GENLEŞME KABI&GOSTERGE&CAM MOTORU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

GENLEŞME KABI&GOSTERGE&CAM MOTORU

İleti İstop » 25 Mar 2014, 20:01

İNS öyledir balanscı canımı sıktıydı ya da yemi yutar jantları burda bırakır dıye dusundu buda ınanmak ıstemedıgım ucuz bı ıhtımal cunkı cok basıma geldı :D valla kursat kardesım bu aracın 3. sahıbı benım ılk sahıbı ımam mıs adam duzgunce bakmıs dıger sahıbıde motoru yenılettım balatalar yenı falan fısman demıstı gercı goturdugum ustada masallahı var motor guzel falan gıbısınden guzel seyler demıstı ama ıcı cok pıstı yav dosemelerı degıstırdım bıde elımde bez supurge su bu ımanım gevredı. neyse jant dedık nere geldım :D jantları duzelttırecem sımdılık bı sıkıntısı yok bana vızeye gırmeden ufak tefek herseyını yaptıracam nasıp olursa. arabamı sevıyorum yav yakıtta duzeldı valla konforumda keyfımde yerınde cook sukur bu aralar aracla alakalı :D

İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti blauzahn » 25 Mar 2014, 20:06

Önemli olan yürürü motoru kardeşim. Ağır bir kazası da yoksa problem olmaz kolay kolay. 17-20 yaşında araçlara biniyoruz sonuçta, her şey olabilir. :) Benim araçta aynı şekilde 3. sahibinden aldım. 2 yıl ilk sahibi kullanmış geri kalan zamanda 2. sahibi kullanmış. Sıra bizde :D şimdilik keyfi masrafları öteliyorum, iş güç sahibi olunca bakıcam onlara ama aksatılmaması gerekenlere özen gösteriyorum ki nazını çekmeyelim :P
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti SKDFORMAN » 25 Mar 2014, 20:08

Ahmet abi senin jantlar orjinal. Şahin jantı diyen arkadaşın kafası güzelmiş galiba. Senin aracıda o kafayla lada felan sanmıştır. Jantlarında, arabanında kıymetini bil. Yamukluk bile olsa düzeltiliyor. Araban diri duruyor. Bende resim çekince yükleyim. Ama benim arabanın resmini yüklemişin deme. Çünkü aynı.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti İstop » 25 Mar 2014, 20:13

:D :D kurşat abı mustafa abı sagolşun varolun yav zira dıyom ben bu adam bana ne dıyo dıye yamuksa yamuk tofaş jantı ne yav :D vala içime su serptınız burda paylamadımda ben orjınal jant bulmayı bıle dusunuyodum fıyatları gorunce otelemıstım hehe mustafa abı bak napalım sen yenı bı konu ac arabaların gorsellerıyle alakalı orda ıncını cıncını paylasalım. hem muhabbet etmıs oluruz hemde benım amansız soru bombardımanlarımı karşılarsınız :D :D :D bu arada mustafa abı ozaman bende arka cam motoruda var yav ıyıde arkada sılecek mılecek yok onu ne halt yemeye takmıslar kı yoksa takıpda soktulermıkı ılgınc
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 25 Mar 2014, 20:21

Tmm Ahmet abi. Arabamın resimlerini çekeyimde yeni bi konu başlığı açayım en kısa zamanda.
Senin şu kapı kuşakları varya. Onlardan benim araçta yok. yan tarafına parkeden dikkatsizler kapıyı vurdu. O konuda da öneri istiycem.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 25 Mar 2014, 20:23

ozaman abı gorsellerı ve halledebılecegımız ufak tefeklerı o acacagın konuda detaylıca konusalım. valla dedıgın sey heralde kapının ortasındakı sıyah serıtler onlarsa eger ben aracın dısına ve ıcıne harıcen hıc bısey almadım takmadım sadece ıc dosemeler onun dısında bısey yok. o kusaklarda sanırsam benden oncekı sahıbı takmıstır yada bılmıyom orjınalınde varsa onlardır sanırım ıns hallederız abı
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 25 Mar 2014, 20:29

Ahmet sanırım senin o şeritlerde orjinal :) Yanlarında yazan forman yazısının aynısının felicia yazısı benim kapı şeritlerinde de yazıyor. Gerçi ben sağ kapının şeridini arabayı sürtünce zedeledim :( yazı da gitti gibi oldu çok içim yandı... Derse geç kalıyordum aceleyle parketmeye çalıştım o arada giremeyince başka bir yere çıkayım dedim çıkarken dar çıktım ve gümm.. :(

Bu arada siz ekleyin görselleri ben de paylaşırım benim sıdıkanın fotosunu :P ben de araca sıdıka diyorum, eski sahibi de böyle diyordu :D
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 25 Mar 2014, 20:36

kürşat ınanırmısın ılk aldıgımda sıdıka ısmı geldıde contası yanıkmıs stop edıp duruyodu adı ne olsun ne olsun ıstop koyduk :D sıdıka da on numaraymıs :D bu arada sen bı cvp ver mustafa abı gormedı bende sımdı arka cam motorudamı var yav aklıma takıldı ıyıde arka motor varsa arka sılecekler le fıskıyeler nerde :D bu konuyuda resımlı sorcam :)
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 25 Mar 2014, 20:46

Eğer motor varsa sökmelerinin nedeni motorun çalışmaması olabilir. Muayeneden geçirebilmek içindir.. Aklıma başka bişey gelmedi. Motor çalışmıyorsa (nasıl çalıştırılacağı hakkında mustafa yardımcı olur sanırım, benim elektrik bilgim eksik gelebilir) ladanın motoru oluyordu sanırım. Hem yarı fiyatına ladanın motoru. Benim aracın arka sileceği baya bi hızlı çalışıyor büyük ihtimal lada motoru :D
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 25 Mar 2014, 20:52

sımdı resıme bakarsan ıkı tane motor var bende mustafa abıler dıyınce farkettım motor oldugunu onların sımdı soldakı motorun soketlerı bosta dıgerlerı takılıda arka sılecek dedıler arka sılecek yok fıskıye yok yarın o soketlerı degıstırecem bostakılerı takılı olanların yerıne takacam bakalım hayırlısı onler calıssa yeter bana yav cok fazla tozlanıyo bende sevmıyorum bu durumu.

1.sayfada resımlerı koydum yav acılmıyomu sende
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 25 Mar 2014, 20:53

Resim yok :)
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 25 Mar 2014, 21:45

Abi ilk sayfadaki Hasan arkadaş sölemiş. Oda elektronikçiydi hatırladığım kadarıyla. O söylediği için ben atladım. Senin ikinci motorun soketlerini sökmelerinin nedeni arka fiskiye ve sileceği iptal etmeleridir büyük ihtimal. O neden den sen şuan takılı soketleri söküp boşta olan soketleri takarsan büyük ihtimal önler çalışacaktır. (belki kendine doğru selektör şeklinde yaparsan çalışır. Çünkü o arka olabilir) Eğer çalışmassa sigorta paneli kontrol edilmelidir. 2 motor olduğu için birinden biri muhakkak sağlamdır. Önleri çalışır hale sokabilirsin uğraşırsan. Arka silecek benimde yok. Kürşadın dediği gibi muayenede problem olmasın die söküolar sanırım. Zaten olsa bi dert. Durmadan bozulup duruyo. Doğru düzgün çalışmıyor du benim eski formande de.
Kapı kuşaklarına gelince LX modellerinde orjinalde var. Fakar araç boyanırken söktürüyolar bazıları. Benimkinide söktürmüşler. Parçacıya gittiğimde soruyum diyorum her seferinde unutuyorum. Senin resimde görünce aklıma geldi. Ayrıca çokta gerekli bişiymiş. Kapıyı sürttüklerinde anladım.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 25 Mar 2014, 22:01

abı saolasın yav yarın ıse cıkmadan once bıraz kurcalıycam o motor saglamdır ıns bıde yanlıs kaplo takarsam sıgorta atma gıbı bısey olmaz demı cunkı benım aracta bıraz sıkıntı var o konuda dun gostergemı bozan cakmaklıga taktıgım hoparlor oldu gıbıme gelıyo cunkı saglamdı dune kadar :D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 25 Mar 2014, 22:15

Abi bak şöyle yapabilirsin. O soketleri kendi motoruna tak ve bak bakalım çalışacakmı. Eğer çalışırsa öbürünün hortumunu ona tak tmmdır. Deneye yanılma yöntemiyle bulabilirsin anca. Çünkü kontrol kalemin ölçü aletin, alet edavatın yok.
Sigorta eğer atık diilse :) senin attırman güç. İki kabloyu birbirine başlayıp fıskıyeyi çalıştımaya çalışırsan sigorta atar. Başka türlü bişi olmaz korkma..
Ama şunu atlama silecek kolu ön tarafa korna gibi basarak çalışırken arkaya selektör şeklinde çalıştığı söyleniyor. Sen iki secenegide her seferinde kontrol etmelisin. Ayrıca kontak açık olmalı. Fıskıye motoru çalıştığında cama su gelmesede vınnn die bi ses işitirsin. O sese kulak ver...
Burdan diyebileceğim bu kadar.İnş. yaparsınız.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 25 Mar 2014, 22:22

tamam abı saolasın deneyecem yarın ınş. aracı calıstırmadan yapıyım o ısı calıstırınca motoru duymam sanırım. yav aslında elımden gelse su cakmaklıkla radyonun elektırıgını motor calıstıktan sonraya alırdım sınırım bozuluyo kapı acılınca tavan lambası yanıyo dugmesı yok kırık dıye oyle ayarlamıslar burda bulamadım ınternettekılerede guvenıp almıyorum. radyoyla cakmaklıktada arac kapalıyken dahı elektırık var sınır oluyom. senın yazdıgın bı konu vardı sanırsam kontagın konumuyla alakalı ıns bı bulusuruzda bı el atarız yav boyle ufak tefek seyler bı canımı sıkıyo sorma gıtsın
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sainz » 26 Mar 2014, 10:03

blauzahn yazdı:Eğer motor varsa sökmelerinin nedeni motorun çalışmaması olabilir. Muayeneden geçirebilmek içindir...

Muayene istasyonlarında hangi modelde hangi donanım var, hepsi kayıtlı. Mesela 136L Favorit ile giderseniz muayeneye arka camda silecek ve fıskiye yok diye bir şey demiyorlar ancak 135L ve üzeri bir modelle giderseniz, silecek ve fıskiye olduğu için "ben iptal ettim" diyemiyorsunuz ve ağır kusur yazıyorlar.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti İstop » 26 Mar 2014, 10:59

Ozaman şöyle soruyim ugur usta sımdı bendekı aracı gordun lx 94 model ıkı tane motor var daha bakmadım hangısı hangısının dıye de arkada sılecek fıskıye yok. sımdı bu aracların fabrıka cıkısında varmı bu sılecekler ve motorlar arka ıcın ?
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 26 Mar 2014, 13:45

sainz yazdı:
blauzahn yazdı:Eğer motor varsa sökmelerinin nedeni motorun çalışmaması olabilir. Muayeneden geçirebilmek içindir...

Muayene istasyonlarında hangi modelde hangi donanım var, hepsi kayıtlı. Mesela 136L Favorit ile giderseniz muayeneye arka camda silecek ve fıskiye yok diye bir şey demiyorlar ancak 135L ve üzeri bir modelle giderseniz, silecek ve fıskiye olduğu için "ben iptal ettim" diyemiyorsunuz ve ağır kusur yazıyorlar.

Uğur kardeşim. benim arka sileceği 7-8 sene önce iptal etmişler. 4 defa muayeneye girmiş. Son muayene kağıdıda elimde. Arka sileceğin "S" si geçmiyor. Sizin dediğiniz uygulama yeniyse bilmiyorum ama. Donanımlar kayıtlı bile olsa her aracın tek tek donanımlarını inceleye bileceklerini sanmıyorum. Eğer öyleyse muayenede yandık :)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir