LPG DEGISIMI SONRASI YAKIT ÖLÇÜMÜM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG DEGISIMI SONRASI YAKIT ÖLÇÜMÜM

İleti İstop » 22 Mar 2014, 17:11

arkadaslar ben depoda gaz yok bılıyodum oncekı olcumde lakın bıraz varmıs ellam yav tamamen bosken 20 lıralık aldım suan 10 km sehır ıcı yaptım lakın kırmızı yanıyo cok dayanacagını sanmıyorum :D ne guzelde sevındıydım ya 70km yapmaz o gazla sanırım neyse nazar degdı yav :(

İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti blauzahn » 22 Mar 2014, 18:20

İstop yazdı:arkadaslar ben depoda gaz yok bılıyodum oncekı olcumde lakın bıraz varmıs ellam yav tamamen bosken 20 lıralık aldım suan 10 km sehır ıcı yaptım lakın kırmızı yanıyo cok dayanacagını sanmıyorum :D ne guzelde sevındıydım ya 70km yapmaz o gazla sanırım neyse nazar degdı yav :(

Takma kafanı Ahmet yakıtın mutlaka güzel duruma gelmiştir. Sen dediğim gibi tam depo yap sonrasında 100-150 git tekrar tam depo yap ya da tamamen bitirip dene. Emin ol istediğin rakamı göreceksin ;) Baktırmadığın bir motorun içi kaldı çünkü :)
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti İstop » 22 Mar 2014, 18:54

aldıgım adam motoru yaptırdım dedıydı :D benım ustada gıderı guzel masallah dedıydı heralde motoru kastettı :D onada bakıldı yanı :DD ısallah dedıgın gıbı olur kardesım kırmızı ısıgı gorunce sınır oluyom :D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 22 Mar 2014, 18:59

Arkadaşlar bence bu konuyu kapayalım. 100km de 9-12 lt LPG tüketiyor sonuçta. Bu değerin altı uzun yolda, rampasız, 3000 deviri aşmadan, 5. viteste düzgün kullanımda mümkün.
Eğerki gaz ayarınız düzgün. Aktarma ve motor değerlerinizde iyiyse bu civarda yakıyor aşağı yukarı.
Ben 15 senedir araç kullanıyorum. Kullanmadığım araçta kalmadı neredeyse. Teknisyen olmam nedeniylede motordan biraz anlarım. Benim araç şu an tıkır tıkır çalışıyor. Bütün ayarlarını kendim yaptım. Egzost emisyon değerleride tam. Baskı balatam ve motorumda iyi. Aracımın heryerine titizlikle bakarım. Üstünde gidiyoruz sonuçta. Aracımın yakıtı bu ortalama. Bu tüketimin altına ben şahsen inanmıyorum bu araçlarda. Ben kendi adıma dahada kurcalamayı düşünmüyorum. Yakıt ölçümünüde bırakacağım. Kaç sene bineceğim altı üstü. Yarın bir gün satarız bakarsınız :) Ben alışmışım 100bg üstü araca. Attan inip eşşeğe binmiş gibi oluyorum halen :) Ama ne yapacaksın şu an imkan bu kadar. 15-20 bin tl geçerse elimize yeni nesil motora geçeriz artık inş.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti İstop » 22 Mar 2014, 19:05

benım su market cekılısınden bmw gelsınde onu satıp ıstop a turbo ve noss taktırmayı dusunuyorum :D öyle dıme vergısı bıle guzel garıbanın :D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oeb » 22 Mar 2014, 21:18

bu yakıt konusu her marka araçta her formda mutlaka var , bizim formumuzdada daha önceden açılmış 10 larca konuda var
,arkadaşlar bılgı almak çözüm bulmak için buralarda lar fakat lütfedip eski konu başlıklarını okuyan çok nadir.gel gelelim araçlara sen bakım yaptırma , ucuz ne varsa o parçaları tak sonra yakıt de : övünmek veya ukelalık yapmak değil maksadım sıfır 1993 de almış olduğumuz skoda favorit lx aracım vardı ve satmadan önce 64 km de idi ve hata boya kusur yoktu 2013 nısanda uzulerek sattım aracımda çın malı tekbır parça dahi yokdu , metal yorgunluğundan daha 60.000 km olmamış arabamın üst kapağını söküp contalarını değiştirdim radyatörü kaçırmadığı halde hem kalorifer hem su ikisinide değiştirdim , amortisörler motor takozları , tabla fişekleri , arka kampana ön disk aklına ne gelıyorsa çoğuda gerekmediği halde nerda trak orda bırakcı değilim benım arabam yolda kalmamalı düşüncesiyle yaptım .bakıyorum formda adam yazmış ustada değil eeee zinciri ben değiştirebilirmiyim bu zıhnıyet olduğu sürece buralar geyik sohbetinden geçilmez .
şimdiki sahibi ilana koymuş
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 552/detay/

yakıt konusunda önce hava girişleri , ateşleme sistemi buji platin meksefe bobin distribitör , karbüratör ve memeleri , lpg beyni bağlantı hortumları bağlantı vanaları , aktarma organları vites debriyaj hatta ve hatta egzoz (egerki egzoz şişmiş ise araç aynı insan gibi hava alamaz hava çıkartamazsa sıkıntı yaşar aynen insanın burnundan ve ağzından nefes alamayıp iyi beslenemeyip , osuramaması gibi) sonra gel burda deki araç çok yakıyo anlarım çözümü beraber arayalım ....

bırde buaraçlarımız benım eskı arabam okadar orijinal ve bakımlı olmasına rağmen ; son teknoloji dünyanın en az yakan araçları kendini kanıtlamış bir depo mazotla basmazsan uzun yolda pejo 208-308 3008 1000km yapıyor ford focus aynı şartlarda 950 lerı zorluyor wv polo 1.2 dızel polo 1250 km yapıyor ve buda 250kr 190 kr arasında tüketim vardır bırakında bizim bu araçlarımız 270kr ila 450kr arasında yakıt tüketsin ...............
oeb
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: OMER.
Arabanız: FAVORİT LX-octavia 1.4 tsi dsg

İleti SKDFORMAN » 22 Mar 2014, 21:57

Ömer arkadaş, öncelikle verdiğin bilgiler için tşkler. Çoğuna katılıyorum. Evet yeni nesil motorlu araçlar dizelde benzinde cok az tüketiyor. Benimde full enjeksiyon bir aracım vardı eskiden bi depoyla 900 km yapıyordu karma kullanımda. LPGden çok daha avantajlı bu araçlar. Birde bu araçlara LPG taktıran ve yakıtı ikiye katlayanlar var ne yazıkki.
Şu cümleyi kullanmışsın: "bakıyorum formda adam yazmış ustada değil eeee zinciri ben değiştirebilirmiyim bu zıhnıyet olduğu sürece buralar geyik sohbetinden geçilmez"
Bu sözün direk bana. Konu başlığını ben açtım. Öncelikle insanları tanımadan yaftalamak etiketlemek ne derece doğru. Ben 7 yaşından beri makina ve motorlara meraklı biriyim. Ayrıca elektrik elektronik teknisyeniyim. Müsait yerim ve zamanım olsa bırak arabanın zincirini değiştirmeyi, motorunu, (heleki bu araçların), gözümü kırpmadan indirir kaldırırım. Benim aracımdaki alet edavat profesyonel tamircilerde vardır ancak.
Benim gibi meraklı, daha önce bu zinciri değiştirmiş biri varsa yorum yazsın, fikir paylaşsın diye açtım konuyu. Eli tornavida bile tutmayan birinin elbette bu işe yeltenmesi yalnış. Ama bi insan isterse hayal ettiği ve düşündüğü herşeyi yapar.
Unutmamalıyız ki hayal ediyorsak, yapabiliriz.
Ben bu felsefeye inanırım.

Ayrıca ayda bir yada iki ayda bir forumu takip edip. İnsanların yorum ve fikirlerine geyik sohbeti demek, seçimlerde oy kullanmayıp soradan politika yapmak gibi birşey. Sizin dediğiniz mantıkla kimse bu formda hiçbirşey paylaşmıycak hiçbirşey konusmuycak. Bak bir arkadaş camsuyu deposunu söküp temizlemiş. Eminimki oda usta diil. Ama sökmüş. Sizin sanayideki çoğu ustadanda bana göre iyi temizlemiş. Buradada nasıl söktüğünü resimlerini felan paylaşmış. Paylaşmak zorundamı. Ona madalyamı verecekler. yooo. Forumun amacı bu. bilgi paylaştıkça güzeldir.
Neyse iki üç ay sora belki görürsün yorumumu.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti İstop » 22 Mar 2014, 22:39

mustafa abı takılma salla :D bence ustalara tas cıkarırsın gerısı teferruat
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 22 Mar 2014, 22:55

kkkk945 yazdı:Ömer arkadaş, öncelikle verdiğin bilgiler için tşkler. Çoğuna katılıyorum. Evet yeni nesil motorlu araçlar dizelde benzinde cok az tüketiyor. Benimde full enjeksiyon bir aracım vardı eskiden bi depoyla 900 km yapıyordu karma kullanımda. LPGden çok daha avantajlı bu araçlar. Birde bu araçlara LPG taktıran ve yakıtı ikiye katlayanlar var ne yazıkki.
Şu cümleyi kullanmışsın: "bakıyorum formda adam yazmış ustada değil eeee zinciri ben değiştirebilirmiyim bu zıhnıyet olduğu sürece buralar geyik sohbetinden geçilmez"
Bu sözün direk bana. Konu başlığını ben açtım. Öncelikle insanları tanımadan yaftalamak etiketlemek ne derece doğru. Ben 7 yaşından beri makina ve motorlara meraklı biriyim. Ayrıca elektrik elektronik teknisyeniyim. Müsait yerim ve zamanım olsa bırak arabanın zincirini değiştirmeyi, motorunu, (heleki bu araçların), gözümü kırpmadan indirir kaldırırım. Benim aracımdaki alet edavat profesyonel tamircilerde vardır ancak.
Benim gibi meraklı, daha önce bu zinciri değiştirmiş biri varsa yorum yazsın, fikir paylaşsın diye açtım konuyu. Eli tornavida bile tutmayan birinin elbette bu işe yeltenmesi yalnış. Ama bi insan isterse hayal ettiği ve düşündüğü herşeyi yapar.

Ayrıca ayda bir yada iki ayda bir forumu takip edip. İnsanların yorum ve fikirlerine geyik sohbeti demek, seçimlerde oy kullanmayıp soradan politika yapmak gibi birşey. Sizin dediğiniz mantıkla kimse bu formda hiçbirşey paylaşmıycak hiçbirşey konusmuycak. Bak bir arkadaş camsuyu deposunu söküp temizlemiş. Eminimki oda usta diil. Ama sökmüş. Sizin sanayideki çoğu ustadanda bana göre iyi temizlemiş. Buradada nasıl söktüğünü resimlerini felan paylaşmış. Paylaşmak zorundamı. Ona madalyamı verecekler. yooo. Forumun amacı bu. bilgi paylaştıkça güzeldir.

+1
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti oeb » 22 Mar 2014, 23:00

kkkk945 yazdı:Ömer arkadaş, öncelikle verdiğin bilgiler için tşkler. Çoğuna katılıyorum. Evet yeni nesil motorlu araçlar dizelde benzinde cok az tüketiyor. Benimde full enjeksiyon bir aracım vardı eskiden bi depoyla 900 km yapıyordu karma kullanımda. LPGden çok daha avantajlı bu araçlar. Birde bu araçlara LPG taktıran ve yakıtı ikiye katlayanlar var ne yazıkki.

ben sizin elinızın yatkınlığını tahsilinizi merakınızı bilemem , söylediğim gibi terbiyesizlik veya kimseyi küçük görmek istemedim , formun amacını sizde çok güzel anlatmışsınız ama , ben formun ilk kullanıcılarındandım geçen senelerde tekrar farklı bir isimle katıldım arkadaşlarımın arasına .

şimdi elini vicdanına koy hiçmi yok bahsettiğim arkadaşlardan , otomotiv sektöründe çalışıyorum ve okadar aşınayım ki bağzı olaylara sıfır araç alıp gece gündüz aracında arıza olmadığı halde formları takip edip arıza hayali peşine düşüp garantiden acaba neyaptırırım diye uykusu kaçan insanlarla bire bir muhattapım , sende hak verirsin ki ekmeği fırıncıya yaptırmak lazım , ha tabi ki herşeyi ustaya yaptıralım demiyorum. nasıl ki bizde ekmek yapamıyoruz ama evde eşlerimiz annelerimiz pasta börek yapabiliyor bizde elimizden geleni yapmamız gerekir boyumuzu aşan işler ile uğraşmamız geri dönüşü olmayan yollara sürükler bizleri seni tenzil ediyorum çünki şimdi seni bir paragraf olsa da tanıyorum elinden neler gelebileceğini biliyorum ;

amacım 2 ayda bir forma girip hiçbir arkadaşımı küçük görmek değil ,ve bu formda buluşma tertiplendiğinde bizzat katılım sağlayan kişilerden biriyim de ve gerçekten skoda ya gönül vermiş biriyim çok avantajım olduğu halde çalışmış olduğum markanın otomobiline binmeyi tercih bile etmiyorum ve o buluşmada benden çok çok kıdemli buyuklerimiz arkadaşlarımız var ve kımsenın ağzından tek bir küfürü argoyu bırak lan kelimesi çıkmamıştır şimdi birajda olsa anlayışına sığınıyorum
oeb
CLASSIC
CLASSIC

İleti İstop » 22 Mar 2014, 23:07

ıyı kardes guzel hos soyluyonda sende ama sen ısını yapıyosun dogrudur. burda bızım gıbı cok asına olmayanlara herAllah'ın gunu 20 lıralık seye 250 lıra dıye dıye kendını usta dıye atfeden ınsanlara ve onların yanlıs uygulamalarına vs degınıyoruz. bız usta olana hakkını verdık zaten ustaların hepsıde soyledır boyledır demıyoruzkı gereksız bı yakınma olmus. ben senın ıyı nıyetını goz onune alarak dıyorum bunları yav 20 lıralık fıren contasına motor ınecek komple sokecem yenıleyecem dıyen adamlar var. kusura bakma lafım benımde dıger arkadaslarında ıs bılmez herıflerın elınden cektıgımız vesaıre arac sorunlarımız tecrubelerımızı paylasmak. zıncırı ben degıstırırmıyım dıye sormus mustafa abı ben merakla sonucu beklıyorum mesela. conta yanıkmıs lpg beynı gebermıs vesaıre burda kı paylaımlar sayesınde aracımı adam edebıldım sahsen ben dıger arkadaslarda oyle tamamen paylasım ha geyık te yapıyoruz o ayrı begenmıyosanız gırmezsınız olur bıter. yada begenmedıgım konuya bakmam ılla gırıpte bırbırımıze laf sokmanın manası yok eger yanlıs konustuysamda ozur dılerım kendı adıma lakın surda ıkı uc arkadasız zaten konusmayakta napak hak verın
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oeb » 22 Mar 2014, 23:35

merak etme istop ben kimseye ne laf sokarım nede rencide ederim , yanlız ayıp etmişsin beğenmiyosan girme diye , olur biter diye, siz iyi sohbetler allah kolaylık versin .formuda iyi sahiplenmişsin ben beğenmediğimi söylememiştim de neyse :D
oeb
CLASSIC
CLASSIC

İleti İstop » 22 Mar 2014, 23:42

kardes sana oyle bısey demedım farkındaysan ozur de dıledım ben gırmem sahsen dedım yada laf atmak ıcın gırılmesın demek ıstedım. tanımıyorum etmıyorum ama bu saygısızlık yapmamı gerektırmez kusura bakma sadece yanlıs anladıgınız bı konuyu acıga cıkarmak ıstemıstım herkes ustayım dıyo ama bır elın parmagı kadar onu anlatmaya calıstım hatam varsa affola. forumu sahıplenmek falanda adetım degıl sadece cokugrastılar arkadaslar sorunlarımı cozmek ıcın ellerınden gelenı yaptılar ve ıllakı muhabbetımızde arttı umarım sızde yanlıs anlamaz muhabbetle kalırsınız. tekrar dıyorum ayıp ettıysem affola kardes maksadım babamın cıftlıgıymıs gıbı cık gıt demek degıl aksıne kendıme ettım orda o lafı. hayır bıde su var yav lak lak yapalım aradada nasıl bı zarara ugrarızkı bak lpg 50 yakıyodu mısal yarı yarıya ındırdım ve hos sohbet ortamı acıldı arızalardan kurtulup yada ne bılıyım arkadas cam suyu deposunu tertemız temızlemıs acıklamıs ustune muhabbet ettık bunda fena gereksız yada ustalara mok atma gıbı bı amacın olmadıgı asıkar bunu belırtmek ıstedım. hakkını helal et omer bey. calıstıgın ortamdakı gereksızlerden bahsetmıssın evet sıfır araba alıpda kendı sıgırlıgından ne yapacagını sasıranlar var ama bı yandanda 20 mı yakıyo 50 mı yakıyo dıye mecburı hesap yapmak zorunda olan bızlerde var malesef bunu anlatmaya calıstım sadece
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oeb » 22 Mar 2014, 23:58

dikkat ettiysen gereksiz konu açıp yorum yapmamışımdır.hakkını helal et demişsin ne hakkım var hepiniz çok iyisiniz , önemli olan sorun çözulsün seviyeli arkadaşlık olsun ,fakat arada çıkıyor birileri bağzen. her insan aynı olsa hayatla mücadele olmaz iyi geceler cümleten
oeb
CLASSIC
CLASSIC

İleti İstop » 23 Mar 2014, 00:02

Hala neye kızdıgını anlamamakla beraber aeo dıyorum kardes maksat gonul kırmak degıl mustafa abıde ısının ehlı bırıdır verdıgınız bılgılerde goz ardı edılmeyecek bılgılerdır ben bu yazısmalardan kendıme aıt kısmı anlatabıldıgımı varsayıyor tekrar kusura bakma dıyor ıyı geceler dılıyorum. ha bu arada hıc bı konu alakasız degıl ama suda bı gercek sızın anladıgınızın 100 de 1 ını anlamayanlar var basta ben o yuzden gereksız gıbı gelsede aslında tamamen bılgı edınme amaclı. herneyse umarım kırgınlık yoktur mustafa abıde sızde saolun bılgıler ıcın.
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kurtoğlu11 » 23 Mar 2014, 11:48

bende istop ve kkk945 nolu forumdaki arkadaşlara katılıyorum bende forum sayesinde kalorifer peteği, km saati tamiri. karbüratör alt takozu birçok şeyi konu açarak burda öğrendim
kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bilecik
Arabanız: favorit lx

İleti favorit55 » 23 Mar 2014, 17:56

bencede bu forum sayesinde bir çok bilgi edinip sanayideki para gözlere fazla para kaptırmamış hatta küçük problemleri yardımlaşma sayesinde çözmüş oluyoruz. Kısacası forumun amacıda bu zaten. Ayrıca kendi aracına ufak bir şeyi dahi tamir etmenin mutluluğu paha biçilemez.
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti İstop » 23 Mar 2014, 20:38

bende sız arkadaslarımın sayesınde cok sey ogrendım hepınıze tesekkur ederım. yukardada gordugunuz uzere edeblıce ben dıyecegımı dedım ozur dılenecek bı halt olmasada ozurumude dıledım agzım yamulmaz. forumu sahıplenmısız sozde ben boyle sacma sapan laflara gelemem hepınız hakkınızı helal edın. mustafa kursat fatıh kardeslerım sızde herhangı bısey olursa ozel msj yazın bana tlfnlasırız dotlugumuz bakı. ben forumu da ıcıne lımon sıkmaya meraklı herkeze bırakıyorum onemlı olan dostluk forum morum hıkaye hepınıze ıyı keyıflı kazasız belasız surusler dılerım Allaha emanet
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir