LPG DEGISIMI SONRASI YAKIT ÖLÇÜMÜM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG DEGISIMI SONRASI YAKIT ÖLÇÜMÜM

İleti İstop » 18 Mar 2014, 14:33

benimde garıbıme gıttı aslına bakarsan sıteden alısverıse gıcıgım dusmanım hatta karsıyım ama el mahkum olunca alıyosun. bak sımdı su deposu dıyo 15 lıra aynı depo 32 obur sayfada bujılerın reklamını yaptılar burda 15 - 20 lıra dıye bu sıtede 3,5 lıra ben anlamadım bu ısı :D bıde dızmısler butun herseyı ıhtıyacı olmayan adamın bıle alası gelıyo sahsen benım alasım geldi. yav kursat benım ıstobun resmını atıyım bı arada mustafayla bakın bı neler eksık :D yedek su deposu nerde yav bende yok sanırsam bu fıskıye motoruda varmı yokmu anlamadım degısık yav :D

İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti SKDFORMAN » 18 Mar 2014, 14:40

Ahmet abi aslında bi başlık açsak. araçlarımızın fotolarını paylaşsak güzel olur. başlangıcı senden bekliyoruz.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti İstop » 18 Mar 2014, 14:42

abı benı gaza getırmennn :D tmm fotoları cekerım ama cok fazla kafanızı sısırırım dıyım ha sune bune dıye demedı deme :D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 18 Mar 2014, 14:53

seneler önce bu araçla tanıştığımda, aylarca uzun farı ve cam fiskiyesini çalıştıramamıştım. Kendi içimden bozuk diyordum meğerse ben çalıştıramamışım. Eee senelerce reno kullandıktan sora bütün arabaları reno gibi zannedio insan. :)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 18 Mar 2014, 15:07

:D :D şu konuyu musaıt bı zamanda acalım sımdıden bombardımana hazır ol mustafa cook soru sorcam cook :D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 18 Mar 2014, 15:47

:D Benim aracın fotosu tanışalım gibi bir bölüm var orada mevcuttu olmadı tekrar atarız, şimdiki halinin fotosu çekilecek durumda değil gerçi :) sol çamurluk hafif göçük bi broadway in tamponuna sürttüm, sağ kapıyı da sürttüm :) sincana dershaneye gidip gelirken kullandım aracı 3-4 ay boyunca ilk gittiğim zamanlarda sol ön çamurluğu sürttüm hafif göçük oluştu pastayla boyasını düzelttim, belli belirsiz göçük olduğu. dershanede işimin bittiği son zamanlarda hatta son 2 gün kala da sıfır bi fiestaya sürttüm sahibini buldum konuştuk helalleştik :) sincanda park acayip sorun önümüz yaz durumlara göre bi kaportacıya gitmek gerekiyor :P
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti İstop » 18 Mar 2014, 20:50

arkadaslar alınan gaz po gaz lıtre fıyatı : 2.98
alınan gaz miktarı : 10 tl yani 3.355 litre :D
41. km de stop etti tamamen sehır ıcı kullanım dur kak ac kapa :D
masallah deyın 0.24 kurus ki ben biraz daha ekleme yaptım 0.27 olsun bu sonuc benı fazlasıyla tatmın etti şükürler olsun sonunda :D :D :D :D :D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 18 Mar 2014, 21:13

İstop yazdı:arkadaslar alınan gaz po gaz lıtre fıyatı : 2.98
masallah deyın 0.24 kurus ki ben biraz daha ekleme yaptım 0.27 olsun bu sonuc benı fazlasıyla tatmın etti şükürler olsun sonunda :D :D :D :D :D

Çok sevindim kardeşim senin adına. Sonunda halloldu sıkıntın ;)
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 18 Mar 2014, 21:16

saolasın kardesım valla bende sevındım :D bıraz daha duser tahmınım sımdı kesın bı teste sokabılırım aracı tamamen bıttı gaz :D yarın 20 lıra alıp tam lıtresını falan not alıp test edecem tekrar uzun kısa mesafe karısık deneyım. bunda gaz bıtsın dıye cok hor kullandım demın eczaneye gıderken 2 kere durdum kaktım falan fısman :D cok sukur 50 lıra lı gunler neydı yav korka korka suruyodum dagın basında yolda kalacam dıye :D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 18 Mar 2014, 21:22

İstop yazdı:saolasın kardesım valla bende sevındım :D bıraz daha duser tahmınım sımdı kesın bı teste sokabılırım aracı tamamen bıttı gaz :D yarın 20 lıra alıp tam lıtresını falan not alıp test edecem tekrar uzun kısa mesafe karısık deneyım. bunda gaz bıtsın dıye cok hor kullandım demın eczaneye gıderken 2 kere durdum kaktım falan fısman :D cok sukur 50 lıra lı gunler neydı yav korka korka suruyodum dagın basında yolda kalacam dıye :D

Güzel, güzel.. Tavsiyem full depo şeklinde devam etmen yönünde yalnız. Ben hep şu şekilde yapıyorum. Tam depo yapıyorum ışık yanıp sönmeye başlayınca şamandıra üzerindeki göstergeye bakıyorum son kırmızının başına gelince 10 km kaldığını anlıyorum. Ona göre de tekrar doluma gidiyorum, tekrar tam depo şeklinde. Bu şekilde ufak bir oyun da olsa pompada daha az etkileniyorum :)
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 18 Mar 2014, 21:32

vala benım kırmızı ısık yanınca eskıden en az 20 lıra alırdım nolur nolmaz dıye cunkı su gıbı ıcıyodu. sımdı zaten beyın degısmeden once kırmızı yanıyodu senınkı gıbı yanıp sonmuyo suan kırmızı ısıktayken yaptım 41 km yolu :D bu bana sımdı deılse bıle ılerde kırmızıyı gorunce 25km kadar gıt ahmet dıyo 15 km de tedbıren yok sayalım .D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 18 Mar 2014, 22:24

Ahmet abi bi yanlışın olmasın. 10tl yakıt almadan önce aracının depo tamamen boşmuydu. hadi hadi az bişi vardır :) 3.3lt lpg ile 41km gittiğini sölüyorsun şehir içinde. Benim araç full bakımlı. O kadarda kurcaladım heryerini. E bi o kadarda anlarım. senin dediğin yakıtı yakalayamadım. Eee şimdi bizim desteğe ihtiyacımız var ahmet abi. Nası yaptın ne yaptın. 1 litre lpg ile 13km yol yapmışın. Şehir içi yoğun olmayan trafikte en fazla 1lt LPG 11 km gördüm ben. yoğun olunca 8-9km anca.
İstopa bi nazar boncuğu tak. Nazar değmesin....
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 18 Mar 2014, 22:24

Şamandıra ayarına ve depo boyutuna göre değişir tabi :) Benim depo küçük 32 lt lik içine 26 lt den daha fazla almıyor :(
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 18 Mar 2014, 22:29

kkkk945 yazdı:

Ahmet abi bi yanlışın olmasın. 10tl yakıt almadan önce aracının depo tamamen boşmuydu. hadi hadi az bişi vardır :) 3.3lt lpg ile 41km gittiğini sölüyorsun şehir içinde. Benim araç full bakımlı. O kadarda kurcaladım heryerini. E bi o kadarda anlarım. senin dediğin yakıtı yakalayamadım. Eee şimdi bizim desteğe ihtiyacımız var ahmet abi. Nası yaptın ne yaptın. 1 litre lpg ile 13km yol yapmışın. Şehir içi yoğun olmayan trafikte en fazla 1lt LPG 11 km gördüm ben. yoğun olunca 8-9km anca.
İstopa bi nazar boncuğu tak. Nazar değmesin....

Mustafa kardeşim sende de brc var değil mi? Brc beyini herkes çok yakıyor diye söylüyor. Benim usta da çok söyledi bana :) Ben yine de memnunum yakıtından.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 18 Mar 2014, 22:36

mustafa aslında ben 10 a tamamladım hesabımı hatta bu 10un ustune bı lıtre daha ekledım kafadan kesın sonucu onumuzdekı gunlerde yazıcam :D suan gaz tamamen bıttı aksam eczaneden donerken stop ettı benzıne aldım eve geldım :D yarın depo fulleme sansım yok ama 20 lıralık alacam onuda bıtene kadar ekleme yapmadan tuketecem. benım hesabım bu hor kullanmaya tas catlasın ,0,27 kurus :D yarın nolur bılemem uzun yol sehır ıcı karısık yapacam cunkı yola cıkmam lazım yol dedıgım tahmını 100km kadar :D buyuk harflerle masallahları gorelım. bu arada lpg beynı ıtalyan vıcenza falan yazıyo :D cakma deılse sevdım ben bu lavato yu eferım :D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 18 Mar 2014, 23:34

Öncelikle Ahmet abi MAAŞALLAH.

Kürşad dostum bence BRC cok yakar diye bişi yok. Bizim araçlar sıralı sistem olmadığı için, normal sistemlerin çalışma şekli hepsinde aynı bence. Gaz sıvı halde beyne geliyor. Beyinde ısınarak gaz haline dönüşüyor. daha sonra kalbüratör üstündeki miksere iletiliyor. Kalbüratör hava gaz karışımını silindirlere gönderiyor. Beyin markaları arasında çok fazla, yakıt yönünden bi fark olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca birkaç kuruşunda hesabını yapmak bence yalnış. Çünkü araba demek masraf demek zaten. Ben ortalama 1 lt LPG ile 9-11km arasını tutturdum. Çekişte iyi. dahada düşebileceğini sanmıyorum. Çünkü seneler önce eski formanimde LPG litresi 0.70-0.80kuruştu. O zamanda benim araç iyi hatırlıyorum km de 10 kuruş yakıyordu(şimdiki parayla söylüyorum). LPG sisteminide kendim taktırmıştım komple. araçta sıfır ayarındaydı.
Ayrıca benim şimdiki araçta gaz hortumuna bağlı mıknatıslı tasarruf kelepçesi mevcut. Eski sahibi araca cok iyi bakmış. 200 tl verip en iyisini taktırmış. Ama bence hiç bir işe yaramıyor :)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti favorit55 » 18 Mar 2014, 23:39

paylaşmayın yakıt değerlerini yakıcam arabayı

ş.içi yağun trafik rampa bol sabah 1 km gidiyorum duruyorum akşam düz yolda ş.içi 6 km gidiyorum duruyorum. geri dönüşte yine ş.içi 9 km, trafik ve yokuşlar son 3 km de başlıyor bu kullanmada 100 km 15 lt - 16 lt buluyor.

ş.dışında 100 km 8 lt litre filan.

trafik yokuşlar ayrıca km mesafelerinin kısa olması etkiliyor olabilir mi yakıtı. Lpg beyni yeni aldesa buyuk beyin 8 ay önce rektefiye yapıldı. bakımları tam. ateşleme sistemi yeni çekiş iyi sıkıntı ne olabilir sizce
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti İstop » 18 Mar 2014, 23:47

eyvallah mustafa kardesım sızınde bu ıyılestırmede katkılarınız cook fazla Allah razı olsun hepınızden :) fatıh senın aracında sıkıntı yok yazdıklarından anladıgım kadarıyla sabah zaten aracı ısıtmadan cıkıyon sanırsam gıdıyon duruyon sonra gerı gelıyon aksama kadar zaten sogur yıne aynı sıkıntı bıde sehır ıcı ıster ıstemez kucuk vıteste dur kak yapıyon uzun yoldada 25 kurus yakıyo sanırsam yazdıgına gore daha ne ıstıyon yav :D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir