LPG DEGISIMI SONRASI YAKIT ÖLÇÜMÜM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG DEGISIMI SONRASI YAKIT ÖLÇÜMÜM

İleti SKDFORMAN » 24 Mar 2014, 00:10

Ahmet abi bu olmadı. Ben demokrasiye ve özgürlüklere inanan biriyim. Bence hakaret etmeden herkes herşeyi söylemeli. Her türlü eleştiriyede açık olmalıyız. Beni yorumumu fikrimi söylemlerimi beğenmediler diye ben kendimden bişi kaybedermiyim. Bence birileri çıkıp bizim yorumumuza fikrimize katılmadı diye formdan ayrılmak yalnış. Herkes herşeye katılacak diye birşey yok. Ne demiş büyük usta : "Koyun kurt ile gezerdi fikir başka başka olmasa". Bana ters gelen bir şeyi nası eleştiriyorsam, başkasına ters gelen şeyide bırak eleştirsin. Ayrıca uzatmayada hiç gerek yok. Sen cvp verirsin karşıdaki cvp verir biter. Sen gönlünü ferah tut. Ayrıca özür dilemende senin büyüklüğünü gösterir.
Bende senin gibi bu formda yeniyim biliyorsun. Aracımı alalı bikaç ay oldu. Ben bu formu benimle aynı aracı kullanan arkadaşlarla bişiyler paylaşmak, bişiyler öğrenmek ve iki satır kendi kelamımı bildirmek için giriyorum. Ve bu fikrimide özelden diil alenen açık bir şekilde yazıyorum. İsteyen katılır isteyen katılmaz. Zaten kaç kişiyiz formu takip eden.
Herkese syg ve hürmetlerimi bildiririm.

SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti oeb » 24 Mar 2014, 08:28

konu hakkındaki yaptığım yorumuları dikkatlice okursanız nebir aşağılama var nede bir küfür veya argo söz ; siz kendi aranızda tanışıp ahpap olmuşsunuz güzel birşey. ortada bişey yokken karşınızdakı kişiye cephe alayım saldırayım modunda hareket ediyorsunuz özür diledim yok şöyle yok böyle , ne söyledim ne dedim , bende hayretler içerisindeyim bukadar tepki verdiniz anlamış değilim , bana cevap verediğiniz kadar konu hakkında bukadar uzun yorum yapmamışsınız .

bu gune kadar formda onca arkadaş edindim , Ankara buluşmalarının geneline katıldım , farkında değilsiniz ama ben gönülden buradayım , çoğu konuda fikir ayrılığına düştüğüm arkadaşım da oldu ama , şu anki durumdaki gibi hiç bir olayla karşılaşmadım tepkinizede anlam veremiyorum bilmediğim farklı bir sorununuz mu var ?

ben ve arkadaşlarım ANKARA'da yardımcı olmadığım kişi kalmamıştır 10 lıra gazın hesabını yapan adamları gidip kendi arabamla alıp ustalarla , parçacılarla , tanıştırdım , referans oldum elimden gelen desteği yaptım ve ne geçti elimize muhteşem 1 veya 2 mükemmel arkadaş .... gerisi işi görülene kadar , çok uğraş verdik , bizim başımıza gelen yanlışlar kımseye yapılmasındiye , nerdeyse 3,5 ay değil 3,5 yıldan fazla uğaraş verdim ve hiç menfaat gütmedim,

eskilerden formda ANKARA'dan : forman silverlinaci mustafa ,rotcu fatih , bahsettiğimiz meşhur MEVLÜT usta parçacı Demirkan tic , biz nerdeyse aile olduk ve öyleki bu arada , kiminin bebeği oldu , kimi evlendi hep iç içeyiz vs. vs.

şimdi tanımadan , kafanıza uymayan işinize gelmeyen yorum yapıldı diye , problem çıkarmanın anlamı yok ve burasıda kımsenın kendını haklı çıkaracak tartışacak , karşılıklı atışma yapacak yeri değil . uzatmanında manası yok diye düşünüyorum. gelişmelere sadece gülüyorum içimden ;) hepinize hayırlı formlar takmayın bukadar kafanıza

Söz gümüşse, sükut altındır ,,,,,,,,,,,,
oeb
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: OMER.
Arabanız: FAVORİT LX-octavia 1.4 tsi dsg

İleti kamyoncutanzer » 24 Mar 2014, 14:42

bu gün ayar yaptırmaya gideceğim buranın en iyi ustasına çünkü 5 liraya 17 km değerini kaybettim kurcalaya kurcalaya...artık abarttım beyinden de oynamaya başladım....ustada çözemezse kendi yöntemlerime devam edeceğim....
kamyoncutanzer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tanzer
Nereden: Edirne
Arabanız: skoda forman

İleti İstop » 24 Mar 2014, 17:37

yav cevap vermıyım dıyorumda omer kardes bak ılk gırdın satastın yok dedın satasmadım tamam dedım bende asırı tepkı verdıgımı gostererek adam gıbı ozur dıledım hemde bır kac kere yıne bı saygısızlık yapıyım yıne ozur dılerım. konuyu kapatmaya calıstım busefer gırıp forumu sahıplenmısın al gıbısınden laflar ettın bende edeblıce oyle bısey olmadıgını soyleyıp buyrun formunuzu dedım kazasız belasız surusler dıledım sımdı gırmıs yıne ınceden ınceye laf dokundurmussunuz. bakın ben sızı tanımam etmem sıze bısey dedıgımde yok lakın hala uzatıyosunuz ıcınızdenmı guluyosunuz baska bı yerdenmı benı alakadar etmıyor sızden rıca edıyorum lutfen dıyorum sacma sapan atısma ortamı yaratmayın en azından benım sıze bı garezım yok tanımam etmem yıne dıyorum bı saygısızlık yapmak uzatmak derdınde degılım kapatalım uzatmayalım kapansın artık su gereksız muhabbet. saygılar .
Mustafa abı uzatcak bısey yok yav dostlugumuz bakı ben takıp edıyorum sızlerı fatıh kardesımde yazmıs yarın sonucları paylasır ıns merakla beklıyorum. tanzer abı sende benım gıbı kurcaladın bozdun elleme bı ayar ceksınler oyle sur ben bugun sıze kesın sonucları yazacaktımda benım gosterge takıldı 45km den sonra tahmını olarak bı 40 km yaptım daha gaz duruyo toplamda 30 lıralık depo tamamen bosken almıstım aynı yerden podan ve ısım geregı sehır ıcı sehır dısı karısık bı oran bu gelırken farkettım durdum sıfıladım gostergeyı cok kesın olmamakla beraber sehır ıcı dısı en fazla 2-3km oynar 85.km deyım suan 2,98 lıtre fıyatı 30 lıralık aldım suan gostergem 0da duzeldı sıfırlayınca bı tutukluk olmustu tam bıtınce bırkac km eksı yada artı farkla sonucumu paylasıcam. yanlız sunu farkettım bugun uzun yol ıyı gıdıyoda sehır ıcı koylerde sureklı dur kak yapıp 2 vıtesten fazla gıdemedıgım ıcın cok fazla yakıyor sanırsam buda normal gelıyo sonucta yakacak. en kısa zamanda gorusmek uzere Allaha emanet olun
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti SKDFORMAN » 24 Mar 2014, 19:15

Ahmet abi son yakıt tüketimini merakla bekliyoruz. Benim araç 3 gündür km de sıfır TL tükketti. En iyisi galiba bazen ara vermek. Tabanvay yapmak :)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 24 Mar 2014, 19:20

Evet Ahmet kardeş tüketimi merakla bekliyoruz :)
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti İstop » 24 Mar 2014, 19:45

valla abılerım tam kesın sonuc yukarda dedıgım gıbı daha olmadıda cogunlukta sehır ıcı yanı sehır ıcınden kasıt koylerde falan kucuk vıtes kullandıgım ıcın acayıp bı yakıs var zannımca:D ama eskıden olsa emınım coktan cortlamıstı masallah dıyek yıne 85km ıyı gıttı daha gıderım dıyo :D bugun sıcaktanmı nedır dıkkatımı cektı yav vıtes gecıslerım bıde arabanın devırlerınde bı sıkıntı oldu aslında bıkac sıkıntı bırde gosterge takılıyo felaket bı gunes vardı arabanın ıcı hamam gıbı olduydu acaba sıcaktanmıdır bıde yag degısımını daha yapamadım onuda kısa surede yapacam ıns yag ıle alakalı olabılırmı. mutafa abı dedıgın gıbı po nun 20 50 lık yagından alacam 4 lıtrelık sanırsam gecen sorduydum bıde uyan bı fıltre heralde yeter demı.
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 24 Mar 2014, 20:00

Ahmet abi senin gözün hararet göstergesinde olacak. Onun dışında arabanın içinin ısınmadı havalardandır. Ayrıca kalorifer fanını açmasanda, kalorifer düğmelerin sıcak kademedeyse yinede sıcak üflüyor azda olsa.
Öte yandan 4 lt al ama abi hepsini sakın koydurma. 3 lt civarı yeterli, fazlası zarar. Arta kalan 1lt civarı yağıda eksiltince ilavede kullanırsın.
bunlarıda yapınca yeterli sanırsam...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 24 Mar 2014, 20:19

abı saolasın devır mevır bı hal oldu sehırde olsam neyse bıde artık sıcaga verıyom vıtes atarken bı haller oldu :D hararette gozum sureklı Allah'a cok sukur yerınden oynamıyo umarım bozuk degıldır gosterge cunkı hıc oynamıyo :D calıstırırken ılk cızgıye sabıtlenıyo oylece kalıyo. bıde abı ne sorcam yav cok dusuk devırde vıtes gecısı yapabılıyorum mesela 30km hızla gıderken 1000 devırde 3 e alıyorum zorlanmıyo bu bı sıkıntı degıl demı sundan soruyorum gecen 2 vıtesteyken bı tam gaz yapıyım dedım devır kestı 3000bın kusurden sonra gaz vermedı. hakkını helal et tam kavramadıgımdan soruyorum. kabul edıyorum pımpırıklıyım :D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 24 Mar 2014, 20:30

Benim hararet göstergesi tam yarıda yani ortada sabit duruyor. Yarıyı biraz aşınca fan açıyor.
30km hızla giderken 1000 devirde nie 3 e attığını anyalamadım abi. Devirsiz kullanırsan aracın çok yakar.
Abi bizim araçların gücü belli, LPG ayarıda 3000 devir ve biraz üstüne ayarlandığı için devirin kesilmesi normal diyebilirim. Yokuş aşağı biraz daha zorlarsın ama önermem. Sonuçta 20 yaşında araba. Fazla sıkıştırmamakta fayda var.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 24 Mar 2014, 20:34

abı sorma ıste burda bı yol var bıde trafık ınsanı delı ederler malesef bırden hızlanmam gerekıyo bırden yavaslayıp tekrar hızla gecmem gerekıyo nası anlatıyım bılmıyom ıster ıstemez arada devırsız vıtes yukseltmek zorunda kalıyorum onceden pot pot pot eder stop ederdı sımdı banamısın demıyo bende anlamadım ıyımı kotumu :D bılemedım valla en guzelı sen buraya geldıgınde kendı gozunle gor su trafık rezıllıgını :D hemen aklıma gelmısken soruyum bu benım benzın gostergesı sanırsam samandıradan bozuk hareket varda sacmalıyo surerken kendı kendıne bı yukarı bı asagı gıdıyo onu anladım da bu hararet gostergesındede bı arıza varmıdır yav bugun dıkkat ettım hava felaket sıcaktı bıde ısımden dolayı bıraz zorluyorum aracı gosterge hıc oynamıyo yerınden bozuk olma ıhtımalı yuzde kac bın bu meletlerın
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 24 Mar 2014, 20:49

Eskiden pot pot edip stop etmesi, şimdi ise banamısın dememesi iyiye delalet abi maaşallah.
Hararet göstergesinin bozuk olma ihtimali veya tam göstermeme ihtimali var bu araçlarda. Hararet müşürü veya kablosu problem çıkarabiliyor arada sırada. Benim aracın hararet seviyesi tam ordada yani 90 derece eğimle sabit duruyor. yukarı yani kızmızıya doğru yöneldiğinde fan açıyor. yani ilk çalıştırmada sıfırda duruyor. daha sonra 5-10km sora ortaya geliyor. Benim diğer formanda hararet yarının altında idi hep. Daha sonra bir arkadaşın dediği gibi termostat ve fan müşürü düşükmüş.
Benzin göstergesine gelince bence fazla takma benim depoda 30tl lik benzin olması lazım hep kırmızıda. 50 tl alacazca biraz başını kaldırcak :) Araç LPGli olduğu için heleki yazın ben benzin kullanmıyorum hiç.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 24 Mar 2014, 20:55

bende sevınıyodum ısınmıyo okadar hararetım yok dıye :D sanırsam bozuk abı bugun baya bı yol yaptım yıne aynı sabıt duruyo :D heralde bı temazsızlık var neyse sımdılık acıp depoyu kontrol etmekten baska care yok elektırıkcı bulacagımı sanmıyorum bundan anlayacak cunkı conta degıstırırken benım farlar yanmıyo dedım bı elektırıkcı cagırdılar sanayıde adam sıgorta kutusunu acana kadar akla karayı sectı sonra bısey yok dedı gıttı en ıyısı oysa ıs basa dustu :D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 24 Mar 2014, 21:15

kkkk945 yazdı:Eskiden pot pot edip stop etmesi, şimdi ise banamısın dememesi iyiye delalet abi maaşallah.
Hararet göstergesinin bozuk olma ihtimali veya tam göstermeme ihtimali var bu araçlarda. Hararet müşürü veya kablosu problem çıkarabiliyor arada sırada. Benim aracın hararet seviyesi tam ordada yani 90 derece eğimle sabit duruyor. yukarı yani kızmızıya doğru yöneldiğinde fan açıyor. yani ilk çalıştırmada sıfırda duruyor. daha sonra 5-10km sora ortaya geliyor. Benim diğer formanda hararet yarının altında idi hep. Daha sonra bir arkadaşın dediği gibi termostat ve fan müşürü düşükmüş.
Benzin göstergesine gelince bence fazla takma benim depoda 30tl lik benzin olması lazım hep kırmızıda. 50 tl alacazca biraz başını kaldırcak :) Araç LPGli olduğu için heleki yazın ben benzin kullanmıyorum hiç.

Mustafa benim araçta da aynı sıkıntılar var. Benzin göstergesi ilk çalıştırmada geziyor biraz sonra normale dönüyor. Hararet göstergesi de araç ısınınca 70 e sabitleniyor. Biraz yukarı çıkınca fan açıyor. Eski sahibi üstüne basa basa söyledi gösterge arızalı 20 derece eksik gösteriyor diye. Boşuna masraf etmeni istemem dedi. İstiyorsan göstergeyi değiştirirsin dedi. Şimdi eğer göstergede sıkıntı yoksa termostat ve fan müşürünün düşük olduğunu nasıl anlarız? Bir de yakıt normalden yüksek olması gerekmez mi düşük olduğundan ve sürekli fan açması gerekmez mi?
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 24 Mar 2014, 21:30

Kürşad dediğin doğru fan cok sık açar eğer düşükse. Ayrıca yakıt tüketimi yüzde 10 civarı fazla yakar. Senin araçta bu problemler olmadığına göre hiç kurcalama. Bence eski sahibide dediğine göre doğrudur.
Değerleri fan müşürünün ve termostatın üstünde yazıyor. Fakat görebilmeniz için sökmeniz gerekir. Bu işin uzmanı Ömer Fatin arkadaştı yanlış hatırlamıyorsam.
Kürşad dostum 70 gösteriyor diyorsun ya. 70i neye göre belirliyorsun. Benim aracın harareti motor ısınınca dediğim gibi tam yarıda. Seninki yarının altındamı gösteriyor ısınınca.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 24 Mar 2014, 21:58

kafama takıldı mustafa abı su gosterge ısını bana bı ozetlermısın musır falan kac derece olacak degılse degıstırıyım gosterge ıcınde bı bılgılendırme yaparsan sevınırım omer usta yazmıstı gecen gercı derecelerı bırde bunların malıyetı ne olur can alıcı noktamız orası:)
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 24 Mar 2014, 22:05

Ahmet abi, kafana takma bence. Genelde doğru oluyor değerleri. düşük olsa zaten kürşad arkadaşın dediği gibi fan hiç durmaz. fan müşürü ve termostat herbiri 10tl civarında şu an ankarada. Ama dediğim gibi bedava bile olsa değiştirmeye değmez eğerki normalse...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 24 Mar 2014, 22:07

kkkk945 yazdı:Kürşad dediğin doğru fan cok sık açar eğer düşükse. Ayrıca yakıt tüketimi yüzde 10 civarı fazla yakar. Senin araçta bu problemler olmadığına göre hiç kurcalama. Bence eski sahibide dediğine göre doğrudur.
Değerleri fan müşürünün ve termostatın üstünde yazıyor. Fakat görebilmeniz için sökmeniz gerekir. Bu işin uzmanı Ömer Fatin arkadaştı yanlış hatırlamıyorsam.
Kürşad dostum 70 gösteriyor diyorsun ya. 70i neye göre belirliyorsun. Benim aracın harareti motor ısınınca dediğim gibi tam yarıda. Seninki yarının altındamı gösteriyor ısınınca.

Benim hararet göstergesinde 70 ve 110 yazan gösterge var. Tam ortası da 90 o çizgi şeklinde görünüyor. Araç felicia olunca gösterge bu şekilde. Motor aynı sadece benim sizin araçlarla :)
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir