GENLEŞME KABI&GOSTERGE&CAM MOTORU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

GENLEŞME KABI&GOSTERGE&CAM MOTORU

İleti sainz » 26 Mar 2014, 15:03

kkkk945 yazdı:
sainz yazdı:
blauzahn yazdı:Eğer motor varsa sökmelerinin nedeni motorun çalışmaması olabilir. Muayeneden geçirebilmek içindir...

Muayene istasyonlarında hangi modelde hangi donanım var, hepsi kayıtlı. Mesela 136L Favorit ile giderseniz muayeneye arka camda silecek ve fıskiye yok diye bir şey demiyorlar ancak 135L ve üzeri bir modelle giderseniz, silecek ve fıskiye olduğu için "ben iptal ettim" diyemiyorsunuz ve ağır kusur yazıyorlar.

Uğur kardeşim. benim arka sileceği 7-8 sene önce iptal etmişler. 4 defa muayeneye girmiş. Son muayene kağıdıda elimde. Arka sileceğin "S" si geçmiyor. Sizin dediğiniz uygulama yeniyse bilmiyorum ama. Donanımlar kayıtlı bile olsa her aracın tek tek donanımlarını inceleye bileceklerini sanmıyorum. Eğer öyleyse muayenede yandık :)

2012' deki muayenede arka cam fıskiyesi çalışmıyor diye ağır kusur yazmışlardı. Sonradan bakmayı bırakmış olabilirler. Bir de gittiğiniz istasyon yoğunsa, atlayabiliyorlar veya gözardı ediyorlar. ;)

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti SKDFORMAN » 26 Mar 2014, 17:15

Uğur abi işte bizim arka cam sileceği hiç yok. Sökmüşler komple. :) yani kusur yazsalar bile çalışmıyo diye diilde yok die yazabilirler. Onuda ben sanmıyom. Kaç senedir yazmamışlar. Ayrıca arka sileceği dediğim gibi muayenede problem oluyo die söküp iptal ediolar die biliyorum. Söküp ve iptal etmelerinin nededi tek bu. Yoksa nie söksünler dimi :)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti İstop » 26 Mar 2014, 17:33

arkadaslarrr tesekkurler tam umudu kesıyodum onu bunu taka cıkara bı hal oldum tek tornavıdam var :D ama son bıkez bıde sunu deneyım dedım ve sonuc motorum calısıyo :D vııınnnn sesını duyunca korktum once baktım su fıskırıyo tamam ahmet gorev tamam kaybol dedım :D bu arada mustafa abı arkada ruzgarlıgın altında fıskıye gordum :D onlerı halledınce onada ugrastım bıraz ama o calısmadı sıleceklerı nereye takıpta sokmusler onuda anlamadım. kalorufer petegınede gecırdım corabı guzelce o kayısıda arkaya salladım ıslem tamamdır hepınıze tesekkurler. yav bu sanayıdekıler harbı bı acayıp konyada kıler ozellıkle adam motorun bozuk dedıydı bana la ınsan bı bakar ah ozaman bıleydım kafaına gecırırdım bu motoru :D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti İstop » 26 Mar 2014, 18:07

Abılerım sımdı sırada benım el fırenı lambam yanmıyo ıcınde bıkac telın koptuguna ınanıyorum. ona gırıssem de nası gırıssem bı bılgılendırırmısınız aracın ıcınden elfırenının oldugu kısmamı ulasmam lazım yoksa altındanmı eger altından dersenız o ıs yas sımdıden konu kılıt :D bıde far ayar dugmesını tamır edemezmıyız cokmu ugrastırır bılgınız varmı
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 26 Mar 2014, 18:38

İstop yazdı:Abılerım sımdı sırada benım el fırenı lambam yanmıyo ıcınde bıkac telın koptuguna ınanıyorum. ona gırıssem de nası gırıssem bı bılgılendırırmısınız aracın ıcınden elfırenının oldugu kısmamı ulasmam lazım yoksa altındanmı eger altından dersenız o ıs yas sımdıden konu kılıt :D bıde far ayar dugmesını tamır edemezmıyız cokmu ugrastırır bılgınız varmı

El freni lamban için bir şey diyemiyorum yazan çıkar lakin far ayar düğmesini unut :) Çalışanı hiç görmedim ben :) Benimkinin biri çalışıyor arada sanırım o da orjinal farın ordaki. Akşam yolculuklarında farkediyorum biraz aşağıda oluyor bazen düzeliyor filan :D
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti felicia_3437 » 26 Mar 2014, 20:01

ahmet klardeşim sende tamirci olma yolun da ilerliyorsun hadi bakalımhayırlısı olsun bu USTALAR adamı usta ederler gercekten bu laf doğrudur elfireni kolunun altında ufak bır sivic var sorun ordan değilse uraşma boşa anlatsamda kafayı yersın oyuzden sıvıcı kontorl et ordan olmuyorsa uraşma ampuldu mappuldu bunblar bıraz emek istiyor konsol sökmen falan uzun hikaye sen şimdilik sivicine bak sorun belki ondadır benımkıde bozuk sürekli yanıyor:D
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti İstop » 26 Mar 2014, 20:12

abı saolasın sorma yav alet edavat olmayınca bıraz ugrastırdı benı ama sonuc guzel bıde arkayı halletcem de motor bozuk gıbı geldı bana yada o kabloların ucuna yenı svıc alıp takıp oyle deneyım dıyorum ıclerı pas tutmustu resmen belkı temassızlıkda olabılır. abı benım el frenının lambası yanmıyo bıkere el fırenını cektıgımde kopma sesı geldıydı sonrada ne koptuysa artık ısık yanmıyo. musaıt zamanda bıde benım sag arka otomatık kapı calısmıyo kıtlemıyoda acmıyoda onu sokup bakacam ıns bozuk degıldır bana bıraz su kapıyı kılıtleyen ufak mandal varya sankı onun ıcınden otomatıgın telı cıkmıs gıbı geldı bılmıyorum acıp onada bakacam ıns. onerılerınız olursa sevınırım
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti felicia_3437 » 26 Mar 2014, 23:12

sen ilk önce biraz alet edin kendine ozaman kardeşim böyle şeyler le ben uraşmak istiyorum dıyorsan a101 bim gibi marketlerde her ay gelen aletler var onlardan al kendıne senın icin yeterli olcaklardır gecen gun bimde tornavida seti vardı lokmalı 9.990 bunlar denın işini görür rka kapıya gelince oda basıt
motorun bozuldaysada önemlideğil 10 tl motoru onun alıp aynı cekilde bağlarsın cok basıt bırşey zaten eskisni söküp yenısını takıcaksın kapı kartonunu söküp yapa bılırsınkolay gelsin
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti SKDFORMAN » 27 Mar 2014, 01:21

M.Selim arkadaşın dediği doğru ahmet abi. El freni için sviçi kontrol et. Eğerki ondan diilse ampul patlamış veya temassızlık olabilir. Onun için gösterge panelini sökmen gerekir. O iş sanki seni şuanda aşar. Bi kaç yer tamir ettikten sora girersin göstergelerede :) arka fiskiyeye gelince bana göre hiç kurcalama. Senelerdir çalışmıyordur zaten hortum tıkanmıştır. Yapsan bile silecek yok diyorsun. Silecek yoksa fiskiyeye ne gerek var.
Ön fıskıyeyi yaptığına sevindim. Güle güle kullan. Gördüğün gibi hiçte zor diil. Biraz cesaret sadece.
Far yükseklik ayar düğmesi, benim araçtada çalışmıyor. Hiçte kurcalamadım. Gerekte duymadım. Çalışanını bende görmedim. Bence sende hiç kurcalama.
M.Selim arkadaşın alet edavat edin tavsiyesini dikkate al. En az bi tane lokma takımın, tornavida setin, 12V kontrol kalemin vs. edinmen gerek. Yirmi yaşın üstünde araç kullanıyoruz. Nerde ne olacağı belli olmaz. Ufak bi alet çantası yapmakta herzaman fayda var. Yoksa en ufak arızada ustaya para bayılmak zorunda kalırsın.
Nacizane tavsiyem budur benim.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir