LPG DEGISIMI SONRASI YAKIT ÖLÇÜMÜM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG DEGISIMI SONRASI YAKIT ÖLÇÜMÜM

İleti SKDFORMAN » 05 Nis 2014, 17:58

kamyoncutanzer yazdı:300 310 ŞU AN ŞEHİR İÇİ DAHA D DÜŞREBİLİRİM AMA ŞU AN ÇEKİŞİM İYİ...BUNU KAYBETMEK İSTEMİYORUM...

100km de kaç lt LPG olarak sölerseniz daha anlaşılır olur. LPG ltresini kaç tl ye aldığınızı bilmiyoruz.

SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti İstop » 05 Nis 2014, 18:20

kkkk945 yazdı:100km de kaç lt LPG olarak sölerseniz daha anlaşılır olur. LPG ltresini kaç tl ye aldığınızı bilmiyoruz.

+1
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti sainz » 08 Nis 2014, 15:42

Favorit' e 50 liralık yani 10 litre benzin almıştım ve yaklaşık 30km şehiriçi yol yaptıktan sonra debriyaj setini değiştirdim. Kalan benzinle de 80km daha şehiriçi denilebilecek şartlarda kullandım. Araba şu anda yaklaşık 111km' de ve benzin ışığı hâlâ yanmadı, sadece çalkantı durumunda göz kırpıyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti SKDFORMAN » 08 Nis 2014, 16:11

sainz yazdı:Favorit' e 50 liralık yani 10 litre benzin almıştım ve yaklaşık 30km şehiriçi yol yaptıktan sonra debriyaj setini değiştirdim. Kalan benzinle de 80km daha şehiriçi denilebilecek şartlarda kullandım. Araba şu anda yaklaşık 111km' de ve benzin ışığı hâlâ yanmadı, sadece çalkantı durumunda göz kırpıyor.

İşte bu yorum yıllık çok az km yol yapan ve LPG taktırmayı düşünen arkadaşlara gelsin. Benim aracımda LPG olmasa idi asla taktırmayı düşünmezdim. Çünkü çok az bir tasarruf söz konusu. LPG nin külfetleri düşündüğünde bu tasarruf diil dert olur düşüncesindeyim.
Tahmini bu araç uzun yolda 30-35 kuruş, şehir içi düzgün kullanımda da 40kuruş civarı benzin tüketir. Bu gayet uygundur. Bagajınızda da epeyce bir yer olur. Koku olmaz, kapalı otoparklara park etme problemi olmaz vs. vs.

LPG li bir favo-forman ise 50tl lik LPG ile ortalama 150-170 km yol yapıyor. Hesap gayet net.
Birde arkadaşın baskı balata kaçırıyormuş ve yeni yaptırmıs 111 km yapmış. demekki bidahaki sefer 130-140 km yapabilir.
Eğerki aracınızda LPG yoksa ve senelik 20 bin km den az yapıyorsanız LPG taktırırken bir kez daha düşünün.
Bu yorumdan anladığım bu benim.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sainz » 08 Nis 2014, 16:14

kkkk945 yazdı:...Birde arkadaşın baskı balata kaçırıyormuş ve yeni yaptırmıs 111 km yapmış. demekki bidahaki sefer 130-140 km yapabilir...

Bu akşam tekrar benzin alacağım 10 litre kadar ve bitiminde tekrar paylaşırım tüketimi.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti İstop » 08 Nis 2014, 18:47

kkkk945 yazdı:Koku olmaz, kapalı otoparklara park etme problemi olmaz vs. vs.

Abı guzel dedın de benım benzınde calıstırdıgımda arka tarafta oturanlar benzın kokusundan kafayı buluyo :D sebebi neydiki sıkıntı nedır bı aydınlatırmısın.
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti SKDFORMAN » 08 Nis 2014, 19:39

Ahmet abi bizim LPG li araçlar benzinde kullanılmaya pek elverişli diil. Nededi hava filtre kapağına bağlı mikser ve hava girişlerini kıstığımız için araç istediği havayı alamıyor benzinde. O neden den zengin karışım yakıyor. Buda koku yapar haliyle. Ayrıca uzun süredir benzinde kullanılmayan araçlarımız benzin otomatiğinde, borularda felan problem olabilir.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kinkong » 10 Arl 2014, 13:35

Cumleden selamun aleykum skoda felicia alarak araniza yeni katildim guzel araba cok cekici ama sanki fazla yakiyo..20 tl gazla 44 km gitdi..buda beni uzdu..yorumlara bakiyom saticilara hic yakmiyo diyolar..sorunu cozmeye yardim olursaniz cok sevinirim..
Kinkong
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Gökhan Atik
Nereden: Zonguldak
Arabanız: skoda felicia

İleti Kinkong » 10 Arl 2014, 13:36

Cumleden selamun aleykum skoda felicia alarak araniza yeni katildim guzel araba cok cekici ama sanki fazla yakiyo..20 tl gazla 44 km gitdi..buda beni uzdu..yorumlara bakiyom saticilara hic yakmiyo diyolar..sorunu cozmeye yardim olursaniz cok sevinirim..
Kinkong
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Gökhan Atik
Nereden: Zonguldak
Arabanız: skoda felicia

İleti yoyo55 » 22 Arl 2014, 21:48

Aleykum selam;

4 yıldır forman kullanıyorum.Araçlarımızın motorları hemen hemen aynı.Şuan Bir kere aracın gaz ayarı çok önemli.Benim araç 10-11 litre şehir içi tüketiyor.Motor üst taraf subap,kaval ve subap contaları komple yeni.Ancak kısa (10km) mesafem çok fazla..

Birde buji,distribütör vb. gibilerin ayarı bakımı tam olacak.(avans ayarı mesela,çoğu araçta vakum hortumu çıkmış oluyor,ustalarda görürse yerine takıyor,görmezse devam, motor 2000 bin devir altı baygın oluyor,çok yakıyor.)

Yani bu forumlarda biraz vakit geçir, arabanı sev, değerini bil yeter.Bir zaman sonra hepsini yorumlayacak hale gelirsin.

hayırlı yolculuklar,Allah kaza bela vermesin. Bu arada Zonguldak gibi bir yerde sürekli tırmanma yapılan bir yerde, yakıtı kendi çevrendeki benzer araçlardan sormalısın.
yoyo55
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ali Yılmaz
Nereden: Sakarya

İleti Bilkentli » 27 Arl 2014, 13:24

Arkadaşlar.. Şu yakıt olayını km de şu kadar yakıyor yerine 100 km de kaç litre gaz yakıyor olarak değiştirsek olurmu.. Yakıt fiyatları ne kadar değişrise değişsin hesabımızı tutturabiliriz...
Şimdi
Favorit ler 100 km de Kaç litre LPG yakar ? Bulabilirmiyiz...
Bilkentli
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ömer Sezgin KIYAR
Arabanız: Favorit LX 93

İleti blauzahn » 27 Arl 2014, 14:00

Bilkentli yazdı:Arkadaşlar.. Şu yakıt olayını km de şu kadar yakıyor yerine 100 km de kaç litre gaz yakıyor olarak değiştirsek olurmu.. Yakıt fiyatları ne kadar değişrise değişsin hesabımızı tutturabiliriz...
Şimdi
Favorit ler 100 km de Kaç litre LPG yakar ? Bulabilirmiyiz...

Ş.içi 10-13 lt (ucu açık trafik vs. durumuna göre) arası ş.dışı 7-8 lt arası. Sitede biraz araştırma yaparsanız lt olarak paylaşım yapanlar oluyor.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir