LPG DEGISIMI SONRASI YAKIT ÖLÇÜMÜM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG DEGISIMI SONRASI YAKIT ÖLÇÜMÜM

İleti İstop » 20 Mar 2014, 18:27

sımdı bısey daha soracam ama gulmeyın sadece dıkkatımı cekmıstı hadı la ordan demıstım kendımede. yav sımdı benım burda yaptırdıgım ayar baska bı yerde bozuluyo mesela konyaya gıttıgımde heryer duzluktur konyanın orda aracı tanıyamamıstım acaba hava sartlarıda etkılermı bu ısı sonucta buranınkıyle konyanın havası arasında daglar kadar fark var bızım burda pek nem yok mesela sogugu bıle kuru ayaz seklınde

İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti blauzahn » 20 Mar 2014, 18:39

Farkına vardığın şey doğru Ahmet kardeşim :) Teknik açıklaması nasıl bir şey söyleyemeyeceğim ama mevsimsel farklılık ile avans ayarı arasında bir ilişki olduğunu okumuştum/dinlemiştim bir yerlerde..
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti İstop » 20 Mar 2014, 18:44

zıra dıyom bende burda yokus yokus canım cıkıyo orda duz yolda randıman dusuyo burdan gıttıgımde rolantım 900 du orda stop edıyodu :D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kamyoncutanzer » 20 Mar 2014, 20:52

arkadaşlar sıcak hava girişini açtım bugün beyinden ve hortumdan gaz ayarı yaptım....sonuç çekiş düştü...5 tl ye 17 km şehir içind egitmiştim...bu gün yine 5 tl ye uzun yol ve motor sıcakken yine 17 gittim...bu nedir arkadaş yahu...bıktım ben skodadan bunu söyliyebilirim...bu akşam sıcak havayı tekrar kapatıcam...acil yorumlarınızı bekliyorum
kamyoncutanzer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tanzer
Nereden: Edirne
Arabanız: skoda forman

İleti İstop » 20 Mar 2014, 21:48

yav tanzer usta sen nıye kurcalıyon okadar :D bıldıgım kadarıyla sıcak havadan daha cok soguk havada oksıjen olur oda yakıtın ıyı yanması demektır. bıldıgım kadarıyla senın ayarlar olmustu cekısınde duzelmıstı. bence sen bı ustaya goster kardesım bunun hava gırısını ayarla de bıde bana yapılan basıt bı ıslem var bı jak gıbı bısey takıyo kablo cekıyolar ateslemeyı daha kuvvetlı yaptıgını soyledı usta bılmıyorum surerken etkısı varmı ama ılk calıstırmada cat dıye alıyo. sen de benım gıbı cok ıncıklıyon bence ehıl bırıne yaptır abı
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kamyoncutanzer » 21 Mar 2014, 01:13

mecbur kurcalıom çünkü senin yakaladığın değerleri maalsef yakalayamadım...yakınını bile....akşamda zaten eöce kızaktan düştü hepten canım sıkkın ...cam açık bıraktım evin önüne arabayı...skoda ve lada çok üzdü beni arkadaş...kapttım sıcak havayı çekiş artı gaz ayarı yapmadım bida bakalım ne olcak...
kamyoncutanzer
CLASSIC
CLASSIC

İleti İstop » 21 Mar 2014, 01:17

yav sıkıntı etme kardes benım yakaladıgım degeler suan bı halta yaramıyo emın ol 2,98 den gaz alıyom yanı senle aynı yakıyom sen benı dınlemıyonkı bence senın ayarlar ıyı yav 5 lıraya 17 km 20 lıraya 68 mı edıyo tas catlasa zaten sehır ıcı sehır dısı yapmak zorundasın bı 15 km daha eklenebılır buna. sen cekısını duzelt kullanmana bak. benım gecen yazdıgım sonuclar kesın deıldı zaten bugun tamamen depo bosken 20 lıralık gaz aldım 6.8 lıtre edıyo fıyatıda 2,98 3 lıra yanı suan sehır ıcı 9km yaptım tamamen bıtsın emın ol senınkıyle aynı sonuc 100km yapacagımı sanmıyorum okadar takma sende ben taka taka kendımı eskıttım sen de benle aynı kafadansın uzme kendını salla
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kamyoncutanzer » 21 Mar 2014, 01:43

ya geçen 5 liraya şehir içi 17 yaptık bugün sıcak havayı açınca şehir dışı uzun yol motor sıcak 17 yaptım kafayı yedim...heman akşam kapattım zaten sıcak havayı 10 liralık gaz vardı arabada çekiş arttı bakalım ne olcak manyak etti bu araba beni...ALLAH BİLİYOR GÖNLÜM HEP RENO İSTİYOR...AÇIK SÖYLÜYORUM...TEMİZ BİR BRODVAY FALAN BULSAM LAKİN İŞİM GEREĞİ MAALESEF STEŞIN ARABA LAZIM...ŞU RENO 11 LERİ DÜZ OLANLARINDAN Bİ BULSAM FLAŞH OLMAYANLARIN DA HEMEN ALICAM....HEM BAGAJLI GERÇİ SİMİT TÜP TAKILMIYOR AMA OLSUN ARKADAŞ....HALEN AKLIM O ARABALARDA SENE 2014 OLDU ..NELERLE URAŞIORUZ...PARA YOK DEĞİŞTREMİYORUM DA...AMA İNAN BANA KİMSEYE SKODA LADA TAVSİYE ETMİYORUM ARTIK...
kamyoncutanzer
CLASSIC
CLASSIC

İleti İstop » 21 Mar 2014, 01:48

valla kamyoncu kardesım sana bısey dıyımmı ben yanlıs hesaplamadıysan sehır ıcı 5 lıraya 17km ıyı yav sen bıraz abartıyon aractanda sogutma kendını bıde senın ordakı gazın fıyatını dusunursek normal yahu zaten sehır ıcı normal yakıt 0,27 kurus cıvarı kş sen 0,29 yakmıssın aradakı ıkı kurusluk farkta senın ıllakı kucuk vıteste kullanman falanla alakalıkı bu deger bence guzel sen bıraz zorluyon kardes yav :D eger benım verdıgım degerlerımı takıyosan kafaya emın ol ben o degerlerden emın degılım kesın sonucu bı kac gune yazacam suan sehır ıcı 9 km yaptım demıstım 6.8 lıtreye karısık ne yakacak bende merak edıyorum ve senın yakaladıgın degerınde altında cıkabılır emın ol. sen eskı halıne getır eskı halıyle 0,29 sehır ıcı yakıyosan zaten uzun yolda 0,24 belkıde daha dusuk yakarsınkı zaten gaz beynı ısınacakta sehırden cıkacanda sabıtlıyecen hızınıda arada ıllakı fark yapar bence ıyısın ıyı dınle sen benı :D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kamyoncutanzer » 21 Mar 2014, 03:24

du bakalım ne olacak görecez şu anlık oynamıyorum çekiş iyi çünkü...bu arada ön taraf açık bantlamadım bu sefer
kamyoncutanzer
CLASSIC
CLASSIC

İleti favorit55 » 21 Mar 2014, 08:37

0,27 krş 29 krş bunları dert etmeyin bence 0,40 krş- 45 krş yakanlar var başta ben :D
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti sainz » 21 Mar 2014, 11:13

İstop yazdı:sımdı bısey daha soracam ama gulmeyın sadece dıkkatımı cekmıstı hadı la ordan demıstım kendımede. yav sımdı benım burda yaptırdıgım ayar baska bı yerde bozuluyo mesela konyaya gıttıgımde heryer duzluktur konyanın orda aracı tanıyamamıstım acaba hava sartlarıda etkılermı bu ısı sonucta buranınkıyle konyanın havası arasında daglar kadar fark var bızım burda pek nem yok mesela sogugu bıle kuru ayaz seklınde

Her iki şehir arasında rakım olarak çok fark varsa, belirttiğiniz sıkıntı yaşanabilir. Aracını benim ustama tamir-bakım için getiren ve yazın yaylalara çıkanların hepsi avans ayarı yapmasını biliyorlar mesela. Yaylada farklı deniz seviyesinde farklı ayarla kullanıyorlar. ;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti SKDFORMAN » 21 Mar 2014, 13:10

kamyoncutanzer yazdı:.ALLAH BİLİYOR GÖNLÜM HEP RENO İSTİYOR...AÇIK SÖYLÜYORUM...TEMİZ BİR BRODVAY FALAN BULSAM LAKİN İŞİM GEREĞİ MAALESEF STEŞIN ARABA LAZIM...ŞU RENO 11 LERİ DÜZ OLANLARINDAN Bİ BULSAM FLAŞH OLMAYANLARIN DA HEMEN ALICAM....HEM BAGAJLI GERÇİ SİMİT TÜP TAKILMIYOR AMA OLSUN ARKADAŞ....HALEN AKLIM O ARABALARDA SENE 2014 OLDU ..NELERLE URAŞIORUZ...PARA YOK DEĞİŞTREMİYORUM DA...AMA İNAN BANA KİMSEYE SKODA LADA TAVSİYE ETMİYORUM ARTIK...

Tanzer kardeş, skoda ile brodway arasında dağlar kadar fark var. Bir kere dar, konfor desen sıfır. Yoltutuş desen hiç yok. Kalorifer hiç yok, benim arkadaşta var hergün biyeri elinde kalıyo. Bende 5 sene brodway,spring, r11 kullandım. Skodaların sabahları çalıştırma kolaylığı bile bahsettiğin renolara bin çeker. Jigleyi cek 15-20 defa pompala yok marşa bas. çalışmasın sora tam gaz ver marş yap bu seferde boğulsun. Gelen geçen baksın gır gır gır marşa basarken, Ondan sora cok az bi yağmurda yolda kal. yok distrübütörü sök. yok bujileri kurula. Sora fren takılı kalsın, el freni donsun, otomatik camı ikidebi teklesin. Arka koltuğa 3 kişi oturunca pestili çıksın. Ne diz mesafesi ne bi koltuk başlığı vs vs.
Brodwayle - favo ve formanları kıyas etmek komik kaçıyo bana :)
Senin aracın iyi kıymetini bil. İlerde durumun olursa enjeksiyonlu sıralı sistem bi araç alırsın. Reno alırsan pişman olursun. Direksiyona oturunca bu ne böyle dersin :) Ben sığmıyom brodwaya yaw dizlerim deyiyo, pedallara basamıyom..:)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti kamyoncutanzer » 21 Mar 2014, 14:15

evet bide işin o tarafı var brodvay gerçektendedar...doğruya doğru...ama ne bileyim bu yakıt konusu hasta etti beni...belkide normal ama bende takıntı haline geldi...yoksa aracım işimi görüyor...sadece halen biraz büyük olmasına alışamadım park ederken sorun yaşıyorum...onun dışında bi sıkıntım yok araçta zaten
kamyoncutanzer
CLASSIC
CLASSIC

İleti blauzahn » 21 Mar 2014, 15:29

kamyoncutanzer yazdı:evet bide işin o tarafı var brodvay gerçektendedar...doğruya doğru...ama ne bileyim bu yakıt konusu hasta etti beni...belkide normal ama bende takıntı haline geldi...yoksa aracım işimi görüyor...sadece halen biraz büyük olmasına alışamadım park ederken sorun yaşıyorum...onun dışında bi sıkıntım yok araçta zaten

%100 şehir içi normal trafik 11lt
%100 şehir dışı 6,5 lt

yakıt bunun aralığında ise aracın biryerleriyle oynamaya değmez. Üzerine %10 daha ekleyin diğer şartları göz önünde bulundurarak.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 21 Mar 2014, 16:01

bende gece onu anlatmaya calıstım aracı bence normal hatta ıyı yakıyo sehır ıcı 5 lıraya 17 km dıyo sehır ıcı 29 kurus demek oluyokı bunun calıstırı dur kakı rampası susu busu busuru etken var :D bence sıkayet yerıne masallah de tanzer kardes dıyom dınlemıyon benı :D mıllete bakma sen km de 0,10 krs yaktım yok benım arabam pompaya gıttıgınde uste para alıyo vesaıre gec bunları yakıtın ıyı yav :D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 21 Mar 2014, 16:05

İstop yazdı:bende gece onu anlatmaya calıstım aracı bence normal hatta ıyı yakıyo sehır ıcı 5 lıraya 17 km dıyo sehır ıcı 29 kurus demek oluyokı bunun calıstırı dur kakı rampası susu busu busuru etken var :D bence sıkayet yerıne masallah de tanzer kardes dıyom dınlemıyon benı :D mıllete bakma sen km de 0,10 krs yaktım yok benım arabam pompaya gıttıgınde uste para alıyo vesaıre gec bunları yakıtın ıyı yav :D

Burada hesabı 5 liraya kaç km gittiği değil kaç litre ile kaç km gitti diye hesaplamak lazım. Hem gaz fiyatı farklı olan yerlerden dolayı hesap karışmaz hem yıllar sonra bile işe yarar bir bilgi olur. Bir de lpgde şöyle oyun oluyor mutlaka rasgelmişsinizdir pompa işlemeye başlıyor fakaz hortumda hareket olmuyor. Ayağınızı koyup deneyebilirsiniz. O yüzden tam depo yaparak bu tuzağa düşmezsiniz hem hesap daha kolay olur... O yüzden ben tek istasyon tek pompa kullanıyorum :)
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 21 Mar 2014, 16:08

dgru dıyon kursat bıde burda bı sıkıntı var mıllet 2,50 den gaz alıyo hala bu ıbısler 2,98 den gaz satıyo dun soruyom sızde nıye dusmedı dıye mıllet 2 bucuktan alıyo dıyom sırıtıyo formumuzda kufur etmenın yasak olması cok acı bı duygu :)
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir