ARABAMIN RESİMLERİ VE GENEL TARTIŞMA-DERTLEŞME

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARABAMIN RESİMLERİ VE GENEL TARTIŞMA-DERTLEŞME

İleti SKDFORMAN » 27 Mar 2014, 17:54

Arabamın resimleri arkadaşlar. Herkes arabasının fotosunu ekleyip genek tartışmaları ve sorunları buradan yapabiliriz.
Benim hararet motor ısınınca resimdeki gibi sabit duruyor hep. Az daha yükselirse fan açıyor.

Eklentiler
DSCN1995.jpg
Benim hararet seviyesi motor ısınınca bu noktada sabit hep. Biraz daha yükselince fan açıyor.
DSCN2035.jpg
DSCN2019.jpg
DSCN2021.jpg
DSCN2024.jpg
DSCN2025.jpg
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti blauzahn » 27 Mar 2014, 18:35

Mustafa, maşallah çok diri duruyor. Allah kaza bela vermesin. Hararet göstergesi olması gerektiği yerde duruyor onda hiç bir sıkıntı yok, zaten biliyorsundur. Dikkatimi çeken bir iki şey var. Şanzımanın orada bir girinti var. Tapası çıkmış gibi. Orası nedir? Benim araçta da var aynı yer küçük tapa gibi bir şey var ama emanet duruyor oraya küçük gibi eline alınca geliyor. Bir keresinde düşürdüm karter korumanın orada kaldı almak için çok uğraşmıştım. Buji kablosu da sanırım Tesla? Tesla fazla direnç oluşturuyor diyorlardı lpg için biraz daha düşük dirençli kablo olması gerek diyorlardı..
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti İstop » 27 Mar 2014, 19:01

waaaoow mustafa abı zuper duruyo benım arabayı calıp resımlerını koymusun :D kazasız belasız bın abı her hangı bı sıkıntın olursa yaz bana yardımcı olurum :D :D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti SKDFORMAN » 27 Mar 2014, 19:54

Kürşad kardeşim çok saol. Resimde dediğin yere baktım. Senin bahsettiğin tıpa hemen aşağısındaki tıpamı acaba. Benim aşağıdaki tıpa duruyor. Üstteki deliğin açık olması doğru diye biliyorum ben. Vala ne yalan sölim Çokta dikkat etmedim. Ama bi anormallik olsa gözüme çarpardı. Ayrıca kürşad kardeş senin aracında resimlerini bekliyoruz.
Ahmet abi senin araçla benim araç ikiz. Demiştim sana. benim bi jantlar farklı bide kapı kuşakları eksik.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 27 Mar 2014, 20:04

kkkk945 yazdı:Kürşad kardeşim çok saol. Resimde dediğin yere baktım. Senin bahsettiğin tıpa hemen aşağısındaki tıpamı acaba. Benim aşağıdaki tıpa duruyor. Üstteki deliğin açık olması doğru diye biliyorum ben. Vala ne yalan sölim Çokta dikkat etmedim. Ama bi anormallik olsa gözüme çarpardı. Ayrıca kürşad kardeş senin aracında resimlerini bekliyoruz.
Ahmet abi senin araçla benim araç ikiz. Demiştim sana. benim bi jantlar farklı bide kapı kuşakları eksik.

Resimde kırmızı içerisine aldığım yer. Açık durması sakıncalı olabilir gibi. Toz vb şeyler açısından. Benim de resimler geliyor. Fazla resim yok ama arada eklerim çektikçe :)

blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 27 Mar 2014, 20:13

Hmm dostum. Resimde paylaştığın bilgi için tşkler. Muhtemelen düşmüştür. O konuda bilgisi olan varsa yazacaktır eminim.
Buji kablosunu atlamışım. Ben eski formanimde de bu buji kablolarını kullanıyordum. Markasını hatırlamamakla birlikte gri renk made in use yazıyor üstünde. Eski söktüğüm buji kablolarıda aynıydı. Parçacıda ısrarla bunu önerdi. Zaten söktüklerim bayağ eskimişti ama problem çıkarmıyordu. Direnci daha düşük kablolar ve buji tırnaklarının bir miktar daraltılması LPG kullanımında faydalı olduğu doğrudur. Çünkü LPG benzin kadar yanıcı bir madde diildir. Hatasız bir ateşleme, hatasız biz oksijen yakıt karışımı gerektirir düzen tutturmak için.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fatih usta » 27 Mar 2014, 20:21

şanuman ın ordaki tapa enjeksiyonlu modellerde elektronik okuyucu yeridir mpi motorlr da ateşleme okuyucusu vardır
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Arabanız: favorit 135 l

İleti blauzahn » 27 Mar 2014, 20:21

Bunlar da benden. Yenilerini çeker koyarım yakında :D Bir çek sitesinde rastladığım felicia resmi de ekledim. Fırsat bulursam aracımı bu şekle sokmak istiyorum :)
Eklentiler
SDC11352.JPG
SDC11348.JPG
1478917_624573954275003_1905295818_n.jpg
Hastası olduğum felicia
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 27 Mar 2014, 20:30

Fatih arkadaşım doğru söylüyorsun. Peki oranın açık olmasının bi mahsuru varmı. Plastik bi kapak uydururum olmassa.

Kürşad kardeş arabanın maaşallahı var. Çok güzel. Senin araç bizimkilere göre daha iyidir çekişi. yakıtıda biraz daha düşüktür hafif ve küçük olmasından. Çok güzelmiş aracın, sende kazasız belasız iyi günlerde bin.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 27 Mar 2014, 20:35

kkkk945 yazdı:Kürşad kardeş arabanın maaşallahı var. Çok güzel. Senin araç bizimkilere göre daha iyidir çekişi. yakıtıda biraz daha düşüktür hafif ve küçük olmasından. Çok güzelmiş aracın, sende kazasız belasız iyi günlerde bin.

Teşekkür ederim kardeşim. Ağırlık olarak benim araç formandan daha ağır diye biliyorum. 935 kg ağırlığı var. Forman yanlış bilmiyorsam 920 kg civarında. Benim dezavantajım var o konuda :(
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fatih usta » 27 Mar 2014, 20:49

sıkıntı olmaz volnt okuyucu yeri suda girse sıkıntı yok hyırlı olsun
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Arabanız: favorit 135 l

İleti İstop » 27 Mar 2014, 21:40

o ısaretlı yer bendede kırmızı bı tıpayla kapalı. bu arada senın arabaya takas varmı kürşat bak benım arabada cantlar orjınal :D mustafa abı bugun cok yogundum resım falan cekemedım zor bela attım kendımı eve ama keske ımkan olsaydı depo doluyken tum ısıklar yanıyoken bıkac resım ıyı olurdu :D bugun ıyı hararet yaptırmadım aracı 70 veya 80 km 1. 2. vıteste surdum nerdeyse ısım geregı ıbre yukselıp durdu korktum valla ama ıbre ortaya gelmeden fan acıyo o hosuma gıttı :D yarın veya hafta sonu ıstobun resımlerı ve soru bombardımanlarıma hazır olun :)
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 27 Mar 2014, 23:11

mustafa abı bı sorum olacak ben sımdı ısım geregı koylerdeyım ve asırı bı toz oluyo dısı tamam kolayda ıcının tozlanmasını nası onlerız yav kapılar camlar kapalı olmasına ragmen resmen kapı esıklerı boydan boya ve bagaj kapalı olmasına ragmen bagajın ıcı toz doluyo bugun yıne canım cıktı temızleyecem dıye her Allah'ın gunu boyle gormemıs gıbı temızlıyorum ama aracın ıcının ozellıkle temız olması lazım gormen lazım felaket oluyo yav nası onleyecez bu aracın ıcıne toz gırmesını bı bılgınız vara paylasırsanız sevınırım
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 27 Mar 2014, 23:46

Ahmet abi araç içi tozlanma sebebi kalorifer ve havalandırmalardan geliyorsa, dünkü çorap geçirdiğin yeri tamamiyle kapat. Hiç hava gelmesin ordan. Çünkü orası dışarıdan aldığı havayı direk içeri verir havalandırmadan. Özellikle yaz aylarında kapatmanda problem olmaz. Kışın kaloriferi kullanacağın için açarsın. Havalandırmalar dışında yapabileceğin bir şey yok abi.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 28 Mar 2014, 00:06

yav onuda kapatamam cunkı dusuk vıteste hararet asırı yukselıyo malesef zorluyom abı zorlamak zorundayım yanı dagın basına nası cıkacam yoksa el mahkum kalorıferı sıcakkende calıstırıyorum soguga almıyorum hıc asırı zorlandıgında cabuk atsın hararetı dıye sıcak acıyorum kalorıferı yav on tarafonemlı degılde su arka kapılarla bagajdan toz almamasını nası yapacaz sasırdım valla aksam donuste yıne ıc dıs temızledım yıkadım sıldım ettım suan gıcır gıcır yarın yıne savastan cıkmıs gıbı olacak delı oluyorum bu duruma
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti masyali » 28 Mar 2014, 10:24

Arkadaşlar araniza yeni katildim. 93 black linem var on camlar otomatuk ama cok yavaş kalkiyor. Hatta elimle destek vermesem hic kalkmıyor diyebilirim. Ne yapmam lazim
masyali
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: blackline

İleti hetepe » 28 Mar 2014, 10:32

cam kiti büyük olasılık sonradan takılmış...komple mekanizma temizlenip yağlandığında düzelir...tabii cam motoru da sağlamsa...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti SKDFORMAN » 28 Mar 2014, 13:14

masyali yazdı:Arkadaşlar araniza yeni katildim. 93 black linem var on camlar otomatuk ama cok yavaş kalkiyor. Hatta elimle destek vermesem hic kalkmıyor diyebilirim. Ne yapmam lazim

arkadaşım öncelikle aramıza hoşgeldin. Bu konu başlığı altında arabanın resimlerini bekliyoruz.
Otomatik camlarının ağır hareket etmesini arkadaşın dediği gibi motor ve mekanizmayı yağlayarak ve kapı fitillerine, camın hareket ettiği kanallara wd-40 sprey yağ sıkarak biraz daha hızlandırabilirsin. Ama motor bobini ömrünü doldurduğu için geçici çözüm. Daimi çözüm değiştirmek.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir