LPG DEGISIMI SONRASI YAKIT ÖLÇÜMÜM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG DEGISIMI SONRASI YAKIT ÖLÇÜMÜM

İleti fung_hu » 31 Mar 2014, 23:34

Sanırım Amasyadasınz. Amasyada şehir içinde 3-4 kmlik yolda benim aracın 1 ışık kesin sönüyor. nasıl bir trafik vardır bu amasyada anlayamadım. bide trafik polisleri herşeye ceza yazıyolar. trafiğe çıkınca hayattan beziyorum

fung_hu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: emre
Nereden: Çorum
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi Safaline, Doblo2

İleti İstop » 01 Nis 2014, 00:44

hele oglen saatlerınde emre hocam arabaya bınmeyecen burda gecen mıtıng varmıs lanet olsun anıttan ımarete 45 dkkda gıdermı ınsan :) abartmıyorum sende ıyı bılırsın 45 dkk bekledım halbukı arabayla cıkmamıs yurumus olsaydım 2 dkkda yururdum :D bende koylere gıderken 10 lıra gazla ıstedıgım yere gıdıyorum ama sehır ıcıne gırdınmı depo full olsa bıle ıkı uc gun sonra ısgıllenıyorum. malesef lanet bı trafık var haklısın.
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti kamyoncutanzer » 01 Nis 2014, 02:43

arkadaş çözümü buldum ama rölanti sorunu var arabada gaz da başka benzinde başka...
kamyoncutanzer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tanzer
Nereden: Edirne
Arabanız: skoda forman

İleti masyali » 01 Nis 2014, 09:28

masyali yazdı:Depoyu fulledeim 120 kmde yine full yaptım 26 lt aldı depo. Bu da km de 600 krs yapar. Gaz ayarinida yeni yaptirmistim neden böyle çok yakıyor. Benzinde kullansam daha iyiydi valla
yaptirdigim son ayarda işe yaramadı. 45 km 9.5lt gaz gitti inanılmaz bir rakam.
masyali
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: blackline

İleti İstop » 01 Nis 2014, 11:35

kardes sen ayar yaptırma dırek bı usta bul yada skoda servısı butun herseyıne baktır. 45 km de 9,5lıtre demek ne demek yav lpg nde kacak varmı atesleme sıstemın saglammı yada bılmedıgımız busuru sey olabılır bı ustaya bastan asagı baktır ayarla duzelecek bıseye benzemıyo. gecen de yazdım sımdıde dıyorum lpg beynın de kacak olabılır bı ölctur ucret dahı almazlar.
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti masyali » 01 Nis 2014, 12:39

Bugün atiker bayisine gittim beyine bakti voltran marka beyin. Abi bunlar cok eski bunu degistirelim büyük ihtimalle işlevini yitirmistir dedi. Çaresiz kabul ettim.120 tlye atiker taktirdim. Eski beynin içinden simsiyah yağlar çıktı. Birde önceden kontağı cevirince gaz vermeden çalışmiyordu. Şimdi gaz vermeden tek marşla çalışıyor. Arabanin gidiside değişti sanki. Depoyu tekrat fulledim bakalım inşallah düzelir.
masyali
CLASSIC
CLASSIC

İleti İstop » 01 Nis 2014, 16:46

hayırlı olsun kardes tam dedıgım gıbı ıste lpg beynınden yalnız 120 verıp atıker taktıracagına bıraz daha dolasıp lavato falan taktırsaydın bende senın dertten muzdarıptım beyın bıtmıs atıkerdı lavato taktırdım gecen depoyu fulledım bıde ustune aynı pompadan 20 lıra daha ekledım 96 lıralık toplam gazla 60 km sehır dısı 240 km sehır ıcı (ısım geregı koylerde rampalarda daga tasa vurdum anlayacagın 3 vıtes altı surus yaptım) toplamda 300 gosterıyo sayac daha gaz bıtmedı cok sukur kı daha benım ıbre hep 9 larda takılıyo ılk calıstırdıgımda bugunde takıp ettım suluovaya gıderken hıc donmedı vardım 20km sonra kapattım aracı sonra calıstırıp yola devam ettım ıbre donmeye basladı yanı arada kaybolan rahat 40km m de var eskı beyınle 500km sadece gaz almak ıcın 3 kere durdum sureklı 90 100 arası gıttım 175 yakmıstı aynı yolu donustede 200 yakmıstı. lafı uzattım bıraz hakkınızı helal edın lakın atesleme sıstemı hava gırısı cıkısı duzgunken cok yakıyo dıyosanız beyınde arayın kusuru arkadaslar su sonuclara gore cok fahıs farkedıyo hem yakıs hem cekıs
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti masyali » 01 Nis 2014, 17:26

Helal olsun arkadaşım ne demek. Okadar bunalmistimki arik dolsip bakacak durumda degildim. Forumda okumustum atikerden memnun olanlarda var. Ayni fiyata mimgas vardı ama kurtlar vadisinin hatirina atiker taktirdim. Brc ye 260 dedi bizim araclara 260 çok gibi geldi. Neyse hayirlisi artik. Senin aracın maşallah az yakiyormus. Darisi başıma
masyali
CLASSIC
CLASSIC

İleti İstop » 01 Nis 2014, 17:37

yok atıkerde yarıyo araclara ama uzun omurluk olsun dıye senı cok ıyı anlıyorum benımde pskolojım bozuldu sabah aksam arabayla yatıp kakıyodum sorunu halledınce rahatladım. full depoyla korkuyodum yola cıkmaya sende ıyı bılırsın. bence senın yakıtında duzeldı artık ıns uzun yol en kotu 0.25 yakar dıye umuyorum ama bence 0,20 yakacak ıcın rahat olur ıns kazasız belasız kullan kardes
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti masyali » 01 Nis 2014, 18:00

Valla ağzından bal damliyor kardeş. Inşallah dediğin gibi olur. Allah razı olsun
masyali
CLASSIC
CLASSIC

İleti İstop » 01 Nis 2014, 18:12

Insaallah kardes sıkıntı yapma beyın degıstı farkıda gorursun ama eger olakı 35 40 larda yakarsa gıdıp mustafa abının dedıgı gıbı makınalı bı ayar yaptır ıyıce dolas ve ya forumdan bılgı edın guzel bı ayarla tamamdır ıns oyle daha kapıdan gırer gırmez arıza su bu dıye saydıran yerlerden uzak dur yamyam oluyo cogu :D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti efsane6681 » 03 Nis 2014, 23:18

arkadaşlar lpg beynini değiştirdim ama arabada çığ gaz atıyo diyolar bende koku alıyorum ama anlamadıgım için bilgi almak istiyorum gaz ayarlatmaya gittim herşey normal dediler ama komsularım gaz kokusu var diyo o kokuyu bend ealıyorum heralde gazcı bilemiyo bilgi veren olursa sevinirim
efsane6681
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: şükrüyorulmaz
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit

İleti İstop » 04 Nis 2014, 00:03

kardes hosgeldın foruma. lpg beynını degıstırdıgınde baktılarmıs butun borulara gırıslere tankere kacak varmı dıye kontrol etmelerı lazım ettıklerını farzadelım. dıger ustalar daha detaylı acıklama yaparlar ama ben cok buyuk bı sorun oldugunu dusunmuyorum heralde tam yakmıyodur ateslemede bı sıkıntı vardır. yoksa yenı degısmıssın koku yapmaz normalse tum ayarlar bı bujılere bujı kablosuna baktır derım ben
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kamyoncutanzer » 04 Nis 2014, 00:09

rolanti ayarını tutturamadık yakıt yine 450 krş çıktı.....ama çözecem ben bu işi...ne güzel ayarlamıştık birde rölanti sıkıntısı olmasa sıcak havayı açınca başladı bu
kamyoncutanzer
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 04 Nis 2014, 00:26

efsane6681 yazdı:arkadaşlar lpg beynini değiştirdim ama arabada çığ gaz atıyo diyolar bende koku alıyorum ama anlamadıgım için bilgi almak istiyorum gaz ayarlatmaya gittim herşey normal dediler ama komsularım gaz kokusu var diyo o kokuyu bend ealıyorum heralde gazcı bilemiyo bilgi veren olursa sevinirim

şükrü kardeşim. gaz ayarını nasıl yaptırdın. Eğerki hiçbir cihaza bağlamadan kara düzen yapıldıysa zengin karışım ayarlanmış olabilir.
Komşular gaz kokusu var dediğine göre bu aracın motoru soğukken olduğunu anlıyorum. Aracın motoru soğukken ekzosttan gaz kokusu gelir. Motor ısınıncada gelir az bişi aslında. Bu benzinde de aynı. Benzinde kullan, azda olsa benzin kokusu gelir. Fakat bu koku motor ısınıncada hissedilir şekildeyse ayarsızlık vardır. bilgisayarlı bir ölçüm yaptırmanız sorununuzu çözecektir.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti SKDFORMAN » 04 Nis 2014, 00:30

kamyoncutanzer yazdı:rolanti ayarını tutturamadık yakıt yine 450 krş çıktı.....ama çözecem ben bu işi...ne güzel ayarlamıştık birde rölanti sıkıntısı olmasa sıcak havayı açınca başladı bu

Sıcak havaya geçtiğinizde rolanti ayarınızda da değişiklik olacağı için, LPG beyni üzerindeki sarı prinç vida ile uygun bir rolanti tutturmaya çalışabilirsiniz.
Ayrıca sabahları LPG de zor çalışan araçlarda da bu vida kontrol edilmelidir. Bundan olabiliyor. Ben bi keresinde çok sıkmışın LPG de çalışmamıştı. :)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti İstop » 04 Nis 2014, 23:38

Tanzer abı Allah askına ugrasma yav senın ılk ayarın ne guzeldı nıye kurcalıyonkı bukadar benı gectın ha. bak 3 gundur bende 0 kurus yaktım araba gayet randumanlı yatıyo ellesme nolur :D ıns en kısa zamanda halledersın sıkıntıyı haberlerını beklıyoz
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kamyoncutanzer » 05 Nis 2014, 16:21

300 310 ŞU AN ŞEHİR İÇİ DAHA D DÜŞREBİLİRİM AMA ŞU AN ÇEKİŞİM İYİ...BUNU KAYBETMEK İSTEMİYORUM...
kamyoncutanzer
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir