım mustafanında dedıgı gıbı :D pekı ozaman sızden bı rıcam olacak bılgınız dahılınde bıldıgınız lpg beynı ve fıyatlarını en azından azamı fıyatlarını paylasırmısınız regulator + ıscılık falan sımdıden tesekkur ederım. bu fıyatıda sormamın sebebı bısey ankarada 20 lıraysa burda rahat yokluk bolgesı oldugu ıcın 100 u cakıyolar o yuzden enayı gıbı fahıs fıyat odemek ıstemıyorum. birde ali kürşat mustafa kardesım ve dıger ustalarım bu sıte guvenılırmı ve hangı beyın en uygunu formen lx ıcın goruslerınızı bıldırırsenız sevınırım

www.lpgyedekparca.com/karburatorlu-beyinler-kat113.html
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 13 Mar 2014, 17:21

İstop yazdı:alı kardes sasırdım mustafanında dedıgı gıbı :D pekı ozaman sızden bı rıcam olacak bılgınız dahılınde bıldıgınız lpg beynı ve fıyatlarını en azından azamı fıyatlarını paylasırmısınız regulator + ıscılık falan sımdıden tesekkur ederım. bu fıyatıda sormamın sebebı bısey ankarada 20 lıraysa burda rahat yokluk bolgesı oldugu ıcın 100 u cakıyolar o yuzden enayı gıbı fahıs fıyat odemek ıstemıyorum. birde ali kürşat mustafa kardesım ve dıger ustalarım bu sıte guvenılırmı ve hangı beyın en uygunu formen lx ıcın goruslerınızı bıldırırsenız sevınırım

http://www.lpgyedekparca.com/karburator ... at113.html

Kardeşim siteden alışveriş ile ilgili bir sıkıntın olmaz lakin burada 250 liralık brc regülatör için sen montaj dahil 180 lira fiyat aldım demiştin yanlış hatırlamıyorsam. Taktıracağın yer ile fiyat görüş mutlaka buradaki fiyatlarla karşılaştır...
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti İstop » 13 Mar 2014, 17:40

öyle yapıyım dıyom kapıda odemede varmıs bı soruyum burdakı bayı garantı gecerlımı olmadı 70 e alırım bu bastakını gorduysen 30 da monaj tutar ıns sorunsuz hallederım pazartesıye kadar tam bı arastırıp ogrenıyımde
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 13 Mar 2014, 21:14

Ahmet abim, bahse konu olan sitelerden hiç alışveriş yapmadım. Eğerki bulunduğun ilde bu fiyatlara butür beyinler bulamıyorsan kapıda ödeme seçeneğiyle temin edebilirsin.
Ayrıca eğerki Montaj konusunda kara düzen, gaz kaçağı aleti bile olmayan bir yerde montaj yaptıracaksan bence montajıda kendin yap. Nedir yani, 2 tene su hortumu, 2 tene gaz hortumu, ayarınıda dediğimiz gibi yap. Birde sabunlu suyla gaz giriş çıkışlarını bi kontrol tamamdır.
Bu gün atıker beyin takılı bir bradwayin gaz ayarını kontrolünü felan yaptık. araç arkadaşın bayağ güzel ve memnun. Yakıtıda neredeyse bizim araçlardan daha iyi. Kalbiratörlü araçlarda beyinler üç aşağı beş yukarı aynı diyebilirim tekrardan. Benim araçta BRC var ama Atıkerde kötü beyin diil asla...
Ama bradwaya bindim bugün keçi gibi tırmanıyo. Bizim favo-formanlar çok yavaş. Brodway gibi kazıya kazıya gidebilecek bir beyin veya yöntem varsa bende merak ediyorum. Bizim araçlar kaç beygir yahu :)
Konfor yönünden de brodwayler yanına yanışamaz skodaların oda ayrı. Küçücük yahu :) skodalar bidene bidene, araçlarımızın kıymetini bilelim.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fatih usta » 13 Mar 2014, 21:19

atiker yeni model fena değil 1 sene sorun yapmaz sonra rolanti bozar 70 tl . aldesa 70 . lavato önerim 150 .brc biraz pahalı 200 küsür civarı omvl de süper ama bulunmuyor
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Arabanız: favorit 135 l

İleti İstop » 13 Mar 2014, 21:36

brc 185 dendı bana burda da oda sıkıntı cıkaracaksa gerek yok acıkcası nıyetı bozup onu taktıracaktımda. haddınden fazla masraf ettım zaten atıker taktırıyım tekrar 1 sene sonra Allah kerım napalım
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 14 Mar 2014, 16:49

slm arkadaslar demın ustanın yanından geldım vikars marka takıyım ıstersen 100 lıraya dedı. atıker dedım atıkerı takma bosver dedı vıkars duymadıgım ıcın yav sen ne onerıyosun dedım oda kac sene kullanacan bunu dedı bende en az 4 sene bende dedım gunde 100km yapıyorum dedım ozaman lavato takalım brcden farkı yok dedı. brc 185 lıra olan bıtmıs 250 lıra dedı brc yerıne lavato ıyıdır ıkısıde aynı parca acısındanda sıkıntı cekmezsın karar senın dedı 200 e takıyo lavatoyu napıyım mustafa sureklı 20 20 masrafın olacagına bıkere takarsın dedı. lavato dıgerlerınden de buyuk gorundu gozume
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 15 Mar 2014, 22:57

bugun ıtalyan malı lavato taktırdım. çekiş ve yakıt gayet guzel gıbı kesın sonucu bıkac gun ıcınde paylasırım arkadaslar
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 15 Mar 2014, 23:59

İstop yazdı:bugun ıtalyan malı lavato taktırdım. çekiş ve yakıt gayet guzel gıbı kesın sonucu bıkac gun ıcınde paylasırım arkadaslar

Hayırlı olsun Ahmet kardeşim. İnşallah istediğin sonucu alırsın ;)
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti ricman » 16 Mar 2014, 13:26

mimgas çok iyi tavsiye ederim.
ricman
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Çanakkale
Arabanız: Felicia Lx 1.3

İleti İstop » 16 Mar 2014, 15:43

saolasın kursat kardesım.bugun pek cıkmadım takmını olarak benım lpg degısmeden once 2 tas catlasın 3 lıtre gaz vardı depoda 20 km kullandım dun o gazı tamamen dur kak durdur calıstır seklınde cekısım fevkalade arttı desem cok ıddalı olmaz nazar degmesın de dun sureklı stop ettıgım bı yokustan gaza accık dokunarak tıngır mıngır rahat bı sekılde cıktım :D asıl sonucu gaz tamamen bıtıp bı 20 lıralık alarak test etcem. rıcman ustam sızın orda emınım guzeldır ama ben burda bıraz sıkıntı cektım mımgazdı aygazdı o yuzden sabıt pompalarım var po dan alıyorum sadece ılgınız ıcın tesekkur ederım. bu arada gaz fıyatları secım ıcınde olsa gayet guzel dususler yasıyo bu aralar hayırlı ve daım olur ıns:D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 17 Mar 2014, 23:24

Abi Ricman arkadaşın dediği "mimgaz" LPG beyni. LPG istasyonu diil. :) mimgaz LPG beynide iyi demiş. Bende önermiştim ilk başlarda bu markayı. ama sizin oralarda olmayabilir sende haklısın.
Güle güle kullan yeni LPG beynini. En az 7-8 götürür. Yalnız bizim araçlardan az yakarsan kıskanır, bozulur, hatta orta yerimizden çatlarız, nazar değdiririz istopa, fazla paylaşma, fazlada kurcalama bi ayar tuttur öle bin gitsin :) cidden nazar değiyo tecrübeyle sabit.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 17 Mar 2014, 23:43

saolasın kardesım dıger konumdada belırttım nazarlık ıcın deılde sızınde boyle sorunlarınız varsa ve sureklı aracla ısınız oluyosa bılgılendırme amaclı yazdım. mımgaz olayına gelınce sımdı sen deyınce guldum kendıme acemılık mazur gorun :D sımdı bende soyle bı olay var 200 lıralık beyın cok dıyecek arkadaslarımız olabılır evet haklılar ve katılıyorumda ama ben degısmeden once 50 lırayla 97 km yapıyodum ve sureklı bunla ısım benım ve boyle 500 km yapsaydım zaten o 200 dırek zararıma oluyodu sımdı 20 kuruslarda olacagını ve dusen gaz fıyatlarıyla kı ıns bırazdaha dusus yasayacagımı umuyorum ve 500 km sonra zaten bu para otomatıkman kendını absorbe etmıs olacak ıns boyle gıderse. çekısım ve yakıtım muazzam sekılde degıstı bugun ıstop benım ısmımı degıstır artık dıye agladı desem yerıdır yolda :D 50 lıralık gaz alıp yolda kalacam dıye korkarken 10 lıralık gaz bıtsın dıye 3 gundur kendıme yol cıkarıyorum :D cok guzel bı duygu :D :D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Otogazburada » 23 Haz 2014, 11:35

merhaba italyan regüratörlerden vaz geçmemek doğru olan aslında. ama ekonomide çok önemli. aldesa iyi sonuç verebilir beyin konusunda ayrıca kısa vade kullanacaksanız atikerde ola bilir.

http://www.otogazburda.com adresinde aradığınız tüm otogaz parçalarını bula bilirsiniz.
Otogazburada
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Otogaz burada
Arabanız: Yeti

İleti murat öner » 23 Haz 2014, 21:15

hayırlı olsun lavato cok iyi bir tercih..
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat0644
Nereden: Zonguldak
Arabanız: felicia lx 96

ÖncekiSonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir